Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szomorú kellene legyek, ha...

Szomorú kellene legyek, ha életem első lakását huszonévesként tavaly tavasszal a csúcson vettem és már 2-3 millió forinttal kevesebbet ér?

Figyelt kérdés

Tavaly márciusban vettem lakást, amikor szinte egyáltalán nem volt kínálat, mert a háború kitörése, a magas infláció és a várható hitelkamat emelkedés miatt mindenki lakást akart venni. Sikerült is a csúcson vennem 25,5 millióért egy másfél szobás panelt vidéki nagyvárosban. Az ár kb. felét a szülők adták, akik nyaggattak, hogy találjak valamit, a negyedét én adtam saját pénzből, a negyedére hitelt vettem fel és minden más egyéb költséget is én fizettem. Közepesen felújított, tehát kellett ráköltenem még két milliót, illetve az előző tulajok valamikor 5-10 éve újították fel, tehát nem a legszebb, de azért nem is lepusztult gyári állapotú már.


Nézem most a hirdetéseket, hogy ugyanilyen lakásokat már 22,5-23 millióért is árulnak. Meg persze 2x-3x annyi hirdetés van fent, mint 2-3 éve, mert annyira belassult a piac. Én pedig közben fizetem a felvett 8,5 millió lakáshitelre a törlesztőt, ami most lehetne 5 millió is, meg az önerő is lehetett volna 17 helyett 20 millió, ha 1 évet állampapírba tesszük a pénzt. Persze az ellen az szól, hogy akkor 1 évvel tovább lettem volna albérletben és azért elég jó végre egyedül is élni saját lakásban, az utóbbi másfél évet nem szívesen cseréltem volna el egy kis spórolgatásért.


2023. szept. 25. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell szomorúnak lenned, ha most el akarod adni.
2023. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha lakni vetted és nem befektetésnek, akkor csak örülj neki, hogy laksz benne. Ha szintén lakni akarsz majd, amikor eladod, akkor is az lesz a lényeg, hogy az árából tudj másikat venni akármennyi különbözetért, nem az, hogy épp mennyit ér. Az akkor lenne kérdéses, ha mondjuk feladsz mindent és külföldre költözöl albérletbe vagy befekteted másba a pénzt. De hát ez ilyen.
2023. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem pár hónapra vagy 1-2 évre vesznek ingatlant, akkor sem, ha benne laknak és akkor sem, ha befektetésnek veszik.


Ha belegondolok, hogy párom 10 éve 4 millió forintért vette a lakását és tavaly 25 millióért adtuk el, el sem hiszem. Pedig tök reális áron ment el, egy hét alatt eladtuk és legalább nyolc ajánlat volt rá. Úgy, hogy nem lett felújítva, csak kicsit kipofozva/kifestve.


Szerintem nem kell hozzá sok idő és újra felmennek az árak. Mi szerencsések voltunk, mert akkor adtuk el a lakást, amikor még lehetett érte kérni ennyit és aztán rá egy évre, idén úgy tudtuk megvenni a házunkat, hogy bőven lehetett belőle alkudni, 4 millióval olcsóbban vettük meg, mint ahogyan hirdették, pedig egy modern házról beszélünk. De pont az volt a szerencsénk, hogy satuféket nyomott az ingatlanpiac, a tulaj pedig szabadulni akart tőle, mert befektetésnek vette meg pár éve és megijedt, mikor elindultak lefelé az árak. Már most látjuk, hogy egy ugyanilyen állapotú házat az ország semelyik területén nem tudnánk ennyiért megvenni.


Tehát, ha most el akarnád adni a lakást, nyilván buknál rajta, de mivel nem így van, felesleges ezen bánkódni.

2023. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Eleve kb 1 milliót kidobtál volna az ablakon, ha vársz és addig albérletet kell fizetned helyette.

Persze, nem a legjobb a csúcson venni, de lakni akkor is kell valahol.

2023. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Semmivel sem vesztettél csak akkor ha eladod és elköltöd hülyeségekre. Amúgy meg, ha beleogondolsz mindennek csökkent az ára, tehát ha most eladod a lakást akkor tudsz venni másikat, ami ugyancsak olcsóbb, mint évekkel ezelőtt. Az ingatlan piac egységesen mozog, nincs olyan, hogy a tiéd 3 millióva kevesebbet ér, de mindenki másé meg többet. Ha vettél egy lakást 20 millióért és most a piac szerint 14 milliót ér akkor a régi 25 milliós lakás meg 19 milliót. Tetszik érteni? :)
2023. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Most sír a szad, hogy egy sajat lakasba élsz, amit ha jól számoltam saját önerőd 2-3 millió forint? Ember abból Budapesten egy felfestett kocsibeállót nem kapsz.


Örülj, hogy kisegitettek a szüleid, és ne itt siránkozz mint egy rakás szerencsétlenség, legyél hálás a szüleidnek és embereld meg magad a jövőben, ne ide írd ki az emocionális töltetű fröcsögésed

2023. szept. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 Bunkó vagy! Mindenki a saját problémáival küzd, nehogy már szarul érezze magát azért, mert neked nem tudtak segíteni a szüleid!


Teljesen normális, hogy foglalkoztatja a saját anyagi helyzete és érthető, amit levezetett.

2023. szept. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges ezen bosszankodni, sőt időt fordítani arra, hogy mennyit ér most a lakás (ha el akarnád adni). A döntés megszületett a múltban, a vásárlás is megtörtént. Ez már a múlt. Ne rágódj ezen, és az idődet arra fordítsd ami épít téged. Tanulj, képezd magad, relaxálj, élvezd az Életet. És ne a múlton rágódj, mert az lefele húz, még ha nem is tudsz róla.
2023. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
# Nem én vagyok a kérdező, de olyan élethelyzetben vagyok, hogy a második mondatodtól kezdve nagyon ütött, amit írtál. Innen is köszönöm!
2023. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, lemaradt, hogy mire reagáltam, a 8-as hozzászólónak írtam 😀
2023. szept. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!