Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy ha árverésnél kivan írva...

Hogy ha árverésnél kivan írva egy összeg minimál árnak, akkor egyesek, hogyan tudnak annál kevesebbet licitálni?

Figyelt kérdés
Az mbvk árverési oldalról van szó. Egyebként mi még nem próbáltuk, hogy lehet-e a minimálisnál kevesebbet tenni, de másnak mi a tapasztalata?

2021. febr. 19. 14:48
 1/6 anonim válasza:
100%
Lehet hogy a kezdő licit alacsonyabban van, aakr 0-ról is indulhat, de a minimal ár a legkevesebb amiért el is lehet vinni.
2021. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

De ilyenkor miért van alacsonyabban a kezdő licit?

(nagyon creepy egyébként, hogy pont ma gondolkodtam ezen és én is terveztem feltenni egy kérdést, erre itt van ez :O

2021. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Első vagyok. Ezen én is gondolkodtam.. Nem tudom talán pszichológiai oka lehet, mert kevesebbet könnyebben ajánlasz és ha már benne vagy a licitálásban könnyebben feljebb mehetsz, mert már magadnak érzed a licitet. Jobb ötletem nincs. :) az biztos hogy a minimal ár az nem véletlenül az aminek hívják és ha nem éri el a legmagasabb ajánlat, akkor sikertelen lesz a licit. Van, aki rögtön a minimál árat ajánlja fel kezdésnek.
2021. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A konkrét licit szabályait nem ismerem ugyan, de pl. műtárgy árveréseknél alkalmazzák a kikiáltási ár alá lépcsőzést is, ha a kikiáltási áron nincs licit. Akkor elkezd lefelé menni az árverésvezető, amíg lesz licit. Akkor az árverésvezető onnan kezd felfelé menni, hogy megjött-e esetleg közben valaki másnak is a kedve. Az árverés ugyanis a megjelent közönség érzelmeire hat, mert sok ember bizonytalan a saját értékítéletében és csak arra vár, hogy valaki más is nyilvánuljon meg, amihez aztán saját véleményét hozzáalakítja.
2021. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tisztelt Látogató!


Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a bírósági végrehajtásról szóló 1994. évi LIII. törvény (továbbiakban: Vht.) elektronikus árverési rendszerre vonatkozó rendelkezései [132/D. § (1) és (2), 132/F. § (3), (6), (6a) -(6d), 132/G. § (3), (6), (6a), 134. § (1)-(3), 135. § (1), 145/B.§, 145/C. § (3), 147. § (2)- (3), 156. § (1), 158. §, 159.§, (4)- (7), (8), 160. § (2)] 2021. január 01. napjával módosultak, amely alapján az alábbi lényegi változásokkal folytathatóak le az elektronikus árverések.


A 2021. január 01. napját követően kiírásra kerülő árverések esetén az árverés időtartama elektronikus ingóárverés esetén 15 napos szakaszokra, ingatlanárverés esetén 20 napos szakaszokra oszlik. Az egyes szakaszokban folyamatosan csökken a legalacsonyabb megtehető érvényes vételár (minimál ár) összege. Az árverési hirdetményeken feltüntetésre kerülnek az árverés szakaszai, a szakaszok időtartama, továbbá a szakaszokhoz tartotó vételár összege.


A módosítás az elektronikus ingóárverezés folyamatát rövidíti le azzal, hogy csak egy árverést tűz ki a végrehajtó, mely nem kétszer vagy adott esetben háromszor 30 napig, hanem egyszer 60 napig - négyszer 15 napig - tart a minimálár folyamatos csökkentése mellett. A négy szakasz és a minimálár folyamatos csökkentése akár azt is eredményezheti, hogy az árverés csupán 15 vagy 30 napig tart majd, mivel a négy 15 napos szakasz lezárultakor a rendszer vizsgálja, hogy az adott szakaszban meghatározott minimáláron vagy afölött érkezett-e érvényes ajánlat, licit, és ha érkezett, az árverés befejeződik, illetve nem nyílik meg a következő 15 napos szakasz. Azonban a negyedik, vagyis az utolsó szakaszban, összhangban a hatályos szabály azon rendelkezésével, miszerint ha az ingóságot nem sikerült értékesíteni, a minimálár korlátlanul leszállítható, a kikiáltási ár 1%-áig kerül lecsökkentésre a végső minimálár. Lényeges, hogy a folyamatosan csökkenő minimálárak nem zárják ki, hogy az ingóság magasabb értéken keljen el, hiszen a licitálásnak felső korlátja nincs.


A módosítás az elektronikus ingatlan-árverezés folyamatát rövidíti le azzal, hogy csak egy árverést tűz ki a végrehajtó, mely nem kétszer 60 napig, hanem egyszer 60 napig - háromszor 20 napig - tart a minimálár folyamatos csökkentése mellett. Csak abban az esetben kerül sor második árverésre, ha az árverés az árverési vevő vételár meg nem fizetése miatt volt sikertelen. A három szakasz és a minimálár folyamatos csökkentése akár azt is eredményezheti, hogy az árverés csupán 20 vagy 40 napig tart majd, mivel a 20 napos szakaszok lezárultakor a rendszer vizsgálja, hogy az adott szakaszban meghatározott minimáláron vagy afölött érkezett-e érvényes ajánlat, licit, ha pedig érkezett, az árverés befejeződik, illetve nem nyílik meg a következő 20 napos szakasz.


Lényeges, hogy a folyamatosan csökkenő minimálárak nem zárják ki, hogy az ingatlan magasabb értéken keljen el, hiszen a licitálásnak felső korlátja nincs. Lakóingatlan esetén a minimálár 90%-a, 80%-a, 70%-a a kikiáltási árnak. Fogyasztóval kötött szerződésen alapuló követelés esetén a három szakasz során nem csökken a kikiáltási ár, annak legalább 100%-án tehető érvényes vételi ajánlat. Egyéb ingatlan esetén a minimálár 90%-a, 70%-a, 50%-a a kikiáltási árnak.


A Vht. 147. § (3) bekezdés szerinti magasabb értékeket továbbra is abban az esetben kell alkalmazni, ha az adósnak ez az egyetlen lakóingatlana, lakóhelye ebben van, és a végrehajtási eljárás megindítását megelőző 6 hónapban is ebben volt. Amennyiben a három feltétel együttesen nem áll fenn, úgy az ingatlan árverésére a Vht. 147. § (2) bekezdés szerinti értékekkel (90 % - 70 % - 50 %) kerülhet sor olyan ingatlan esetében is, amely egyebekben – a Vht. 147. § (4) bekezdése alapján - lakóingatlannak minősül.


Második árverést - ingó- és ingatlanárverések esetében is - akkor kell tartani az első árverésre irányadó eljárási szabályoknak megfelelően, ha az árverési vevő a vételárat nem fizette meg. Az ingatlanok esetén az ismételt árverési eljárások menüpont így megszűntetésre kerül a 2021. január 01. napját megelőzően kitűzött árverési eljárások befejezését követően, a második árverések az elektronikus árverési hirdetmények közé kerülnek feltöltésre.


Az ingatlan átvételi eljárások kikerültek a jogszabályból, így az ingatlan átvételi eljárások menüpont megszűntetésre kerül a 2021. január 01. napját megelőzően kitűzött árverési eljárások befejezését követően.


Amennyiben az árverező árverező folyamatos ingatlanárverési hirdetmény alapján kéri felhasználói nevének és jelszavának aktiválását, , úgy az ingatlanárverési eljárás utolsó szakaszában irányadó legkisebb vételárral tehető vételi ajánlat, ami kizárólag az adott szakaszba lépéskor minősül érvényes vételi ajánlatnak. Amennyiben a vételi ajánlat alapján az árverés lefolytatásának feltételei fennállnak, az eljárást az első árverési eljárásra irányadó szabályok szerint kell lefolytatni a Vht. 159. § (8) és a 160. § (2) bekezdésben meghatározott kivétellel. Ezért a végrehajtó új árverési hirdetményt készít és 15 napon belül közzétesz az elektronikus árverési hirdetmények között.


Újdonság továbbá, hogy ha az árverés szakaszainak befejezését megelőző hatvan percen belül nem volt elérhető az elektronikus árverési hirdetmények nyilvántartása a felhasználók számára, az érintett szakasz időtartama hatvan perccel automatikusan meghosszabbodik, ezzel biztosítva, hogy ha az üzemzavar okán nem tudott a licitálni kívánó felhasználó érvényes vételi ajánlatot tenni, azt az árverés automatikus meghosszabbítása során megtehesse.


Az elektronikus árverési rendszer működéséről részletes tájékoztatást az Elektronikus Árverési Rendszer Általános Tájékoztató tartalmaz.


Ez az a szabályzat, amely érvényes és itt sajnos nem esik szó a minimál ár ezzel kapcsolatos részéről.

2021. febr. 19. 19:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodtam, ma néztem az ingatlan árveréseket.

Lehet le van beszélve a végrehajtóval hogy kevesebbért megveszi aki licitál?

2021. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!