Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ebben az esetben tudok bármit...

Ebben az esetben tudok bármit tenni?

Figyelt kérdés

9-en örököltünk egy házat, vannak rá vevők, de még a csatornát be kell vezetetni, hogy járjon rá a CSOK azt mondták saját költségként megcsinálják. Illetve le tesznek 2% előleget. Viszont, a többi örökös oda akarja nekik adni a kulcsot és nem csak a csatornát akarják csinálni, hanem újjitgatni akarják a házat.

Én nem akarom oda adni a kulcsot illetve több előleget akartam volna. (Amúgy 1% lett volna, de mivel 10-et akartam így lett 2)

A lényeg, hogy a többi örökös összefogott ellenem és bármit mondok lehurogast kapok, illetve ma már fenyegetés is elhangzott.

Ők mindenféleképpen oda akarják adni a kulcsokat még azelőtt, hogy ki lenne fizetve a vételár. Tudok valamit tenni vagy egyedül esélytelen?


2023. szept. 4. 21:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#10 "Ha a kérdező sokat kekeckedik, akkor a többi tulajdonos kérheti bíróságon a közös tulajdon megszüntetését, ami azt jelenti, hogy bagóért kótyavetyélik el a házat, "

nem tudom honnan vetted ezt a butaságot, de nem igaz.

A közös tulajdon megszüntetése nem azt jelenti, hogy bagóért kell eladni, annyit jelent, hogy el kell adni VAGY azt a tulajdonost ki kell vásárolni a tulajdonából aki nem egyezik a többiek szándékával.

Ez nem egy árverezést jelent.

2023. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%

Te ne hari... melyik ügyvéd intézi ezt így?...

10% FOGLALÓ szokás, nem 2% előleg...

Addig pedig nem fog tudni CSOK-ot felvenni (így ha jól értem, megvenni se), amíg nincs bevezetve a csatorna, stb. stb.

Itt nagyon furcsa dolgok vannak...

2023. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
90%
Hány % a tulajdonrészed különben?
2023. szept. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%

"Viszont, a többi örökös oda akarja nekik adni a kulcsot"


Sajnos sok a teljesen hülye emberszerű lény!!

2023. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!