Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is úgy érzi, hogy örökre...

Más is úgy érzi, hogy örökre kiárazódott az ingatlanpiacról? Avagy minél több a megtakarításom, annál távolabb kerül tőlem a lakás.

Figyelt kérdés

2017-ben kezdtem el ingatlanokat nézni, akkor kezdtem el dolgozni. 14M körül már voltak egész jó kis lakások, gondoltam pár év és tudok is venni.


2018-ban ez felugrott olyan 30M környékére a támogatások miatt. Újraszámoltam, oké még akkor megint néhány év. Természetesen addig a megtakarításom tovább duzzadt.


2020-ban megcsillant a remény, ugyanis 20-22M körül már láttam egész jókat. Egy kis segítséggel meg is tudtam volna venni gyakorlatilag tehermentesen. Mivel azonban a teljes megtakarításom lenulláztam volna 100%-ra, gondoltam várok még 1 évet és gyűjtök hozzá (kérlek ne mondjatok erre semmit, tudom, hogy ezt nagyon elb*sztam...)


Most 2022-ban ez felment kb. 35 Millióra, így már nem tudok venni, hiába több a pénzem 2 év alatt.


Kérdem én, valaha is utol tudja magát érni az ember vagy örökre kiárazódtak a hozzám hasonlóak? Korábban is így nőttek az árak? Hiába keresek többet, hiába van 2 munkahelyem, nem tudom utolérni. Egyszerűen csak be kellene szállni valahol, ahol épp van, vagy megint várni, hogy több legyen a keret.......? Most már úgy vagyok vele, ha eddig vártam...... akkor várok. Ezt már visszacsinálni nem lehet sajnos.



#ingatlanvásárlás #lakásvásárlás #nem tudok lakást venni #hogy vettél lakást
2022. szept. 6. 21:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
90%

Bár nem az a válaszoló vagyok, akit fogalmatlannak neveztél, szerintem inkább neked nincs fogalmad a dolgokról 19#.

Felveszel 10 milliót 30 évre. Ennek most a törlesztője 75 ezer forint mondjuk hasra. Az albérletere fizetnél 120-at. Kitudod gazdálkodni, tehát kitudod fizetni a 75 ezret, plusz félretudsz tenni még 45 ezret, de tegyük fel még egy picit megtudod toldani, kerekítsük 80 ezerre. Összegyűjtöd a havi 80 ezreket és év végén egyösszegben törlesztesz majdnem egy milliót. A fix 10 éves kamatperiódusod mellett 10 éven belül ki is csengetted a hiteled és akkor azzal még nem kalkuláltuk, hogy nő a fizetésed és/vagy esetleg többet is megtudsz takarítani, elő tudsz törleszteni.

Amikor mi vettük a lakásunkat 2017-ben, mindenki lehülyézett, hogy miért éppen most, amikor egekben az árak, várjunk inkább egy kicsit. 16 millióért vettük meg, 12 millió hitellel, amiből már csak 4 volt, a két még futó ltp-nket akartuk idén feltörni és beletolni végtörlesztésre, de közbejött a családiház projekt. 5 év telt el és 40 millióért ment el a lakásunk. Ennyiből 5 éve újépítésű házat lehetett venni, ma a házunkhoz megint fel kell vennünk 10 milliót. Nem dől össze a világ.

Ha 2017-ben hallgatunk volna a károgókra, akkor most a kardomba dőlnék, hogy mekkora hülyék voltunk... Mi akkor jól döntöttünk, te 2017-18 óta (szerintem) nem döntöttél jól, ha mindig arra vársz, hogy önerőből tudjál venni egy lakást. Futhatsz mindig a pénzed után és benne van, hogy jól döntesz, de az elmúlt évek tendenciája nem ezt mutatja, a jövőbe meg senki nem lát. A hitel nem ördögtőlvaló, csak felelősen kell felvenni.

2022. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
0%

Jól írod, már 2017-ben is mindenki azt mondta, hogy egekben az árak, 30M egy garzon.

Te megvetted fele annyiért.

Jah, eladtad 40M-ért,

A legnagyobb loser kamusokat onnan ismered fel, egy nem kerek számot nem képesek kitalálni a sztorijukhoz.

30M, 40M, 50M, közte nincs is szám nekik :D

2022. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

22# Nevezhetsz kamusnak, de akkor leírom, hogy valóban nem 40 millióért adtuk el a lakásunkat. 39,9-ért úgy, hogy 40,5-ért hírdettük meg. :D

És csak hogy teljes legyen a kép, 16,7-ért hírdették meg 2017-ben és mi 16-ért vettük meg. Oké, igaz. Vettünk hozzá egy évvel később 500 ezerért egy udvari parkolóhelyet is.

Nincs okom kamuzni, de felőlem mindenki azt gondol, amit akar. :)

2022. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
14%

Fúú, most felokosítottalak :D

De már lassan 10 éve 30-40 millió egy lakás, csak valakinek mindig új egy vicc.


[link]

"30-40 millió alatt nem nagyon árulnak megfelelő méretű ingatlant."


Szóval ez alapján, még mindig annyit ér a lakásod amennyiért vetted, Sorry :D

2022. szept. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
91%

"De már lassan 10 éve 30-40 millió egy lakás, csak valakinek mindig új egy vicc."


Ja végül is akár igazad is lehet, ha azt nézzük, hogy 10 éve 60-70 m2 új építésű volt 40-50 millió most meg egy 35-40 m2 felújítandó panellakás kerül ennyibe akkor végül is a pénz nem változott csak mást veszel rajta... ;)

2022. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
78%
Nem igazán értem az összefüggéstelen mondataidból mire is akarsz kilyukadni, de ha normálisan érvelsz, megpróbálok normálisan válaszolni is.
2022. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
90%
26-os válaszom a 24-nek szólt.
2022. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
5%

A megfelelő méretű 10 éve is 60-70m2 volt. De most ha belinkelek ezer 10 éves cikket, mindegyikre normálisan válaszolsz, hogy azon a napon épp erős volt a forint? :D

Már 10 éve is csapból ez folyt, hogy 30-40M


De oké, eddig egy putriban éltetek és azt adtad el 40M-ért.

Akkor mennyi egy élhető 60-70m2 es lakás MA? 80M???? :D:D


Na itt befejeztem :D

2022. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
90%

#28: azokat a lakásokat amilyenben lakunk, 60-70M-ért hirdetik.

Teljesen irreális. Ez egy lakótelep, 2.5 szoba...

2022. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
92%

#28


Ideje már, hogy befejezed, mert akkora baromságokat írsz, hogy az már gyanúsan trollkodás inkább.

2022. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!