Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanhoz hozzáépített...

Ingatlanhoz hozzáépített részt milyen papírral lehet igazolni?

Figyelt kérdés
Házvásárlás előtt állunk. Van egy rész, amit utólag építettek az ingatlanhoz. Azt a részt hogy tudhatom meg, hogy hivatalosan készült el? Nem szeretném, hogy engem büntessenek meg egy olyan dolog miatt, amit nem én követtem el. Illetve nem is szeretném lebontani.

2021. júl. 28. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Tulajdoni lapon szerepel?

Ha igen, akkor nem lesz gond.

2021. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

A földhivatalban kérsz egy helyszinrajzot...azon látható, mekkora az épület...ha a toldás nincs rajta, akkor tudd meg saccperkábé mikor építették hozzá? Ezt a szomszéd vagy tudja, vagy nem. Ha tíz évnél régebbi a hozzáépített házrész, akkor nem tesz a hatóság semmit. Téged biztosan nem macerálnak. A hatóság annyit kér, hogy valamelyik régi ottlakó szomszéd igazolja a tíz évnél régebbi hozzáépítést.


Ha engedéllyel épült, az rajta van a tulajdoni lapon.


Én így tudom.

2021. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A földhivataltól lekértem (2 ezer forint, ha esetleg később valaki olvasná, és érdekli...) egy térképmásolatot. Minden tuti. :) Rajta van a térképen a hozzáépített rész. Köszönöm szépen nektek a segítséget!
2021. júl. 29. 06:40
 4/4 anonim ***** válasza:
ok.
2021. júl. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!