Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nyugat-Európában tényleg...

Nyugat-Európában tényleg lehetetlen családi házban lakni?

Figyelt kérdés
És főleg nem albérletben, hanem saját házban? Erről le kell mondanom, ha kiköltözök? Persze, azt gondolom, hogy nem olcsók, de azért ketten, több év kemény munkájával is lehetetlen elérni?

2022. aug. 14. 15:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
22%

Miért lenne az?

Egyszerűen csak nagyon drága.

De aki sokat keres, mert menő szakmája van, az természetesen házban lakik.


Csak míg nálunk kihozod 10 millióból a házat, meg havi 50 ezer Ftból a rezsit, ott számolj nyugodtan 80 millióval és havi 600 ezerrel.

2022. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehetetlen, de drága. Nyugat Európán belül hol akartok venni (melyik ország, város vagy falu)? Mit dolgoztok, mennyi lenne a fizetésetek?
2022. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még itthon vagyok. Még egyedül, mivel 16 vagyok, de később azért remélhetőleg lesz párom/férjem. Egyébként Franciaország, Németország, Svájc vagy Dánia jöhet szóba. De természetesen nem Párizsban/Berlinben, hanem valami kisvárosban. Dolgozni először ami lesz, később pedig valami piacképes szakmát tanulni ott.
2022. aug. 14. 15:28
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Már itthon is 80 millió egy családiház. 40-50 millió egy panelház. 10 milliért jobb esetben Borsodban, Hevesben, Nógrádban a falu szélén, felújítandó házat lehet ennyiért kapni, de inkább csak egy üres telket.

Nyugaton átszámítva: 100M - 500M közötti áron vannak az eladó ingatlanok, de vannak ennél sokkal drágábbak is.


Például Németországban, átlagos sorház:

[link]


Kattenturm, 28277 Bremen

4 Zi.

111 m² Wohnfläche

199 m² Grundstück


349.000 € (139.600.000Ft.)

2022. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
*panellakás
2022. aug. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Az nyilvánvaló volt, hogy nyugaton drágábbak. De ott nem is 200000 a minmálbér, hanem 2000-2500 euró.
2022. aug. 14. 16:49
 7/21 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Unokatestvérem elérte kb 10 év munkával egyedül hogy saját háza lett Németországban. Egy félkész házat vett és azt fejezte be. Emeletes kis alaperületű. Alul kész volt az emeletet kellett befejezni. Igaz nem is segéd munkát végzett. Autóvillamossági szerelő. Már egy ideje ilyen kissebb főnök féle. 1 millát keres átszámítva. Szóval nem lehetetlen
2022. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. aug. 14. 17:04
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen.

Igaz, hogy az én férjem itteni, de kezdetben nem dúskáltunk a pénzben.

Amíg én el nem végeztem egy itteni egyetemet, nem házasodtunk össze, de utána mindketten elég jól kerestünk ahhoz, hogy hitel nélkül fel tudjunk építtetni egy nem túl nagy házat Lyontól kb. 35 km.-re egy kisebb kertvárosban.

Volt néhány nehéz évünk, nem mondom, de túléltük és elértük.

Mivel napenergiát használunk és van két gyerekünk, kaptunk elég jelentős kedvezményt is.

Ha ez az álmod, némi befektetéssel megvalósíthatod.

2022. aug. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ha beszélsz angolul, akkor olvasgass Reddit csoportokat. Én rengeteget olvastam nyugat-európai, amerikai (usa, kanada), ausztrál topicokat és az ottani fiatalok is ugyanúgy panaszkodnak, hogy mennyire felmentek az ingatlan árak és 20-30-40 éve az ő szüleik az akkori fizetésekből sokkal előbb tudtak ingatlant venni, mint manapság. És ez nem kamu, Nyugat-Európában tényleg 30-40 éve pár évi fizetésből lehetett házat venni, de már ott is most inkább 10-20 éviből lehet. Tehát valami nem oké az ingatlanokkal az egész világon, ennek semmi köze ahhoz hogy itt kommunizmus volt, ott meg nem. Régen nem is vettek ennyien befektetni való ingatlant, mint manapság sehol.
2022. aug. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!