Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi várható félév vagy 1 év...

Mi várható félév vagy 1 év múlva az ingatlan piacon? Megéri most mindent félredobni és lakást venni?

Figyelt kérdés

Közel 30 éves vagyok és jelenleg egyetemen tanulok és melletted dolgozgatók ahogy van időm, hogy az albérletet, kaját, sulit fizessem. Nyugat-Dunántúli városban ahol most élek az idei évben 18-19 millió környékén volt egy panel most már 21-22 környékén jár már egyre többen hirdetik 23 millión felet és az ingatlanok elkelnek 1-2 hónapnál tovább nincsenek fent a kis garzon lakások meg kb 1 hét alatt elkelnek és eltűnnek a hirdetések.


Én arra tippelek, hogy jövőre simán lesz 25 millió egy kis panel lakás és év végére akár 27 milliót is elérheti, ha így folytatódik mint jelenleg.


Jelenleg van kb 8,5 millió forintom ebből olyan 7 milliót szánok önrészre a többi meg hitel. Jelenleg nincsen rendes munkám, mert tanulok még. Egy komolyabb félévem van még határa és utána kettő olyan ami mellet tudok már rendesen dolgozni.

Úgy érzem két lehetőségem van az egyik, hogy most passziválom magam és elkezdek dolgozni így kb 7 hónap múlva hitelkéses lennék és tudnék akkora hitelt felvenni, hogy megvehessem a lakást majd visszamennék tanulni fél évre és utána dolgozni míg nem lesz meg a diploma majd a szakmámban folytatni.

Másik lehetőség amin gondolkodok, hogy még ezt a fél évet megcsinálom majd elmegy dolgozni így kb 1 év múlva lennék hitelképes, de ha az ingatlan árak úgy emelkednek mind tervezem akkor nem tudok hitelt felvenni meg kell várnom míg elvégzem az egyetemet lesz rendes munkám ahol lesz majd tapasztalatom és kapok normális fizetést amivel vehetek fel hitelt.



2021. dec. 6. 00:57
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
88%

Nehéz megjósolni.

Valahogy annak az ellenkezője szokott lenni, amit a tömeg a legjobban vár (mindenre igaz, az ingatlanpiacra, a tőzsdére). Ez nem ezó, ennek van magyarázata (emelkedő RSI, a befektetők a tömeg ellen fogadnak).

Amikor összeomlást vártak, akkor tovább drágultak a lakások. Most a tömeg drágulást vár...


Ami biztos, hogy elfogyott az emberek többségének készpénze, mert ebben az időszakban az eddigiekhez képest kiemelkedően megugrott az ingatlanvásárlásra felvett hitelek száma.

Ebben kisebb mértékben szerepet játszhat az is, hogy félnek attól, hogy a kamatok elszállnak az égbe. De ezzel csak előrébb hozták az ingatlanvásárlásukat, ami alapján későbbre forgalomcsökkenés várható.

2021. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
14%
Tudom miről beszélek. Egy vagy oét gyerek sokkal többen van mint három. Te ingyenélő.
2021. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
25%
Csokos idiotak. Meg lesz ennek a böjtje.
2021. dec. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetem elvégzése legyen az első, lakásvásárlással ráérsz utána foglalkozni. A kamatok is elkezdtek emelkedni, így nagy lakásár drágulásra nem feltétlenül kell számítani, különben az emberek nem lesznek hitelképesek és csökken a kereslet.

A meglévő önerőt addig is befektethetnéd például állampapírba. Addig is, a legjobb befektetés a tanulás. Az iskolát semmiképp ne hagyd félbe szerintem.

2021. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
95%
Ami biztos,nagyon romlik a pénz értéke.Lakás vásárláshoz egyre kevesebb ez a pénz.Most valami kisebbet,lakhatót kellene venned,aztán majd cserélni.Addig meg kiadni,hogy hozzon valami kis pénzt is .
2021. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
0%
A csokos idiotazot varom szemelyesen egy “elbeszelgetesre” az altala megjelolt helyen es idoben.
2021. dec. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
65%
Állampapírba mondjuk pont nem éri meg fektetni, 5%-os a hozam, és már a hivatalos infláció is 5,5% körüli, a valós meg úgy 20-30% ...
2021. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
59%
Ennyi pénzért azért rengeteg évet kell dolgozni úgy,hogy a fizetésedből meg is kell élned. A pénz meg folyamatosan romlik. Ezért képtelen egyre több fiatal lakást venni hitel nélkül. Kevés azok száma akik kifizetik a teljes összeget hitel nélkül. Fiataloknál szülők vesznek általában ha van miből. Múltkor olvastam,hogy a fiatalok töredéke tud csak első ingatlanhoz jutni a teljes ár kifizetésével. Ugye szülői segítség ha van.
2021. dec. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
92%

Én is gondolkodtam így, de nem jó, vagy legalábbis nem mindig jön be.

Ne maxold ki a kiadásaidat, 2020 márc. 11-én lezárták az országot, bezárták az üzleteket... mindig történhet valami, amire soha nem számítottál, nem is szerepelt a valóságképedben.

Én azt a 8 M-t befektetném, ha ingatlan szimpi, akkor ingatlanba, kiadnám, az is idő megtanulni a mikéntjét, és lenne kis bevétel.

Most a megélhetésed sincs munka nélkül biztosítva, ha jól értem.


A hitel is pluszkiadás!!

2021. dec. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
8 millióért hol vesz házat ,lakást az ember amit ki is lehet adni ? Alig találni ,de tényleg. Kérdezem én 19-es ,hogy hol ? Iszonyat fent vannak az árak
2021. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!