Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakást gáz vagy villanytűzhell...

Lakást gáz vagy villanytűzhellyel érdemesebb kiadni?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy a gáz és a 32 A-es villany is rendelkezésre áll. A tűzhelyet mindenképp cserélni kell, a két tűzhely között nagy árkülönbség nincs.

Megéri villanytűzhelyet beállítani, és a gázszolgáltatást megszüntetni? Ilyenkor nincs gáz alapdíj.



2022. ápr. 30. 19:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak főzés miatt fölösleges gázt tartani.
2022. ápr. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
A 32A villanyt el is viszi a tűzhely, a többi fogyasztó miről fog menni?
2022. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

32 ampert csak akkor terheli re ha maxra kapcsoluk mindent.

Sütőt és mind a négy főzőlapot.


Mindennapi használat mellett, sütő és egy főzőlap közepes fokozaton elmegy 25 amperrel is úgy, hogy marad egyebeknek.

2022. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti, hogy villannyal adnám ki ( fűtés mivel megy?) mert fillérekért cserélik az órát feltöltőkártyásra és a bérlő csak annyit tud fogyasztani, amennyit előtte beletett.

A gáznál is van kártyás, de macerás és rohadt drága.

2022. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

2:

Nekem csak 24A van, de van villanytűzhely, és soha nem futottunk bele a problémába, mert a 32A-hez mind a négy főzőlapnak és a sütőnek is melegítő fázisban kellene lennie (amikor eléri a hőmérsékletet, nem melegít folyamatosan, csak annyit, hogy tartani tudja). Ez meg teljesen irreális.

2022. ápr. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Én kombi tűzhellyel (villany sütő + gázrózsák) adnám ki, mert ilyennel a legjobb sütni-főzni. Illetve esetleges áramszünet esetén is lehet főzni. Ha viszont a pénz számít, illetve hogy kicsit olcsóbb rezsivel könnyebben találj bérlőt, akkor nyilván szüntesd meg a gázt, hogy ne kelljen alapdíjat fizetni.
2022. ápr. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

32 A bőven elég, rokonnál elmegy róla a tűzhely, a bojler és egy 30+ éves, nem inverteres klíma is. Természetesen a tűzhelyen nem megy egyszerre a 4 főzőlap és a sütő is, de ha nem megy a klíma és a bojler, akkor még éppen elbírná.


Villamos szempontból nem lesz probléma, inkább arra voltam kíváncsi, hogy a bérlők általában melyik főzési megoldást tartják értékesebbnek?


Távfűtés van, így a gázt nyugodtan ki tudom kötni.

2022. ápr. 30. 23:16
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Én bérlőként olyan helyeken laktam, ahol a gáz általány volt. Tehát a fűtés távfűtés volt, csak a főzésre jött a vezetékes gáz, ez negyedévente 3500 ft.

És ezért annyit főzök, amennyi jólesik.

A sütő jobb, egyenletesebb, ha áramról megy, de a főzéshez a fix díj sokkal megnyugtatóbb.


Szóval, ha nálad is fix díjas a gáz, akkor érdemes megtartani. Én aggódva vennék ki .egy olyan lakást, ahol mérlegelnem kell, hogy vajon melyik fazékba tegyek vizet forralni, milyen a költségvonzata húslevesnél.

Az is megnyugtató, ha gáz van, hogy a villanyhálózat javítása idején is lehet főzni, szóval ez is mellette szól.

2022. máj. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
57%

A gáztűzhely örök,elromló alkatrész alig. Az elektromos javítása qva sok lesz, és neked kell a bérlőnek javíttatni. Egy alaplap áráér másik fél tűzhely árát adod ki. Az üzembiztonságot és javítási költségeket nézd. A gáz alapdíjat nem te fizeted, és amúgy is olcsóbb a villanynál. A gázt visszakötni drágább, a villanyt amúgy is érdemes felbővíteni, és minden eshetőségre olcsóbb odakészíteni, akár a gázmellé is .


Minden a gáz mellett szól.

2022. máj. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, hogy milyen bérlőt szeretnél.

Fiatalabbak általában a villanyosat szeretik, idősek a gázosat.


Villany mellett szól, hogy azzal nem lehet berobbantani a konyhát.

2022. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!