Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi várható félév vagy 1 év...

Mi várható félév vagy 1 év múlva az ingatlan piacon? Megéri most mindent félredobni és lakást venni?

Figyelt kérdés

Közel 30 éves vagyok és jelenleg egyetemen tanulok és melletted dolgozgatók ahogy van időm, hogy az albérletet, kaját, sulit fizessem. Nyugat-Dunántúli városban ahol most élek az idei évben 18-19 millió környékén volt egy panel most már 21-22 környékén jár már egyre többen hirdetik 23 millión felet és az ingatlanok elkelnek 1-2 hónapnál tovább nincsenek fent a kis garzon lakások meg kb 1 hét alatt elkelnek és eltűnnek a hirdetések.


Én arra tippelek, hogy jövőre simán lesz 25 millió egy kis panel lakás és év végére akár 27 milliót is elérheti, ha így folytatódik mint jelenleg.


Jelenleg van kb 8,5 millió forintom ebből olyan 7 milliót szánok önrészre a többi meg hitel. Jelenleg nincsen rendes munkám, mert tanulok még. Egy komolyabb félévem van még határa és utána kettő olyan ami mellet tudok már rendesen dolgozni.

Úgy érzem két lehetőségem van az egyik, hogy most passziválom magam és elkezdek dolgozni így kb 7 hónap múlva hitelkéses lennék és tudnék akkora hitelt felvenni, hogy megvehessem a lakást majd visszamennék tanulni fél évre és utána dolgozni míg nem lesz meg a diploma majd a szakmámban folytatni.

Másik lehetőség amin gondolkodok, hogy még ezt a fél évet megcsinálom majd elmegy dolgozni így kb 1 év múlva lennék hitelképes, de ha az ingatlan árak úgy emelkednek mind tervezem akkor nem tudok hitelt felvenni meg kell várnom míg elvégzem az egyetemet lesz rendes munkám ahol lesz majd tapasztalatom és kapok normális fizetést amivel vehetek fel hitelt.



2021. dec. 6. 00:57
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

"Győr-Moson-Sopron megye (Ingatlan alatt lakást vagy házat értek ami 7-8 millió ért megtudnék venni és kiadni)2


Én ennyi pénzből nem lakóingatlanban gondolkodnék.

Tároló és garázs. Esetleg az összes többi, iroda, üzlethelyiség, mezőgazdasági terület, fejlesztési terület, telek, ipari létesítmény, stb.


Központi helyeken, ami útba esik az Ausztriába ingázóknak IS és itthoniaknak is központi rész.

Pl. [link]

[link]

Nyilván jóárasat kell találni. Ha sürgősen eladó valami, KP-s vevőként jó alkupozícióban vagy. Ügyvéded is legyen már, mikor ajánlatot teszel.

2021. dec. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

" Ezzel kapcsolatban szintén azt tudom mondani, hogy akit érdekel, olvasson utána, hogy melyik cryptoba érdemes fektetni."


Itt is ott akadtam el, hogy hosszú olvasgatás után sem vagyok képes bármi ideát alkotni magamnak arról, hogy mi az a kriptovaluta.

2021. dec. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

41-es


Nem KP-s vevő vagyok, mert a pénzem egy része lakástakarékban van így nem is költhetem bármire. Azt nem szeretném, hogy a teljes pénzemet elköltöm egy ingatlanra és csak a lakástakarék marad tartaléknak amivel semmire nem megyek, ha bármi probléma van.


De köszönöm a tippeket :)

2021. dec. 11. 00:26
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

43: Szivesen. Hát mint látod, bőven van 5 millió alatt is lehetőség.:)

Szóval a lényeg, hogy én most a helyzetedben nem lakást vennék, amint írtad is, hogy 19 M alatt nem nagyon van megfelelő, mert túlköltekezésnek érezném.

Egyébként hogy alakult úgy, hogy 28-29 évesen még javában az első (?) egyetemre jársz és még munkamúltad sincs?

Koliban laksz? Vagy a szüleidnél?

Felmenők nem tudnak támogatni egy kis tőkével ingatlanvásárláshoz?

2021. dec. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlan piac àlltalàban ciklikus. Jó kérdés, hogy a következő stagnáló , csökkenő szakasz mikor jön. Hosszú távon, húsz-harminc éves távlatban az ingatlan értéke az nő. Azonban ha az ember pont mondjuk egy rosszabb 5 èves időszakban száll be akkor a pénzének erre az 5 évre valószínűleg lett volna jobb helye is. Nem csak itthon, de spanyoloknál ès jopàr egyéb országban volt már elég hosszú negatív szakasz is. Persze igazi szárnyalás is mint az elmúlt 5 èvben itthon. Nehéz kérdés ez.
2021. dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!