A vizszolgáltató nem hajlandó átírni a nevemre a vízszolgaltást, míg nincs rendezve a hátralék. Ez tényleg megtehetik?
jogos a követelése a vízműnek...mindegy ki fizet, az átíráshoz nulla fogyasztású induló szerződé kell.
Ki kell fizetni, felesleges ezen rugózni.
Én is vettem egy kertes ingatlant, bárhová mentem, mindenhol azonnal átírták a nevemre. Az igaz, hogy nem volt sem hátralék, sem zűr a közműveknél..akitől vettem, az mindent rendezett, lefényképezte a mérőket. Én szintúgy.
Ezen túl kell esni.
nagyon nem mindegy, kit fogsz ki, mint ügyintézőt...a gáznál azért szarakodott az ügyintéző(baromi lassú volt) mert aznap tudta meg, hogy a férje féredug...belekötni nem tudott semmibe...
Szívesen felajánlottam volna egy bosszúdugást, de hát...
A víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény meghatározza, hogy a víziközmű-szolgáltató közszolgáltatási szerződés keretében nyújt szolgáltatást, és így a közszolgáltatási szerződés alapján lesz jogosult a víziközmű-díjra! Az 58/2013. (II. 27.) Korm. rendelet pedig a fentieket megerősítendő rögzíti, hogy a díjról kiállított számlát a felhasználó a közszolgáltatási szerződésben és a szolgáltató üzletszabályzatában meghatározott feltételek szerint köteles kiegyenlíteni!
A víziközmű-szolgáltatás ahhoz az adott személyhez kötődik, aki a közszolgáltatási szerződést megkötötte. Az ingatlan korábbi tulajdonosa/birtokosa kötelezhető jogszerűen a díj megfizetésére, akivel a szolgáltató a közszolgáltatási szerződést kötötte, mely hatálya alatt a díjtartozás felmerült.
Bár az ingatlan új tulajdonosa jogszerűen nem kötelezhető az előző tulajdonosnál felmerült víziközmű-szolgáltatási díj megfizetésére, de rendezetlen díjhátralék esetén az adott ingatlannal szemben és így közvetve a fizetésre egyébként nem kötelezhető jelenlegi tulajdonossal szemben alkalmazhat szankciókat a szolgáltató.
Én írásban beadnám az átírási kérelmemet, megvárnám mint válaszolnak. Az írásos elutasító válaszukkal, már lehet fogyasztóvédelemhez fordulni.
Mikor az ingatlana nevedre került,akkor kell a mérőórákat leolvasni,lefényképezni.A törvény 15 napot ad az átiratásra .
Ilyenkor jobb ha mindkét fél ott van.
Esetedben ha nem ment ki a lakó,és használta vízet,és nem fizet, neked kell fizetni.A volt lakóval meg pereskedhetsz.
Köszönöm a válaszokat!
Természetesen emaileztem velük, szóval van írásuk nálam arról hogy nem akarják átírni.
A mérőórák le voltak jegyzőkönyezve
Nem szokták elengedni tartozás esetén az előző tulajdonost, mert utána sokkal kevesebb eszközük marad a behajtásra. Ezért nem engedik a szolgáltatók általában hátralék esetén az átírást, vagy ha mégis, akkor az átírási nyomtatvány részeletes adatokat tartalmaz az előző tulajdonosról is, pl. az új elérhetőségei tekintetében.
Összességében én 20 ezer forint miatt nem parádéznék, nem akkora tétel, ami részemről megéri a levelezgetést és idegeskedést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!