Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Csúsztatott zsalus ház valóban...

Csúsztatott zsalus ház valóban jobb, mint egy panel?

Figyelt kérdés

Párom papája építésvezető volt anno a 80'-as években és ő mesélt ezekről pár dolgot.

A "sima" panelekhez képest itt nem külön elemekből (panelekből) áll a ház, hanem egybe öntötték ki az egészet, ezért is mondták földrengésbiztosnak annak idején, hiszen lényegében egy teljesen egybefüggő vasbetonkocka az egész. Ez nem csak időtállóbbá teszi az épületeket, hanem a beázástól is lényegében megvéd (nincsenek illesztések, amin beszivároghatna a víz). A falai vastagabbak, a közfalak pedig téglák, amik valamennyire hozzájárulnak ahhoz, hogy kevesebb zaj szűrődjön át. Illetve már eleve pár centi hőszigetelést is kaptak (ezt magam is láttam), ami szintén állagmegóvás és élettartam szempontjából tényező. Hátrányként itt elmondta, hogy ugyanakkor a mai külső hőszigetelés drágább lehet, mivel külsőleg is összetettebb felépításűek, nem sima falúak, mint egy panel. A nagyon magas, 15-20 emeletes épületeket csak ilyen technológiával tudták anno megvalósítani, ez volt rá egyedül alkalmas. Szerinte azért épült belőlük csak kevés, mert az építési ideje sokszorosa egy panelének. De ezek nem is "szükséglakásként" épültek, így jóval megbízhatóbbak. Inkább ilyenbe tanácsolt minket, ha lakótelepre költözünk.

Aki ilyenben lakott vagy lakik, mit tapasztalt? Életminőség szempontjából is jobb mint egy panel, vagy nincs túl nagy különbség?



2022. febr. 14. 00:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb a szomszédból jövő zaj. Lényegesen könnyebb, jobb felrögzíteni valamit a falra.
2022. febr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam, pont hangosabb, mint a panel, mivel egybe van öntve, így az emeletek között megy nagyon a hang. De földrengésbiztos, ez tény. Van szigetelve most is jópár, nem annyira ritka. Élettartamát nem tudom, de szerintem kb. 10 évvel korábban épült, mint a panel. Viszont általában nagyon jó kis belső parkok tartoznak ezekhez és nem annyira magasak, több lépcsőházzal, amihez kevés lakás tartozik.
2022. febr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Tömör a fal, ami jól viszi a hangot, de ez a panellel ellentétben, 40cm, nem hallani a szomszédokat.

Előny, hogy régen cserépkályha volt itt, és így minden lakáshoz van külön pince.

2022. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem egyedi mérős távfűtéses akkor semmivel sem jobb mint a panel. Sőt legtöbbször lift sincs bennük, kivéve ha 5+ emeletesek.
2022. febr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Én laktam ilyenben 5 évet, szerettem. Semmi zaj nem jött a szomszédból. A belső válaszfalak téglák, a külső fal vasbeton. Ha oda akartunk rögzíteni vmit, pl: függönytartó, na, ahhoz ütvefúró kell. De én szerettem ott lakni, tényleg csendes.
2022. febr. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

4# lényegesen jobb a panelnál, mindkettőben laktam, illetve most csúsztatott zsalusba.

A lift szinthez van kötve, nem épülettípushoz.

Nem távfűtéses, hanem konvektoraim vannak, ( ezekbe utólag legtöbbször ez van)10cm szigetelésünk van. Lényegesen olcsóbb, mint a távfűtéses volt.

2022. febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ezzel a technológiával épült Őrmező, aztán négy évtized rápihenés, és most folytatódik a technika..például a Vahot utcai óriási házak...sokkal gyorsabb az építése, mint volt régen, de a paneltől is, mert baromi modern, trükkös a zsaluzás, percre pontos a betonszállítás, és nagyjából szorgalmasak az emberek is.


Ha nem lenne jobb, mint a panel, akkor nem erre álltak volna át.

2022. febr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én 10 emeletes zsalusokban láttam távfűtéseset is.
2022. febr. 14. 09:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

mással nem is lehetne fűteni. Kelenföldön a most épült több száz lakásos tízemeletes zsalus házak csakis távfűtéssel működnek.


Itt a főváros budai részen ez a meghatározó, sőt a Kelenföldi erőmű 400 fokos fáradt gőzét már átvitték aPesti oldalra is(Erzsébet híd alatt) és ezzel fűtik az V. VI. Kerületet is..

2022. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Epìtőmérnök vagyok, ès a csúsztatott zsalu nekem is szimpatikusabb mint a panel. Ha vennék inkább azt választanám. A panel is eláll sokáig, viszont a táblák közötti hèzagokban levő csapolások feletti vìzszigetelest azonban nem igen tartják karban, pedig oda nem szerencsés ha bejut és a táblákat összekötő vasak netán elkezdenek rozsdàsodni. Panel esetében egyébként még azt is megnézném hogy volt-e azbeszt mentesítés, mert sokan tulajként sincsenek tisztában evvel
2022. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!