Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez az ingatlan valóban keveseb...

Ez az ingatlan valóban kevesebbet ér, mint egy régi gázcirkós lakótelepi panel?

Figyelt kérdés
Budapest közvetlen közelében, csöndes utcában, 60nm-es, 2 szintes, 15éves sorházi lakás. 3 lakás van egy telekre építve. A kert osztatlan közös tulajdon. Tájolásából, és az ablakok méretéből adódóan kicsit sötét, végtelen hely sincs benne. Ezek ellenére nem értem, hogy lehet ez a település legolcsóbb lakható méretű és állapotú ingatlanja.
2021. febr. 19. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Valóban kevesebbet érhet, mert...

A panel valószínűleg Budapesten van, ez meg nem.

Ilyen esetben, hacsak nincs társasháznak alapítva, nem csak a kert az osztatlan közös, hanem az egész ház. De ha csak a kert az, akkor sem a tiédként használhatod és csak gond van vele.

Kicsi, sötét. A panel világos, napos, én még sötét panelt nem láttam.

Belső kétszintes, amit kevesen szeretnek. Én sem.

Hát ezért!

Hozzáteszem, nem lakom és soha nem is laktam panelben, de ha nagyon muszáj lenne választani, akkor már inkább a panel.

De leginkább egyik sem.

2021. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ugyanazon a településen van a panel is, ráadásul fő út mellett.

Társasház albetétesítve.

Milyen gondok adódhatnak a közös kertből? Részemről kb csak napozgatnék nagy ritkán, és a kerti saját tárolómat használnám.

Nekünk sem álmaink háza de az ára miatt csábító nagyon. Gyerekek születése után már mi is tovább mennénk. Ami max 5 év. Addigra már simán miénk lenne tehermentesen.

2021. febr. 19. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:
12%

A panel divatba jött a lusta prolik között, akiknek a kert szó hallatán is feláll a szőr a hátukon.

Köztudott, hogy élhetetlenek a panelek, mert egy-egy normális lakóra legalább 10 félhülye antiszociális idióta lakó jut.

Én látatlanban is a sorházi lakás választanám.

2021. febr. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézzed meg, hogy mifélék a sorházban a szomszédok, azután hajrá, mielőtt megveszik előletek.
2021. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
+ 1 szavazat a sorházi lakásra.
2021. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen gondok adódhatnak a közös kertből? Részemről kb csak napozgatnék nagy ritkán, és a kerti saját tárolómat használnám."


A többieket - vagy egy valakit - zavar, ha "napozgatsz", mert nem vagy eléggé felöltözve.

Vagy a közös kertben te napoznál, a szomszéd gyerekei meg fociznak és 5 percenként eltalálnak téged is. (Vagy vizipisztolyoznak!)

2021. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Isten mentsen meg egy paneltől.
2021. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Meglepne ha valakit zavarna ilyesmi, mivel egy nagy merevfalú medence van felállítva a kertben. Rendszerint kisgyerekesek laknak a lakásokban és költöznek ha kinőtték. Az előző lakók 10 évet húztak le együtt. 2 már elköétözött 1-2 éve, akitől vennénk ők az utolsók a régi lakók közül. Mindkettőben kisgyerekesek laknak most. Mi 1-2 éven belül szeretnénk 2 gyereket. Aztán ha mindketten újra dolgozunk, akkor mennénk nagyobba.

Szóval simán lehet mi leszünk a kisgyerekesek akik fociznak, vizipisztolyoznak. Szeretem a gyerekeket, és nálam kevés nyugodtabb ember van. Gyerek még nem tudott koborítani. Az a dolguk hogy focizzanak, vizipisztolyozzanak, élvezzék a gyerekkort.

2021. febr. 19. 18:45
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Mi tavaly voltunk házvásárlásban. A paneloka és társasházi lakásokat eleve kilőttük. Ilyenben voltunk albérletben, pont elég volt. Ikerházakat és sorházakat nézegettünk. Nekem nem volt velük bajom, a legtöbben kisgyerekes családok laktak, szintén medence, kis játszótér az udvaron. Ráadásul a házakhoz tartozó kis kertek sövénnyel vagy akármivel el voltak választva, így rálátás nem igazán volt a szomszéd részére. A közös fal általában a lépcsőház volt, szóval nem voltak kifejezetten zajosak. Végül találtunk egy családit egy másik emgyében, azt vettük meg, de több sorházra is beadtuk az ajánlatunkat, mert igazából nekünk teljesen megfelelt volna. Azt javaslom, nézzétek meg, milyenek a szomszédok, meg a környék és ha tetszik, vegyétek meg. Viszont, ami nekem fenntartásom lenne, pláne gyerekkel az az alapterület, 60 négyzetméter az nagyon kicsi, még akkor is ha kétszintes. Ott azért a szomszédokat is jobban hallani. Mi 160 négyzetméteres sorházakat néztünk.
2021. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hány négyzetméter?

Milyen állapotban?

Nyilván egy 100 nm-es, frissen felújított és berendezett panel is jóval drágább, mint egy 50 nm-es erősen felújítandó bármi ugyanott.

2021. febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!