Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is úgy érzi, hogy örökre...

Más is úgy érzi, hogy örökre kiárazódott az ingatlanpiacról? Avagy minél több a megtakarításom, annál távolabb kerül tőlem a lakás.

Figyelt kérdés

2017-ben kezdtem el ingatlanokat nézni, akkor kezdtem el dolgozni. 14M körül már voltak egész jó kis lakások, gondoltam pár év és tudok is venni.


2018-ban ez felugrott olyan 30M környékére a támogatások miatt. Újraszámoltam, oké még akkor megint néhány év. Természetesen addig a megtakarításom tovább duzzadt.


2020-ban megcsillant a remény, ugyanis 20-22M körül már láttam egész jókat. Egy kis segítséggel meg is tudtam volna venni gyakorlatilag tehermentesen. Mivel azonban a teljes megtakarításom lenulláztam volna 100%-ra, gondoltam várok még 1 évet és gyűjtök hozzá (kérlek ne mondjatok erre semmit, tudom, hogy ezt nagyon elb*sztam...)


Most 2022-ban ez felment kb. 35 Millióra, így már nem tudok venni, hiába több a pénzem 2 év alatt.


Kérdem én, valaha is utol tudja magát érni az ember vagy örökre kiárazódtak a hozzám hasonlóak? Korábban is így nőttek az árak? Hiába keresek többet, hiába van 2 munkahelyem, nem tudom utolérni. Egyszerűen csak be kellene szállni valahol, ahol épp van, vagy megint várni, hogy több legyen a keret.......? Most már úgy vagyok vele, ha eddig vártam...... akkor várok. Ezt már visszacsinálni nem lehet sajnos.



#ingatlanvásárlás #lakásvásárlás #nem tudok lakást venni #hogy vettél lakást
2022. szept. 6. 21:35
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
98%

28# Össze-vissza beszélsz. Hol írtam, hogy putrit adtunk el ennyivel többért? Egy tök jó kis lakás, ami mellesleg nem volt újépítésű és most sem az, így csak használt csok-ot lehet felvenni rá. Amikor mi ezt 2017-ben vettük, akkor az eladók 3 meglévő gyerekkel költöztek csok-kal egy újépítésű házba 28,8 millióért egészen pontosan, amiből 10+10 volt a csok és a kedvezményes hitele. Ma egy ugyanilyen kaliberű ház ugyanazon a környéken 80-85 milliónál kezdődik és minden háromgyerekes kitörölheti a popóját a csok-kal, ha nincs busás tőkéje, amit beleforgathat még egy ilyen árú ingatlanba.

Mi mondhatnánk, hogy jól jöttünk ki az ügyletből, de nem. Mert eladtuk 39,9-ért (csak hogy ne kerekítsek, mert akkor kamus vagyok), de sokkal kijjebb találtunk vállalható áron családi házat magunknak és arányaiban sokkal több a különbség nekünk is, amit most bele kell tenni, mint 5 éve...

2022. szept. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
87%
A kerdezo tudna venni ingatlant, csak nem kepes elengedni a keszpenzes vasarlas gondolatat. A hozza hasonloak mar 2018-ban vettek lakast hitelre es rohogve fizetik az elinflalodott torlesztot. Ahogy telnek-mulnak az evek, egyre nehezebb lesz, es a rogeszmejevel tavolitja el sajat magat a lakasvasarlas eselyetol.
2022. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
19%

Az a baj ezzel a honlappal, ha valaki ingatlanos kérdést tesz fel, rögtön megjelennek azok, akiknek már van 50+ milliós lakásuk, házuk de vásárlás előtt is volt csak a semmiből 20+milliójuk 18 évesen... vagy épp a hitelt dicsőítik.

Ha valaki bérezessel kapcsolatos kérdés tesz fel, akkor meg azonnal megjelennek a havi 5+milliót kereső, egész évben vikendező ezértszintesemmitnemdolgozó mókusok... nyílván kacsa az egész...

Kérdező, ha írsz privátot, akkor leírom hogy mit érdemes tenned. Ezeknek meg mindegy lenne amúgyis, úgyis lepontoznának. Ezt a választ is lepontozhatjátok nyugodtan, a (100% - pontozási %) képlet jól megadja majd a hozzáértés szintjét...

2022. szept. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó: ennyire fáj az igazság és hogy más nem olyan tunya, mint te? :)
2022. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem itt most senki nem istenítette a hitelt, csak többen is leírták, hogy nem ördögtől való, ha az ember okosan veszi fel. Ellenben név és arc nélküli befektetési tanácsokat meghallgatni és akár megfogadni, az. :)
2022. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
90%

#33


A havi béres dologban igazad van, de a többibe nagyon nem.

Muszáj hitelezni, mert akkor úgy jársz, mint a kérdező. Persze nem feltétlenül ilyen kamatok mellett, de amikor 3 meg 5% volt akkor az a pár millió hitel az semmi, ha ennyi önerőd van.

2022. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Te legalább olyan szinten jó helyzetben vagy, hogy hamarabb kerültél a munkaerő piacra. Nekünk most van 8 millió forintunk, 4 éve dolgozunk, azóta teszünk félre amennyit csak sikerül, albérletben lakás mellett, de még így is azért egész jól tudunk félretenni. Viszont amit meg tudnánk magunknak engedni az nagyon maximum egy 15 millió forintos hitel, aminek kb annyi lenne a törlesztője, mint most az albérletünk. Sajnos 23 millióért még egy panellakást sem kapunk, ami élhető méretű és nem szuterén (élhető méret a 40+ négyzetméter, ehhez mindenképp ragaszkodom, ettől kisebbe nem költöznénk, mert akkor inkább tényleg maradunk albérletben, mert egy lyukért, így hogy ketten vagyunk és lassan gyereket szeretnénk, nem adósítanánk el magunkat évekre).
2022. szept. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, látom sokan a hitelt erősítették, azonban én egy olyan családban nőttem fel, ahol ez szitokszó volt, úgy neveltek minket, hogy na azt soha semmilyen körülmények között ne, szüleimnek sem volt soha. Szerencsére családon belül a kölcsönt meg tudjuk oldani, eddig nem vettem igénybe hibásan, de ezúton fogom, ha úgy adódik. Tanultam belőle.


És nem, nem azt szerettem volna, hogy 100% önerőből vegyek valamit, hanem úgy vegyek valamit, hogy ne kelljen magam teljesen lenullázni. Ergo maradjon pár millióm mondjuk illetékre, földhivatalra, bútorokra, és akkor még egy darab kanalat, konyhagépet nem vettem - ezekre is kell gondolni. A 2020-as vásárlásnál viszont ez lett volna! De visszagondolva persze, még így is jobban jártam volna azzal az árral :D

2022. szept. 7. 21:39
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

"illetékre, földhivatalra, bútorokra, és akkor még egy darab kanalat, konyhagépet nem vettem"


Tény, hogy minden is drága, de például az illetéket lehet 12 havi kamatmentes részletre is fizetni, úgy mindjárt nem egyben megy el milliós összeg. Földhivatal aprópénz a bútorozást pedig meg lehet oldani elég alacsony szinten használt cuccokkal aztán szépen berendezni a lakást.

2022. szept. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező rám is írhatsz privátot csak hogy meséljek neked 1-2 tanácsot a saját tapasztalatomból aztán vagy megfogad vagy nem 😊
2022. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!