Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyugat-Európában tényleg...

Nyugat-Európában tényleg lehetetlen családi házban lakni?

Figyelt kérdés
És főleg nem albérletben, hanem saját házban? Erről le kell mondanom, ha kiköltözök? Persze, azt gondolom, hogy nem olcsók, de azért ketten, több év kemény munkájával is lehetetlen elérni?

2022. aug. 14. 15:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig laktam kint Németországban, és azért többségében ott is azoknak van saját családi háza, akik kaptak hozzá segítséget a családtól.
2022. aug. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes mindig azok mondják, hogy "Nem kell mindenkinek saját ingatlanja legyen.", akiknek már van saját ingatlanja😅 Nyugaton is akik már megállapodnának (tudják ott akarnak élni a maradék életükben vagy legalább a kövi 10 évben), pláne családot is alapítanának szeretnének saját lakást ugyanúgy, csak ők sem tudnak venni.
2022. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

De ott nem is 200000 a minmálbér, hanem 2000-2500 euró.

Talan 10 ev mulva. Jelenleg jo ha van 1500.

Es vannak varosok ahol ez mar alberletre se eleg.

2022. aug. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemetorszagban nagyon keves ember lakik sajat hazban. Ott jok a torvenyek a berlessel kapcsolatban, igy kiszamithatobb. Ugy tudom angliaban mar elerhetobb a sajat haz de ott inkabb ilyen sorhaz jelleguek, nagyon kicsik.

En Amerikaban elek es mikor kijottem akkor nem is gondoltam volna hogy egy kulfoldi eltud jutni odaig hogy sajat haza legyen, de talalkoztam olyannal aki 10 ev alatt 2 hazat is vett, egyiket kiadta berbe. Akkor eldontottem hogy ha neki sikerult akkor en is tudok venni magamnak hazat. 3 even belul vettunk fel hitelt es most az alberlet helyett a hitelt fizetjuk. A hazzal szerencsek volt mert ugyan kicsi, de nagyon olcson jutottunk hozza, nincs sok hitelunk, a tervem pedig hogy kb 15 ev alatt visszafizetem a hitelt.


Kp-ban eselyeten hazat venni. Nincs olyan orszag ahol a helyi fizetesekbol kp-ban veszel lakast, kivetel ha nagyon magas beosztasban dolgozol. De tudod hogy mukodik ez... aki sokat keres annak nagyobbak az igenyei. Te lehet 100m2es lakassal beerned, aki viszont nagyon jol keres, o mar 300m2 ala nem adja

2022. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában mondjuk ugye könnyűszerkezetest lehet venni. Az itthon is feleannyi (pláne fa vázas, nem is acél).

Azt 15 évnyi hitelre..


Angliában pedig nem véletlenül vannak többgenerációs hitelek.

Nálunk nem is annyira ismert termék ez, ott meg csak így vesznek házat. Fizeti 1 háznak a hitelét nagypapa, apa, gyerek...

2022. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én itt vagyok jelenleg Angliában nyári munkán, a 7 éve itt élő magyar munkatársam most vett 3 hálószobás (össz. 4 szobás) házat 270 ezer fontért Londontól 80 km-re. Előtte megspórolt 7 év alatt majdnem 100 ezer fontot a fizetéséből, szóval nem a minimál önerőre vette, de persze kellett hitel. Viszont itt a lakáshitel kamata 1-2%.
2022. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lehetetlen, és nehogy bedőlj ezeknek a hülye statisztikáknak, amit állandóan reklámoznak, hogy Németországban senkinek sincs saját háza...

Németországban (is) gyönyörű festői kisvárosok és falvak vannak, nagyvárosok és ipari területek vonzáskörzetében. A nagyvárosok élhetetlenek, oda nem szabad költözni több okból sem. De lényeg a lényeg, több jó ismerősöm és barátom is van, akik néhány év munka, és kölcsönnel több emeletes, nagy kertes házat tudtak venni Baden-Württembergben pl, vagy Bajorországban, tehát nem lepukkant helyekről beszélünk. Magyarországon pl hogy csinálod ezt meg, ha nulláról indulsz 18 évesen?

2022. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
82%

17es: Könnyen meg lehet ezt csinálni itthon is.


Nettó 300at már egyetem mellett megkeres aki piacképes képzést végez és beszél angolul középfokon.

2022. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
18. Még mindig csak arról beszélsz, hogy akkor kizárólag csak az informatikusoknak és mérnököknek lehet saját ingatlanja. Mivel kizárólag ilyesmi munkákkal lehet "felnőtt" fizetést kapni már diákként egyetem mellett is. A piacképes az ezek szerint két darab szakmát jelöl és ennyi?
2022. aug. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Miről is beszélünk, hogy, külföldön nehezebb? Miután sikerült itthon megtriplazni az árakat, Budapesten sztem jó állapotú ház nincs is mar 100 millió alatt. Ezt miért lenne könnyebb osszeszedni mint a külföldi ingatlant? Èn mérnökként is feladtam ezt a dolgot lassan. De egy közel biztos, ha alberletbe szorulok egész életembe akkor inkább már külföldön fogom ezt meglenni több pénzért és nem itthon!!
2022. aug. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!