A 40-50 éve épült nagy, emeletes, két- vagy többgenerációs családi házakra ma valóban nincs kereslet?
Nógrád megye tele van olyan településekkel, ahol egész utcák állnak ilyen házakból. Lásd pl. Érsekvadkert vagy Dejtár: [link] , [link] . (Ez is érdekes, hogy miért pont Nógrád. Bár lehet, hogy csak nekem tűnik úgy, hogy itt az átlagosnál több van belőlük...)
Azt hallottam, hogy baromi nehéz eladni (jó áron) őket, mert manapság kisebb házakat keresnek az emberek. Ez mennyire igaz, és miért így van, ha így van?
A többség nem akar a szüleivel együtt élni, akkor még felesleges ekkora ház.
Tudod te, micsoda költség ezeket felújítani? Kinek van ma erre pénze?
Azért tegyük hozzá, hogy eléggé magasak általánosságban az ingatlanárak... egy kisebb ház (reális) árát is elég nehéz kinyögni az embereknek, egy nagyobb ház viszont reálisan bekerülési összegre is nagyobb.
Ergo valóban nehéz úgy eladni, hogy az eladó jól járjon, és a vevő számára is nehéz az összeg előteremtése.
Valóban, egy családi háznál mindig van valami, amivel foglalkozni kell, és egy nagyobb ház emiatt jelenthet nagyobb költséget is (pl. tetőt felújítani, de akár szimplán csak kifűteni is).
Ezeknek többsége még mindig kalákában épült, tök véletlenszerű, hogy milyen szükségmegoldás vagy javíthatatlan épületrész fog kikandikálni az alapból, a falakból vagy a tetőből, ha egyszer megbontod. Azért keresnek kisebb házakat az emberek, mert ezeket lehetetlen kifűteni - nem véletlen van némelyiken 2 vagy 3 kémény is, mert mindenféle huncutsággal próbálkozott a házi nép, hogy alacsonyabb legyen a rezsi - egészen addig amíg Rezsicsökkentő Viktor hatalomra nem került, de ezzel mondjuk csak annyit értek el, hogy az utóbbi 12 évben tuti nem nyúltak a gépészethez, vagyis valami gépészeti felújítást mindegyikkel kezdeni kéne, mert ezer éves gáz- meg vegyestüzelésű kazánokat használnak. A műanyag ablakok a többségébe már bekerültek - jó hülyén is mutat a hófehér PVC az eredetihez képest -, de ha volt is ilyen felújítás arra is lehet gyanakodni, hogy mennyire volt szakszerű vagy a szokásos "purhabbal kifújjuk az összes rést" módszert alkalmazták.
De hogy valami pozitívum is elhangozzék - kőműves-ügyileg és statikailag ezek a házak többnyire rendben vannak, szóval elvileg jó felújítási alapot jelenthetnének, de építészetileg silány tervek épültek meg logikátlan szobaelhelyezésekkel és bután kialakított, kihasználatlan terekkel. Szóval kisfelújításba már nem éri meg belefogni rajtuk, most jönne az élettartam hosszabbító nagyfelújítás bontókalapáccsal meg az alapkoncepció teljes újragondolásával és a lakókomfort XXI. századira emelésével. Csak hogy erre a jelenlegi lakóknak soha nem lesz pénze, s ha neked van 15-20 milliód hogy belekezdj akkor valószínűleg nem Dejtáron, Istenmezején, Rózsaszentmártonban és más világvégi falvakban keresel majd otthont. Ez mondjuk már nem a házak hibája, hanem általános nógrádi jelenség, hogy leépült az egész megye gazdasága és közlekedése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!