Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 236000 Ft a nettó bérem, van...

Jennilia kérdése:

236000 Ft a nettó bérem, van párom de nem vagyunk házasok, se bejegyzett élettársak. Lakásvásárlás esetén mennyi hitelt kaphatok szerintetek? Kb 4 millió önerővel rendelkezem.

Figyelt kérdés

2023. aug. 8. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
A párod (adóstársad) jövedelme is számít, így csak a Te jövedelmeddel lehet kalkulálni. 10-11 milliót fel tudsz venni 20 évre. De most nagyon kedvezőtlen a kamatok miatt, és biztosan várnék ezzel még 5-6 hónapot és után szétnézni, hogy alakult hitelpiac. Természetesen csak piaci alapú hitel jöhet szóba.
2023. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan hitet tudsz felvenni, aminek a havi, kamatokkal megemelt törlesztője a havi nettó jövedelmed 30%-ába - estedben kb. 70 ezer Ft/hó - belefér.

Tehát havi 50 ezer hitellel + 20 ezer kamattal számolva, 20 évre 10-12 milliót kaphatsz.

Ehhez megfelelő a 4 milliós önrészed, így 16 milliós ingatlannal számolj! De ez csak vidéken, leginkább faluban fog menni.&

2023. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Párom jelenleg gyeden van.(Nettó 140 000 Ft)
2023. aug. 9. 05:44
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

A GYED-et is elfogadják, így kettőtök össz jövedelmével lehet számolni.

Ahogy már írták, a jövedelmetek 30%-a lehet max a havi törlesztő. Ez most nem olyan túl sok hitel.

2023. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ha már gyereketek is van, akkor miért nem házasodtok össze és miért nem veszitek fel a családtámogatásokat?

Nem tudom neked most felsorolni, hogy mik vannak, mert nem vagyok érintett, ezért nem követem, de egy 10 milliós babavárót érdemes lenne megcélozni. Aztán ha nem akartok fészekalja pulyát, akkor hitelként visszafizetitek, de addig még sok víz folyik le a Dunán.

2023. aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Babaváró nem jöhet szóba mert ugye kor szerint még beleférnénk de anyós rögtön az első gyerek után beugatott hogy nehogy mégegyet csináljunk, falusi csok még szóba jöhet az ugyebár 600 ezer.
2023. aug. 9. 10:38
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem mellékesen a kinézett lakás 68 négyzetméter. Csak képen láttam de nekem az is kérdéses egyáltalán egy ágy befér e. (Anyós erőlteti ezt a lakást)
2023. aug. 9. 10:42
 8/12 A kérdező kommentje:
Mármint a kisebb szobába, mert képen egy egérlyuknak néz ki.
2023. aug. 9. 10:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyósnak mi köze hozzá hogy vállaltok-e még gyermeket? Viszont CSOK és CSOK hitellel már jócskán kedvezőbb a helyzetetek. Ja és házasnak kell lenni hozzá, bár ebben nem vagyok biztos, inkább olvass utána a feltételeknek.

Nem tudom melyik településen laktok, és milyen méretű ingatlan "normális" nektek, de 68 nm az nem olyan kicsi lakás.

Van hol laknotok csak azt akarja anyós hogy vegyetek ingatlant hitelre?

2023. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Anyós mindenbe bele akár szólni és bele is szól mert ő felnevelt 2 gyereket alapon él- egyik legócskább szövegnek tartom hiszen ő maga sem úgy született. Kál nagyközség a település és ez a 68 négyzetméter társas ház, mi jobban hajlanánk kertes felé mert ugye a gyerek nagy állatbolond illetve szeretünk főzni, valamint a gyerek is jobban eljátszik már most is a kertben. A társas ház előtt minimális zöld terület és rögtön ott az utca. Az meg ne legyen már szempont hogy legalább nem kell kerítést festeni mert ez a sláger szövegük. Ja és van hol lakni jelenleg és kertes. Egyébként az előző kiszemelt házuk 140 négyzetméter volt és kertes mert egy hónapja még az volt q sláger, de az szörnyű állapotban volt.
2023. aug. 9. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!