Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy lehet felvenni a versenyt...

Hogy lehet felvenni a versenyt az ingatlanárak drágulásával annak aki fizetésből él?

Figyelt kérdés
Már szinte napról napra emelkednek az ingatlanárak. Értem én, hogy a gazdasági fellendülés meg a CSOK kitermelt egy jómódú réteget akiknek már semmi sem drága. De aki alkalmazottként fix fizetést kap ami vagy nem, vagy alig emelkedik, ráadásul nem jogosultak a CSOK-ra azok, hogy vegyenek meg egy lakást maguknak? A hitelkalkulátorral kiszámoltam, hogy 20 évre is csak úgy kapok annyi hitelt ami csak egy sz@rabb panellakásra elég, ha meg van a fele önrészem.
2021. nov. 9. 22:52
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
78%

El kellene engedni ezt a sablon szöveget a "kiemelt, jómódú rétegekről", mert az utóbbi idők béremelkedéséből nemcsak ők vették ki a részüket. Na de akkor nézzük az okokat.


- Az igaz, hogy az utóbbi 10 évben a bérek robbanásszerűen nőttek, de sajnos ennek a növekedésnek nagy részét megette az infláció. Az ingatlanárak csak lekövették ezt a folyamatot. Lehet, hogy 10 éve még 30 millió volt az a lakás, ami ma 60, de az akkori jövedelmekből a 10 millióhoz szükséges önerőt ugyanolyan nehéz volt összeszedni, mint ma a 60-hoz szükséges összeget.


- A CSOK részben tényleg befolyásolja az árakat (mindenki könnyebben kifizet 10 milliót, ha az állam ingyen adja, mint ha neki kellene a jövedelméből összegyűjtögetni, ez tiszta sor). Ugyanakkor szerintem a gyereket nevelők sincsenek jobb helyzetben, mert a gyerek felnevelése iszonyatos költségekkel jár: pelenka, ruhák, etetés, később különórák, táborok + a beteg gyerek miatt otthon maradt szülő jövedelem-kiesése...stb. Ezek mellett szerintem ugyanolyan kihívás lakásra gyűjteni, mint gyerek nélkül annak, aki a teljes jövedelmével gazdálkodik.


Én nem azt mondom, hogy nem drágák a lakások, azt is elfogadom, hogy a 320 nettó átlagfizetéshez képest az 1 millió Ft/m2 elég húzós [Budapestről beszélünk], de emlékeim szerint az arány régen is hasonló volt (most a szocializmust hagyjuk, amikor a párttitkár elvátrs összelopta másoktó a családi ingatlanvagyont, meg ingyen kiutalták a lakásokat az elvtársaknak).

2021. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%
Alkalmazottként, fix fizetéssel, egyedülállóként, kedvezmények nélkül soha senkinek nem volt könnyű lakást venni, főleg nem Budapesten, ami egy ilyen embernek mindig is elérhetetlen volt.
2021. nov. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy ahogy írták, alapvetően 3 dolgot tudsz tenni:

- Befekteted a pénzed, mindegy mibe, legalább hoz valamennyit.

- Leadsz az igényekből, mint lakhatás, utazások.

- Próbálsz többet keresni, mert ez valahol rajtad áll.

2021. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
56%

Még mindig a panel vs téglánál tartunk emberek? Ez szomorú. Csak hogy tudjátok az új lakóparkok is betonból épülnek.


Mellesleg mi a panel előnye a téglához képest?


LIFT! Rengeteg téglaépületben nincs lift.

Költségek: OLCSÓBB!


Soroljam még?

2021. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
11-es, az utóbbi évek ingatlanár emelkedése nem szimplán az infláció lekövetése volt, a CSOK-nak pedig hatalmas szerepe volt a drasztikus drágulásban. Nem csak az ingatlanárak, hanem az építőanyag árak elvetemült drágulása is egyértelműen a CSOK-nak tudható be. Amikor a tüzépen napi szinten emelik az árakat, mert a CSOK-os vevők megveszik 10x áron is például az OSB-lapot, akkor nem mondanám azt, hogy maga az OSB-lap gyártása drágult meg ilyen mértékben.
2021. nov. 10. 12:47
 16/37 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Az OSB lap azért drága, mert a gyártás költségei is megemelkedtek, többek között a bérek miatt. A faipari melós sem fog ugyanannyiért a szalagfűrész mellett állni és darabolni az árut, mert az elszabadult árak miatt ő is többet hagy a boltban. A szállító cég sem fogja már soha a régi áron kiszállítani a telepre, mert az elszabadult üzemanyagárak miatt neki is emelkednek a költségei és ő sem szeretetszolgálatot tart fent.

Ezen kívül az építőanyagok jelentős része import áru, amire kihat a forint gyengülése és szállítási költségek fent részletezett emelkedése is. Egyszerűen ez van, a lakások más országokban is horror drágák a jövedelmekhez képest, pedig ott nincs CSOK...

2021. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
16-os tehát az áprilisban még 4000 Ft-os OSB-lap azért lett majdnem 30000 Ft, mert ennyivel emelkedett a melós fizetése? Nincs több kérdésem, megyek fűrészelni a tüzépre.
2021. nov. 10. 13:32
 18/37 anonim ***** válasza:
:D
2021. nov. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező azért ilyen k... drága, mert nincs fa! Világszinten nincs! A faárunak pedig világpiaci ára van! Drágítja a melós fizetésének emelkedése, meg drágítja a benzinár emelkedése is, nyilván, de azért ez az irdatlan ár elszabadulás, mert világszinten hiány van. Ennek esetleges oka USA!

Érted? Szóval tedd mérlegre! Egy kontinens az egyik serpenyőben és egy ország a másikban, abban egy kormány és annak olyan "kedvezménye" ami a lakosság ha jól becsülöm 1/5-ét érinti. :D Tehát ezért nevetséges amit írsz!

Oka lehet a dráguló szakmunkának a CSOK az ép.iparban, igen! De az ép.ipari áru drágulásához ami minden esetben világpiaci árra van lőve, ahhoz aztán semmi köze nincs. :D

Az amcsiknál nagy felújítási láz van, nem taglalnám ezt hosszasan ez miért, az miért, kinek köszönhető kinek nem, lényeg, hogy olyannyira nincs fa náluk, hogy Európából vásárolnak! Ez az oka! DE amúgy igen, menj fűrészelni. Jót fog tenni, kikapcsol, ujjaidra vigyázz! :)

2021. nov. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

18-as, pofád neked van.

20-as, oké az amcsik felvásárolják a magyar osb-lapokat, és a magyar cement is meg a magyar tégla is ezért drágult meg? Viszik a téglát Magyarországból az Usánkába? Furcsa, hogy amíg nem volt CSOK nem volt ennyire nagy befolyása a magyar piaci árakra a globális piaci ár. Most meg hirtelen mindenféle tényező bejátszik csak a CSOK nem csinált semmit az árakkal, nemár. Én elfogadom, hogy sok tényező határozza meg az árak változását, de jelenleg idehaza a legnagyobb befolyásoló tényező a CSOK és a többi családtámogatási ingyen pénz, ami nemcsak, hogy beépült az árakba, hanem a kereslet megnövekedése miatt tovább drágított mindent ami ingatlan és építőipar.

2021. nov. 10. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!