Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi várható félév vagy 1 év...

Mi várható félév vagy 1 év múlva az ingatlan piacon? Megéri most mindent félredobni és lakást venni?

Figyelt kérdés

Közel 30 éves vagyok és jelenleg egyetemen tanulok és melletted dolgozgatók ahogy van időm, hogy az albérletet, kaját, sulit fizessem. Nyugat-Dunántúli városban ahol most élek az idei évben 18-19 millió környékén volt egy panel most már 21-22 környékén jár már egyre többen hirdetik 23 millión felet és az ingatlanok elkelnek 1-2 hónapnál tovább nincsenek fent a kis garzon lakások meg kb 1 hét alatt elkelnek és eltűnnek a hirdetések.


Én arra tippelek, hogy jövőre simán lesz 25 millió egy kis panel lakás és év végére akár 27 milliót is elérheti, ha így folytatódik mint jelenleg.


Jelenleg van kb 8,5 millió forintom ebből olyan 7 milliót szánok önrészre a többi meg hitel. Jelenleg nincsen rendes munkám, mert tanulok még. Egy komolyabb félévem van még határa és utána kettő olyan ami mellet tudok már rendesen dolgozni.

Úgy érzem két lehetőségem van az egyik, hogy most passziválom magam és elkezdek dolgozni így kb 7 hónap múlva hitelkéses lennék és tudnék akkora hitelt felvenni, hogy megvehessem a lakást majd visszamennék tanulni fél évre és utána dolgozni míg nem lesz meg a diploma majd a szakmámban folytatni.

Másik lehetőség amin gondolkodok, hogy még ezt a fél évet megcsinálom majd elmegy dolgozni így kb 1 év múlva lennék hitelképes, de ha az ingatlan árak úgy emelkednek mind tervezem akkor nem tudok hitelt felvenni meg kell várnom míg elvégzem az egyetemet lesz rendes munkám ahol lesz majd tapasztalatom és kapok normális fizetést amivel vehetek fel hitelt.



2021. dec. 6. 00:57
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.


Jelenleg a pénzem lakástakarékban, állampapírban és készpénzben van így igazából mindenhol romlik.


Többen írták itt az állampapírt sajnos az már nem oldja meg a problémát csak segít, hogy kevesebbet romoljon a pénz értéke.


Ingatlanban fektetésnél nincs tapasztalatom amit néztem, hogy 40km körzetben nincs olyan ingatlan amit megvehetnék és kiadhatnék az ország másik felén meg nem szeretnék venni, mert fogalmam nincs, hogy ott mi a helyzet. Simán vehetnék egy lakást Komlón is, de szerintem nem lehet kiadni azért van annyi eladó lakás olcsón. Garázson gondolkodtam már régebben is jelenleg csak 1 eladó van a környéken amit ismerek és nem teremgarázs. Elkezdem majd figyelni milyen árba mennyek és milyen árban lehetne kiadni, hátha van értelme.

2021. dec. 9. 00:41
 32/45 anonim ***** válasza:
63%

Ha több hozamot akarsz (még az ingatlanból nyerhetőnél is jóval nagyobbat), akkor befektethetsz részvényekbe, stb. Ezek jóval az infláció feletti hozamúak. De akkor hosszú távra. Nem muszáj nagyon értened hozzá, hanem elég, ha figyeled az ismert nagy befektetőket, hogy ők mibe fektetnek. Ők értenek hozzá, ebből élnek. Az interneten megtalálod ezeknek a befektetési műveleteit, portfólióját.

Olvasgatnod mindenképpen kell, hogy melyik online tőzsdére és hogy regisztrálhatsz, melyiken tudsz valódi részvényeket venni, úgy, hogy azok ténylegesen a te tulajdonodba kerülnek.

Plusz tőlem most egy aktuális tipp, hogy a chipgyártókba érdemes fektetni, mert a következő években fel fogják futtatni a termelést.

2021. dec. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

"40km körzetben nincs olyan ingatlan amit megvehetnék és kiadhatnék"

Mért, melyik megyéről van szó?

2021. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
32: Szia, hogy kell részvényt venni? Mondjuk szeretnék 50 db Lay's részvényt... kitől vehetek?
2021. dec. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
34: Lay's, mármint PepsiCo (PEP)?
2021. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
35: Amit javasoltál, a chips. Tehát ha tudom a márkát, hogy találom meg a részvényt? Pl. akkor ha Booking-részvényt akarok venni. Két példa jó lesz.:)
2021. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

36, ha te vagy a 34-es is: Biztos vagyok abban, hogy te is ismersz online tőzsdéket, szerintem mást tesztelj. :)

(Jöhet a troll válasz, hogy nem válaszolok, tehát nem tudom. De, tudom :) Elég jó bevételeim voltak, szinte már csak ebből élek.)

Akit érdekel, kevés keresés után minden szükséges információt megtalál.


Nem mellékesen, nem szívesen szoktam emlegetni mert sokan nem szeretik, de ha jó hozamot akar, akkor összeállíthat egy cryptocurrency portfóliót is. Ezekbe is lehet fektetni, szintén jóval nagyobb profitot hoz, mint az ingatlan. Ezzel kapcsolatban szintén azt tudom mondani, hogy akit érdekel, olvasson utána, hogy melyik cryptoba érdemes fektetni.

(Bár az utóbbi években nekem nem a crypto, hanem az ismert elektromos autó gyártó hozta a legnagyobb hasznot, mert még akkor vettem, amikor még olcsó volt, '19-ben, de ez csak kis személyes tapasztalat.)

Vagy aki nem nagyon akar belefolyni a témába, az fektetheti a pénzét bankok által összeállított részvénykosarakba. Ez esetben érdemes olyat keresni, amelyikben stabil, fejlődő cégek szerepelnek.

2021. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

32-es


Nem a haszon szerzés a célom hanem, hogy a pénzem értéke megmaradjon és nem is hosszútávra tervezek. Szeretnék minél előbb saját lakást venni.

Tőzsdéhez szerintem kell tapasztalat nem szeretném eljátszani az idáig összegyűjtött pénzem. Nem véletlen, hogy az emberek nem használják könnyű rajta bukni is. Míg egy állampapírral semmi dolgod nem volt. Vagy egy ingatlannal sincsenek nagy problémák akár évekig gond nélkül kivan adva nyilván nincs rajta nagy profit, de a pénzed nem romlik.


33-as


Győr-Moson-Sopron megye (Ingatlan alatt lakást vagy házat értek ami 7-8 millió ért megtudnék venni és kiadni)

2021. dec. 9. 23:03
 39/45 anonim ***** válasza:

37: Egyáltalán nem tudok semmit a tőzsdéről, azt is most hallom először, hogy van online tőzsde.

Tényleg nem tudom, hogy kell elindulni.

2021. dec. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

"Akit érdekel, kevés keresés után minden szükséges információt megtalál.2

Az a baj, hogy nem.

Úgy látszik, süsketeg vagyok hozzá és ezzel nem vagyok egyedül.

Annyit sikerült megtudnom, hogy brókereket kell kérdezgetni, mert mindneki csak bizonyos részvényeket forgalmaz.

De azt sem tudom, hol dolgoznak a brókerek, hogy találok olyat.

Pl. Mészáros Gábor videójában is csak ez a lényeg hiányzik. Hol és hogyan kell fizikailag megvenni a részvényt? Örülnék, ha írnál néhány linket privátban, és pár mondatot, hogy ezt a dolgot eszik-e vagy isszák, és hogy a konkrét részvényt hogy lehet megtalálni. Köszi.

2021. dec. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!