Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is úgy érzi, hogy örökre...

Más is úgy érzi, hogy örökre kiárazódott az ingatlanpiacról? Avagy minél több a megtakarításom, annál távolabb kerül tőlem a lakás.

Figyelt kérdés

2017-ben kezdtem el ingatlanokat nézni, akkor kezdtem el dolgozni. 14M körül már voltak egész jó kis lakások, gondoltam pár év és tudok is venni.


2018-ban ez felugrott olyan 30M környékére a támogatások miatt. Újraszámoltam, oké még akkor megint néhány év. Természetesen addig a megtakarításom tovább duzzadt.


2020-ban megcsillant a remény, ugyanis 20-22M körül már láttam egész jókat. Egy kis segítséggel meg is tudtam volna venni gyakorlatilag tehermentesen. Mivel azonban a teljes megtakarításom lenulláztam volna 100%-ra, gondoltam várok még 1 évet és gyűjtök hozzá (kérlek ne mondjatok erre semmit, tudom, hogy ezt nagyon elb*sztam...)


Most 2022-ban ez felment kb. 35 Millióra, így már nem tudok venni, hiába több a pénzem 2 év alatt.


Kérdem én, valaha is utol tudja magát érni az ember vagy örökre kiárazódtak a hozzám hasonlóak? Korábban is így nőttek az árak? Hiába keresek többet, hiába van 2 munkahelyem, nem tudom utolérni. Egyszerűen csak be kellene szállni valahol, ahol épp van, vagy megint várni, hogy több legyen a keret.......? Most már úgy vagyok vele, ha eddig vártam...... akkor várok. Ezt már visszacsinálni nem lehet sajnos.



#ingatlanvásárlás #lakásvásárlás #nem tudok lakást venni #hogy vettél lakást
2022. szept. 6. 21:35
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
93%
Néhány éve az unokatesóm 15 millió önerőre vett fel 3 millió lakáshitelt, amit aztán játszva kifizetett pár év alatt. Én idén vettem 17 millió önerő mellett fel 8 millió lakáshitelt, én is ki akarom fizetni 3-4 év alatt. Nem értem mi olyan bonyi felvenni rohadt sok önerő mellé egy kis lakáshitelt, hogy meglegyen a pénz most.
2022. szept. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
72%
#9: melyik cég ez? Nekem is váltani kéne, mert rohadtul nem emelkedik a fizum...
2022. szept. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
91%

Persze, minden nap van ilyen kérdés, és minden nap sokan beírják, hogy kiárazódtunk, köztük én is.


Bár azt kevesen mondhatják el magukról, hogy röhögve vehettek volna lakást lószar hitellel csak 100% os önerővel akartak.

2022. szept. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
84%

Mi ez a beteges rettegés a hiteltől, ha már csak kevés kell a vásárláshoz? A pénzügyi kultúrát kellene helyre tenni.

1. Forint hitelt veszel fel, nem devizát. Nincs átváltási kockázat.

2. Eddig nagyon alacsony volt a kamat, megérte. Most már neccesebb.

3. Nem ész nélkül vettétek volna fel, hanem igen magas önerővel. Ez okos dolog.

4. Lehetett volna biztosítást kötni a hitelre. Betegség, munkanélküliség esetén fizetik a részleteket helyetted. Tehát, nem csúszol meg a fizetéssel.

5. Ilyen infláció mellett te jártál volna jól, a bank rosszabbul. Elinfláltad volna az adósságodat. Felvetted volna az erős forintot és gyengét fizetsz visza. Ma 50 ezer forint nem olyan érték, mint 5-10 éve! Gondolj vissza mit kaptál a boltban ennyiből akkor és most.


A megoldást ti tudjátok. Várjatok még nyugodtan, addig is romlik gyönyörűen a forintotok.

2022. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
26%
Én két hónapja vettem egy szegedi panelt 25m-ért, örökség, meg megtakarítás, meg hitel.. nem akartam, hogy inflálódjon a pénz. De elnézve a mopstani folyamatokat jobban jártam volna az állampapírral. A lakások ára várhatóan csökkenni, fog de legalábbis stagnálni, hozam pedig nincs rajtuk annyi. Egy ilyen lakáson 100e-adó olyan 4%-ot jelent. Persze ez most befektetés lenne, addig, amíg nincs elég önerőnk egy családi házhoz, ha lakhatásra kéne ott érdemes még mindig most lépni, mert a hitelek mennek föl és pár évig nem mennek vissza olyan szintre, mint a maiak. Az alapkamat felmegy kb 14%-ig, lakáshitel meg van 7-8%-ért.
2022. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
10%

Vannak bajok 14 es :D

Amikor hitelt veszel fel, az nem fix kamatozású. Most is ugyanúgy elszálltak a kamatok, csak most a politikának nem érdeke ezt reklámozni.

A többit már úgyse értenéd meg.

A forint azért esik, hogy jöjjenek a külföldi befektetők az ingatlanpiacra, mert különben összeomlana. Ilyen egyszerű.

Aki nincs tisztában, hogy ma magyarországon mindenki mindenkit át akar verni olyan szegény, az vegye hirdetési árakon a lakásokat. A piaci ár a fele a hirdetésinek.

2022. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
80%

Én is pontosan Debrecenben, és pontosan úgy érzem ahogy Te. :(

(Csak még annyim sincs mint Neked.)

2022. szept. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
88%
16-os lehet fixált hitelt felvenni. Miért ne lehetne? 10 évre fixálod, majd előtörlesztesz.
2022. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
5%

Mert ahhoz 2 gyerek kell és csok nak hívják. és elég komoly büntető kamat van rá, ha váltok, vagy másba akartok költözni.

Fogalmad sincs a dolgokról.

2022. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg lehet sírni, én magam is ott csesztem el, hogy nagyon sokáig igyekeztem hitel nélkül megfogni egy lakást.


Igaz a normális lakások már akkor a hitelkeretemen túl mozogtak. De ha tudtam volna, hogy én csak egy Kőbányai panelt tudok majd megvenni, akkor inkább megvettem volna 2-3 évvel korábban és spóroltam volna vagy 10 milliót az áron és albérleten.


De hát ez van utólag okos az ember, így is kellett egy Covid hogy elkapjam a kínálat alját. Most meg 10 millióval többe fájna 1 év alatt.

2022. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!