Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakást gáz vagy villanytűzhell...

Lakást gáz vagy villanytűzhellyel érdemesebb kiadni?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy a gáz és a 32 A-es villany is rendelkezésre áll. A tűzhelyet mindenképp cserélni kell, a két tűzhely között nagy árkülönbség nincs.

Megéri villanytűzhelyet beállítani, és a gázszolgáltatást megszüntetni? Ilyenkor nincs gáz alapdíj.



2022. ápr. 30. 19:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
8as vagyok. Az jutott még eszembe, hogy ha kombináltat veszel, akkor jó, ha egykezes szikragyújtásos. Az egyik rokonunknak nemrég eltört a keze, nagy könnyebbség volt, hogy nem kellett trükköznie a láng meggyújtásával.
2022. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
54%
Gáz vagy villany szerintem lényegtelen több fontosabb szempont alapján dönt aki kiveszi. Rezsit meg nem te fogod fizetni.
2022. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
11%
A gázkészülékek műszaki-biztonsági felülvizsgálatát 2012 óta rendelet írja elő. E szerint a felhasználóknak kötelező ötévente gázszerelőt hívniuk, és megvizsgáltatniuk a készüléküket.
2022. máj. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%

#13: te valamit félreértettél szerintem.

A kéményes készülékeknek kell évente felülvizsgálat (a kémény miatt).

Ha mutatsz nekem egy embert aki évente bevizsgáltatja a gáztűzhelyét, akkor veszek neked egy sört :))

2022. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

Attól, hogy egy tűzhelyet átvizsgálnak még leégetheti a lakást mert hülyék az emberek.

Találkoztam már leégett tetővel mert a nagyon ügyes fakanállal kipeckelte a tekerőt.

Elaludt a gáz és a tulaj is.

Valahogy berobbant és vitte a tetőt.

Tulajnak az volt a szerencséje, hogy a lakás másik felében szundikált és ki tudott jutni mielőtt lángra kapott.

2022. máj. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

A gáztűzhelyek felülvizsgálatáról nem tudok de az biztos, hogy több a kockázata mint a villanynak.


15: Igen, ilyenek miatt jobb a villany, azzal maximum megégeti magát...

2022. máj. 1. 20:25
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha most kell tűzhelyet választani, akkor villanyt vennék. Tudom, hogy minket nem érint ez az egész “kivezetjük az orosz gázt” történet, de azért mégis.


Ha egyszercsak megszűnik a rezsitámogatás, simán lehet, hogy mind az áram, mind a gáz megfizethetetlen lesz, de talán a gáz jobban.

2022. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Ez is jó érv a villanytűzhely mellett.

Eleve nem kellett volna ilyen brutális mértékben gázfüggővé tenni kb. az egész kontinensünket, de ez egy más téma.

2022. máj. 1. 23:35
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

15-ös ez egy hülyeség amit leírtál. Itt egy hibás tűzhely volt, ha a kapcsoló nem maradt ott és ki lett támasztva a kérdésben meg újról van szó. Ami normál esetben egyből elzárja a gázt, ha a láng kialszik.


Ennyi erővel villanynál is kitámaszthatja a kismegszakítót aztán majd kiderül mit tud a 32A a vezetéken.

Ne feltételezzük már, hogy minden albérlő hülye, rengeteg normális fiatal van aki megyeszékhelyre költözik a jobb élet miatt vagy diplomások, nem csak a legalja munkás réteg vessz ki albérletet.

2022. máj. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Azért lettünk gáz függök, mert ez olcsó volt. Csak a hülye hozat magának máshonnét drágább alapanyagot. Ha itt a szomszédban a gáz és az olaj.

Oroszországból jönnek a fűtőelemek is a paksi atomerőműnek ami a fogyasztás közel 50% felelős.


Kínától is függünk, mert szinte mindent ott gyártatunk ruhák elektronikai berendezések, építkezéshez anyagok...

2022. máj. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!