Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennél úgy jelzáloggal terhelt...

Vennél úgy jelzáloggal terhelt ingatlant hogy az eladó azt mondja hogy Természetesen annyival kevesebbet kell fizetni a többit majd az eladásra együtt a bankkal egyeztetve neki?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 15:32
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
76%
Lehet a ház ér egy huszast, a hitel meg negyven.
2020. júl. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

A számokat látni kellene.

De a bankot nem tudja kihagyni.

2020. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
A szamok nyilvan stimmelnek maskep nincs kerdes. Azt en is tudom hogy 20 kevesebb mint 40.
2020. júl. 14. 15:50
 4/31 A kérdező kommentje:
Nem a bank kihagyasarol van szo. Idezem a kerdes erre vonatkozo reszet: "együtt a bankkal egyeztetve" ez azt jelenti hogy nincs kihagyva a bank.
2020. júl. 14. 15:51
 5/31 anonim ***** válasza:
37%
Nem venném át más hitelét, és olyan ingatlant sem vennék, ami más hitelhez jelzálogként van bejegyezve. Amit vettem 5 éve, az jókora devizahitellel volt terhelve, de nem vettem át az előző tulaj hitelét, ő kifizette a vételárból a tartozását. Nem sok maradt neki.
2020. júl. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
97%

Simán. Vettem is, jelenleg is abban lakom.


Volt a házon felújítási hitel maradéka (2M Ft.) Az az ügyvédnél letétbe helyezett vételárból ki lett egyenlítve, az eladó csak a maradékot kapta meg, nekem meg van egy tehermentes házam.

Rengeteg ilyen van, az ügyvéd majd ismeri a menetet.

2020. júl. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
60%
Csak úgy, ha az ügylet vége egy tehermentes ingatlan, hitelt nem vállalnék át.
2020. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%

- Ha az ingatlan eladási ára több, mint a banki hitel tartozás összege: akkor gyakorlatban -általában- ez úgy megy, hogy a bank nyilatkozik, az adott napon mennyi az ő követelése az adott hitelnél, először azt az összeget kell a banknál rendezni. Majd a fennmaradó részt kaphatja meg a saját kezéhez az eladó.

- Ha a fennálló banki tartozás összege több, mint az ingatlan vételára: ez esetben lehet(ne) átvállalni a további törlesztést, de előtte a bank a leendő vevő hitelképességét vizsgálja, és eldönti, hogy az ő szemében hitelképes-e a vevő...

Egy ilyen változatba biztosan nem mennék bele!

2020. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Itt az a gond hogy kicsit furán tetted fel a kerdést. Tehát vennénk e hitelle terhelt ingatlant? Persze miért ne. Barataim vettek 12 milláért . 6 ment a banknak 6 meg az eladóknak. Semmi gond csak ügyved kell mint m8ndíg.
2020. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%

Hitellel terhelt ingatlan esetén az adásvétel egyik legkorábbi, legkritikusabb és egyben legtisztább pontja a hitel kifizetése. Hitelátvállalás nem egy egyszerű procedúra, ráadásul a jelenlegi alacsony kamatok mellett a vevő simán rossz kondíciókat vehet át, és gyakorlatilag egy bonyolultabb hitelfelvétel, tehát ugyanúgy van bírálat, stb. Én ebbe nem mennék bele. A hitelt először ki kell fizetni (ennek több módja is van), legyen tehermentes a lakás. Ha te akarsz további hitelt felvenni, akkor úgyis csak utána fogja tudni a te bankod rárakni a saját jelzálogát.


Arról meg az eladó ne is álmodjon, hogy ő először zsebre vág akár egy fillért is, és majd te meg a bankja egyezkedtek :) Ha esetleg ez lenne a kérdés lényege...

2020. júl. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!