Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Apám kiskoromban rám íratta a részét.

A következő képen néz ki a helyzet.

-Tulajdoni hányad: 244/390(ez az én részem)

--73/390 apám testvérének része

73/390 apám másik testvérének -része

Holtig tartó haszonélvezeti jog a mamán

A mama otthonba került így a másik kettő testvér el szeretné adni a házat.

Két kérdésem lenne :

Azt mondták, hogy ez így nem igazságos , hogy nekem ennyi rész van (korábban ők kaptak pénzt a másik házból így nem áll jogomban adni nekik az én részemből). Kötelező adni nekik belőle,vagy ha ügyvédet fogadnak akkor lehet hogy osztozni kell a részemből?


Illetve a másik kérdésem,ha én nem akarom el adni viszont ők igen , ilyenkor mi a jogos?


Köszönöm szépen a válaszokat és elnézést,ha furán fogalmaztam.


júl. 5. 10:24
 1/8 A kérdező kommentje:

Azért nem szeretném még eladni,mert még él a mama ,és hiába van otthonba ,akkor is azt gondolom undorító dolog eladni egy élet munkáját, míg ő életbe van és remélem nagyon sokáig még életben is lesz.


Azért nem szeretném "igazságosan" elosztani a részt,mert ők anno amikor a másik ingatlan el lett adva kaptak pénzt,mind a ketten, mi egy forintot nem láttunk belőle. Nekik van családi házuk,mi egy albérletben élünk.......

júl. 5. 10:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhajtod őket a francba, nem tehetnek semmit. Mehetnek ügyvédhez, bíróságra, kérhetik a közös tulaj megszüntetését max. Haszonélvezeti van rajta mamádnak?
júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, holtig tartó haszonélvezeti jog.
júl. 5. 10:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

- Ha holtig tartó haszonélvezet van, akkor a mama nélkül alapból nem tudjátok eladni.

- Ha a mama alá is írná az eladást, ha te nem teszed, max a saját tulajdonrészüket tudják eladni, ami kb. esélytelen.

- Nem kell adnod senkinek a tulajdonrészedből.

- Ha te nem akarod eladni, akkor max pert indíthatnak a közös vagyon megszűntetése miatt. Ha mama él és nem egyezik bele, kb. semmi esély. Ha nem él, akkor van, de ezzel rosszul járnak ők is, mert ha nem tudtok megegyezni a vége az árverezés, ahol 90%, hogy áron alul megy el.

- Szóval leginkább dőlj hátra, tedd fel a lábaidat és nézd röhögve ölbetett kézzel mit drámáznak.

júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor az ő beleegyezése nélkül semmit nem tehetnek, ez a lényege a haszonélvezetnek! :)
júl. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Szuper jól összefoglalt mindent!
júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, neked külön is #4-es!
júl. 5. 11:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
No azért korrigálnék. A haszonélvezettel rendelkező nem tulajdonos, el lehet adni a kecót nélküle tudtommal. Mondjuk vevő nem lesz rá, mert nem veheti birtokba, nem költözhet be meg semmit.
júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!