Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy van esélye ingatlanhoz...

Hogy van esélye ingatlanhoz jutni egy tanárnak ma?

Figyelt kérdés

Most vagyok pályakezdő, 145 ezer a fizetésem + 15 ezer pótlék. Sajnos az albérlet miatt semmit sem tudok spórolni, így is nyomorgok a hónap végére...


Sajnos örökölni nem fogok, úgyhogy teljesen reménytelennek látom az életem.



2021. okt. 29. 22:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%
20. Még most is válthat szakmát a kérdező, csak nem olyanra, amihez újabb 3-5 év egyetem kell.
2021. nov. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
25%

20-as vagyok


Mért ne? Felnőtt képzésben egy munka mellet 3,5 év alatt megszerezhet egy diplomát és normális fizetése és jövője lenne.

De akár állami nappalira is vissza ülhet, ha van lehetősége és a kollégiumra meg a kajára diákmunkából összeszedi a pénzt. Volt szaktársam szoctám bursa meg tanulmányira 80 ezer forintot kapott havonta ez 6 éve volt azóta. Volt olyan szaktársam aki éjszak 8 óra munka aztán kis alvás és utána ment az iskolába az órára én csak csodáltam, hogy a jó istenbe tudja ezt csinálni heti több nap is. De van diákhitel lehetőség is.

2021. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

"De akár állami nappalira is vissza ülhet..."


Nem, mivel a tanárképzés 12 félév volt, így nincs több állami félévem, szóval az egyetem esélytelen.

2021. nov. 2. 08:51
 24/29 A kérdező kommentje:
Aki fizetős képzésen van, az meg nem kap ösztöndíjat.
2021. nov. 2. 08:51
 25/29 anonim ***** válasza:
74%
Keress köztársasági ösztöndíjas képzéseket esetleg. Abból azért van néhány. A már elhasznált féléveken felül biztosítanak ingyenes képzési lehetőséget olyan területekre, amiből nagy a hiány.
2021. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
65%

Én is a vidéki kis falvakra szavazok, ahol esetleg szolgálati lakást is kaphatsz, mellette bébiszitterkedés vagy bármi más, ha már nem akarod a szakmát elhagyni.

De nagy butaság volt egy ilyen alulfizetett szakmát választani és az ország legdrágább városában munkát vállalni, ráadásul úgy, hogy még a szüleid sem jómódúak és egy gazdagabb pasid sincs! Legyél egy kicsit realista és logikus, mucsaröcsöge alsón is pontosan ugyanennyit keresnél, csak ott nem 100 ezer az albérlet meg 10 ezer a BKV, hanem 10 ezer az albérlet és biciklivel vagy gyalog eljutsz bárhova a falun/kisvároson belül max fél óra alatt.

A tanári szakma meg azoknak való, akik mellett ott a gazdag férj vagy apuci, mert ez a 140 ezer Ft jóformán éhenhalni sem elég albérlet mellett.

2021. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
78%
Győr, Budapest meg drágább megyeszékhelyek esetében ahol mondjuk 120+rezsitől van kiadó garzon szerintem ki sem lehet jönni egy kezdő tanár béréből. Egyszerűen kajára sem marad. Én tanárként ha legalább németül vagy angolul beszélnék megprobálnék valami irodai munkára bekerülni és tapasztalatot szerezni. Aztán szépen így pályát váltani.
2021. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is tanár a végzettségem de soha nem dolgoztam a szakmában. Azért végeztem tanárszakot, mert érdekelt a szakterület és szívesen tanítottam volna, viszont nem engedhettem meg magamnak, hogy annyiért dolgozzak amennyit fizettek volna és fizetnek ma is. Csak azt tudom javasolni, hogy válts pályát akár csak ideiglenesen is. Ezt nem csak neked javaslom, hanem minden olyan tanárnak, aki elégedetlen a fizetésével. A munkaerőpiac úgy működik, hogy amíg találnak tanárt ennyiért is, addig nem fognak többet fizetni. Ha nem lesz tanár az iskolákban, akkor előbb-utóbb kénytelenek lesznek emelni. Mindenki maga dönti el, hogy mennyiért hajlandó egy adott munkát elvégezni. Ha a tanárok hajlandóak ennyiért dolgozni, akkor vessenek magukra. Ennyit tényleg bárhol megkapsz, csak rajtad múlik, hogy hagyod-e hogy bolondot csináljanak belőled.
2021. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
78%
Hogy a kérdésre is válaszoljak, ennyi pénzből nem lehet saját ingatlanhoz jutni.
2021. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!