Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is úgy érzi, hogy örökre...

Más is úgy érzi, hogy örökre kiárazódott az ingatlanpiacról? Avagy minél több a megtakarításom, annál távolabb kerül tőlem a lakás.

Figyelt kérdés

2017-ben kezdtem el ingatlanokat nézni, akkor kezdtem el dolgozni. 14M körül már voltak egész jó kis lakások, gondoltam pár év és tudok is venni.


2018-ban ez felugrott olyan 30M környékére a támogatások miatt. Újraszámoltam, oké még akkor megint néhány év. Természetesen addig a megtakarításom tovább duzzadt.


2020-ban megcsillant a remény, ugyanis 20-22M körül már láttam egész jókat. Egy kis segítséggel meg is tudtam volna venni gyakorlatilag tehermentesen. Mivel azonban a teljes megtakarításom lenulláztam volna 100%-ra, gondoltam várok még 1 évet és gyűjtök hozzá (kérlek ne mondjatok erre semmit, tudom, hogy ezt nagyon elb*sztam...)


Most 2022-ban ez felment kb. 35 Millióra, így már nem tudok venni, hiába több a pénzem 2 év alatt.


Kérdem én, valaha is utol tudja magát érni az ember vagy örökre kiárazódtak a hozzám hasonlóak? Korábban is így nőttek az árak? Hiába keresek többet, hiába van 2 munkahelyem, nem tudom utolérni. Egyszerűen csak be kellene szállni valahol, ahol épp van, vagy megint várni, hogy több legyen a keret.......? Most már úgy vagyok vele, ha eddig vártam...... akkor várok. Ezt már visszacsinálni nem lehet sajnos.



#ingatlanvásárlás #lakásvásárlás #nem tudok lakást venni #hogy vettél lakást
2022. szept. 6. 21:35
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
89%

38. Ha hagyni akarsz tartalék pénzt és a lakás egyéb dolgaira is pénzt (illeték, ügyvéd, bútorok, kis felújítás), akkor annyival több lakáshitelt veszel fel és akkor több pénzed is marad másra.


Pl. van 19 milliód és a lakás 20 millió, akkor nem 1 millió hitelt veszel fel és ott maradsz ruppótlanul megtakarítás és egyéb költségekre való pénz nélkül, hanem felveszel 5 millió hitelt és akkor marad 4 milliód egyéb költségekre és vésztartalékra.

2022. szept. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
90%
Elég hibás gondolat a hitel szitokszóként használni. Már Széchenyi István is erről írt a Hitel művében. Nem jó, ha kell, de látod hová vezet ez.
2022. szept. 8. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
83%

Én is hitel ellenes voltam, úgy voltam vele, hogy soha nem szeretnék az életben.

De amikor az ember elkezdi böngészni a házakat, meg hogy milyen árak vannak és hogy mennek fel, igazából az egyetlen megoldás kb. ha nincs valaki aki kisegítsen.

2022. szept. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
84%

A hitel előnye, hogy a bank az nem cseszeget amíg fizeted rendesen.


Családon belül meg csak beindul, hogy figyu, most mégis csak kéne az a pár millió nekünk is, add már vissza. Ha egyáltalán adnak kölcsön, aztán meg azt hallgathatod életed végéig.

2022. szept. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező neked amúgy nincsenek barátaid, akikkel ezeket meg tudtad volna beszélni az elejétől? Mi most 28-29 évesek vagyunk a barátaimmal, de már emlékszem 20-22 éves korunktól beszélgettünk a lakhatásról, lakásokról, kinek hogy lesz majd, akar-e, ilyesmikről. Mert egy dolog, hogy az ember gondol valami hülyeséget, amit magának talált ki (vagy a családja nevelte belé), de ha beszélget arról a témáról más emberekkel, megismer új véleményeket, nézőpontokat, akkor azért jobban elgondolkodik azon, hogy az valóban igaz lehet-e, vagy talán mégis más út az üdvözítő.


Vagy ha nincsenek barátaid ugyanúgy lehet olvasgatni a neten is a témáról, vagy könyveket is, ahol találkozol a sajátodétól eltérő nézőponttal és úgy is meg tudod fontolni, hogy lehet még sincs igazad.

2022. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok. Ja mindezt a hitelek miatt írtam, mert írtad nálad és a családodnál hitelundor van. Nálam is volt, az én családomnál is van (dédpapám az 1929-es válság után földeket, mezőgazdasági gépeket, egy kész vagyont veszített hitel miatt), de beszélgettem erről emberekkel már fiatal koromtól kezdve és olvastam is a témában és ez megváltoztatta a véleményem, ezért nem követtem el azt a hibát, mint te, hanem inkább vettem fel lakáshitelt pár éve.
2022. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
27%

Folyamatosan nézzem az ingatlanokat az utóbbi 1 évben, de biztos vagyok benne hogy mostanában nem veszek ingatlan, ha csak nincsen valami hatalmas szerencsém. Most már el érkeztünk arra a pontra, ahol tényleg csak a gazdag emberek fognak ingatlant venni. Akiknek van több száz milliója a bankba.

Nem maradhat így az ingatlanpiac, mert akkor senki nem fog már ingatlant venni. Szerintem ez még jó pár évig így fog maradni, és utána elkezdődik egy árzuhanás. Jelenleg is van egy háború, amit senki nem tud meddig fog elhúzódni, itt van egy energia válság amit nagy részben, a háború miatt van. Plusz világ szerte egy inflációs helyzet. Különböző alkatrész hiányok, számos cégnél. Még lehetne sajnos írni.

Amíg ezek nem fognak, vagy mérséklődni vagy megszűnni, addig az ingatlan piacon se lesz változás.

Hitelt meg a mai világban felvenni, jelenleg a legrosszabb ötletnek látom. Főleg akkor, ha valaki több 10 milliókba gondolkozik. Hitelt a mostani helyzetben csak az vegyen fel, aki biztos benne, hogy vissza is tudja fizetni.

2022. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
21%

#47


Azért gondolj bele, hogy ez az az ország ahol az elmúlt években rengetegen vettek fel olyan hitelt, amit 2 meg 3 gyerekre kaptak.

Szerinted aki képes gyerekre felvenni hitelt úgy, hogy azt sem tudja, hogy nemzőképes -e ott ilyen ész érvek használnak, hogy csökkenés lesz?


Ez a nép mindent megtesz, hogy ahhoz jusson amit propagálnak és az ingatlanpiac nagy kormány érdekeltség.

Ebben az országban szerintem lassan a hitelmentes élet ilyen idegen lesz vagy már az is.

2022. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
31%
48. Alapvetően semmi baj azzal, ha valakinek diákhitele van, amit arra vett fel tanulhasson, vagy ha ingatlan hitele van, amit arra vett fel, hogy legyen hol laknia. Persze ezeket is túl lehet tolni, de ezek még a jó fajta hitelek közé sorolhatóak.
2022. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Azért régen sem volt ám egyszerű az élet:

[link]

2022. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!