Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 30 millió forint milyen...

30 millió forint milyen lakásokra elég Budapesten?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy a belvárosba 45 perc alatt eltudjak jutni, első lakásként egy 1,5 szoba körüli lakásra gondoltam.


20 millió kp-m van, illetve 10 milliót hitelből finanszíroznék, többet nagyon nem akarnék felvenni hitelként, a lényeg, hogy ne egy balhés környéken legyen, ha ehhez kevés ez a tőke, akkor inkább spórolok még, mert nem sürgős annyira.


2023. szept. 17. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Ingatlan.com
2023. szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsi azt nem tettem hozzá, hogy nem Budapesten élek, ezért is tettem fel itt a kérdést, mert nem tudom melyik környék milyen :D
2023. szept. 17. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. nem tudom miért van lepontozva, pedig jót írt.


Amúgy sajna lassan egy putrira sem, olyan árak vannak, hogy bexarx. :(

2023. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Talán a Bérkocsis utcában egy komfort nélküli garzon kijön belőle.
2023. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szakadt lakásra elég lesz, ha jó környéken szeretnél venni akkor nem másfél szobásra csak garzonra.
2023. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Konkrétan hol van dolgod a belvárosban?

Vagy nagyon a közelben érdemes lakni, sétával pár percre, vagy 1 járattal pár megállóra, 1-2 megállóra.


Nagyobb távon a sínen lévő közlekedésre lehet számítani leginkább.


Másutt, főútvonalakon nagyon gyakori, hogy a buszsávon kívül csak 1 sáv van, oszt felfúrják egy vezeték miatt az aszfaltot, aztán bedugul.

A járműveken lévő légkondi is esetleges, és a városi hősziget miatt itt sokkal nagyobb a meleg, mint bárhol másutt az országban.


Vonattal vidékről alkalmasint sokkal hamarabb és megbízhatóbban lehet bejutni a belvárosba, mint a közelből 2 kilométerről.

Autós közlekedést el kell felejteni a legnagyobb körúton belüli részeken.

Esetleg taxi, mert abból az út közepén is kiszállhatsz, míg saját autóból nem, csak ha már le tudtál parkolni, és ez esetleges meg drága is.

2023. szept. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"a lényeg, hogy ne egy balhés környéken legyen"

Az, hogy mi a "balhés környék", az dimanimkusan vátozik. A Hős utca 15. volt egy drogtanya szocializálatlan, kötözködő gyerekekkel, de felszámolták, és a drogosok elvándoroltak a Nagyvárad térre és a Pillangó parkba, most az a törzshelyük - vagy már megváltozott ez is azóta, nem tudom.

Nem tudsz arra alapozni, hogy olyan lesz egy környék 3 év múlva is, mint mikor megvetted.

Rengeteg pl. az üzlethelyiség a társasházakban, bezár a drogéria és nyit egy kocsma, máris megváltozik minden.

Vagy a lakásokat adják-veszik, meg rengeteg a bérlő is, jön egy népes zajos család melléd és kész.

Vagy csak arra gondolj, van egy szép, jó levegőjű kisváros, majd építenek egy akkugyárat, ami megmérgezi a vizet, levegőt, talajt. Ez több tucat kisvárosban már megtörtént ugye tavaly és idén.

2023. szept. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

25-35 négyzetméteres garzonra lokációtól függően.


Rendes 1,5 szobást biztos nem veszel 30 millióból még szerintem Csepelen sem.

2023. szept. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Ennyiér vidéken nagyon szép kertes házat kapsz! Ezt javaslom. Pesten csak a mocsok, szemét, bűz meg a zaj van...
2023. szept. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1,5 szoba az az én fejemben kb 40 nm-ert takar.

Budapesten belső lokációban 1 m Ft / nm-ár az átlag, az 40 millió Ft, egyszerű matek.


Ha 30 millióból akarsz 40 nm-es lakást, az valami nagyon putri, vagy földszinti lakás lesz, de én nem hiszem, hogy kapható ezért az összegért.


30 nm-es garzont is nehéz már kifogni 30 millióért, mert a garzonlakás meg azért drágább, mert "garzon".


Ez most nem ilyen okoskodó szöveg, de Budapesten 30 millió Ft nagyon kevés pénz.


Akkor inkább Szeged vagy Debrecen.

Ha mindenképp Budapest, akkor szerintem vállalj be egy 5 millióval több hitelt, 35 millióért már legalább nem a kínálat legalját kell nézd ahol 10-ből 9-nél tuti van vmi szopató tényező a lakással.

2023. szept. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!