Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy van esélye ingatlanhoz...

Hogy van esélye ingatlanhoz jutni egy tanárnak ma?

Figyelt kérdés

Most vagyok pályakezdő, 145 ezer a fizetésem + 15 ezer pótlék. Sajnos az albérlet miatt semmit sem tudok spórolni, így is nyomorgok a hónap végére...


Sajnos örökölni nem fogok, úgyhogy teljesen reménytelennek látom az életem.



2021. okt. 29. 22:46
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"Milyen albérlet és miért? Eddig hol laktál?"


Kollégiumban az egyetem alatt. Nyáron meg a szüleimnél, de oda nem mehetek vissza, mert másfél szobás albérletben is is vannak hárman (szüleim + húgom).

2021. okt. 30. 10:15
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

Egy kezdő tanár ismerősöm egyik közepes méretű, Budapest közeli városban kapott olyan lehetőséget, hogy adtak neki szolgálati lakást is.


Ez nem olyan ritka lehetőség, jellemzően egyházi iskolák gyakran biztosítják ezt fiatal tanároknak.

2021. okt. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem sehogy.
2021. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

Ebből az összegből szerintem sehogy nem tudsz normális hitelt felvenni. Másképp kell megoldanod. Ha van időd vállalj mellék állásban korrepetálást vagy bébiszitter melót ezzel kitudod egészíteni a jövedelmed és tudsz félre rakni valamennyit.

Ne egyedül akarj lakást venni találj magadnak egy párt vele együtt olcsóbb lesz az albérlet és az élet is. Ketten tudtok majd könnyebben lakást venni. Amire még figyel, ha társat keresel, hogy normális keresete legyen, hogy a te alacsony jövedelmed és az övével átlagos legyen a bevételetek.

Ha mindketten alacsony jövedelemmel rendelkeztek belekerülhettek egy "nyomorba" amiből csak úgy tudtok kitérni, ha új szakmát választotok ami jobban fizet.

2021. okt. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező, ne gimnáziumba, hanem szakközépbe, szakiskolába menj el dolgozni. Kb. 2 éve a szakiskolák kikerültek a köznevelési törvény hatálya alól és ott nagyon megemelkedett a tanárok fizetése emiatt.


Az egyik legjobb barátom 26 éves pályakezdő tesitanár és nettó 330 ezret keres úgy, hogy ebből a szakiskolában nettó 230 ezer a fizetése, illetve még részmunkaidőben 100 ezer forintért heti 15 (papíron heti 20) órában kollégiumi nevelő.


A másik, hogy vállalj valamilyen plusz munkát is. Korrepetálás, kollégiumi nevelő, edző, stb-stb.

2021. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
18%

A mostani kormányzat politikájába , a nagy HAZAI építőipar felkarolása nagyon belepasszolt.


Rengeteg "támogatással" ami megint csak jól eladható volt, bebikázták a magánszektort, ezenfelül a beruházási oldalba is öntötték a pénzt a rengeteg sport és egyéb giga beruházással.


Ezek mellett az AirBnB sem lett korlátozva mint sok helyen nyugat Európában, nem megy a bérlakás program sem, és a sokadik ingatlanvételt sem adóztatják meg ami a befektetőket érinti. (Pl: sok helyen fizetnek ha több mint 2 ingatlanjuk van).


Persze az igazság tartalmát nem tudom, de sok ellenzéki médium írása szerint rengeteg az építőipari kormányzati érdekeltség. Gondolom ezek jól jöttek nekik is.


Egy kormányváltás esetén, ha nem öntenék ide a pénzt azért gyorsan rendeződhetne a helyzet.


Aztán nem vagyok tévedhetetlen, lehet tévedek, de én ezt így látom.

2021. okt. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%

Pályakezdő mérnökként én is ennyit kerestem, nem volt könnyű, de én legalább tudtam, hogy ez átmeneti. Mit tanítasz és hol? Ennyiért nem érdemes nagyvárosban nyomorogni. Ki kéne harcolni legalább egy szolgálati lakást valahol. Ha találsz egy párt, aki picit jobban keres (ennél nem nehéz valljuk be), akkor ketten könnyebb lesz.

Esetleg érdemes magániskolákban, vagy egyházi fenntartásúban próbálkozni, hátha kicsit élhetőbb fizetést adnak. A bértábla szerinti bér a minimum, amit meg kell adni, a munkáltató saját jogán dönthet úgy, hogy többet ad. Másodállásban, részmunkaidőben egyetemen tanítok. Tudom, hogy bértábla szerint mennyi járna és azt is tudom, hogy ehhez képest bőven felette keresek vele.

2021. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Magyar-média szakos tanár vagyok, 4. kerületi gimiben tanítok.


Párkapcsolatra nem szeretnék építeni, mert anyukám elkövette azt a hibát, hogy alacsony fizetésű ápolóként hozzáment a jól kereső apámhoz, szült neki 3 gyereket, közben meg apám megunta és elhagyott mindet minket, alapított új családot új gyerekekkel, mi meg albérletről-albérletre vándoroltunk egész gyerekkoromban... Szóval nem akarom kiszolgáltatni magam anyagilag egy férfinak.

2021. okt. 31. 12:01
 19/29 A kérdező kommentje:
Ha nevelőapum nem lenne, anyukám meg a húgom valószínűleg már az utcán élnének. De így is albérletben vannak, szóval most sem könnyű nekik. (A bátyám kiment külföldre dolgozni, legalább az ő élete rendben van.)
2021. okt. 31. 12:03
 20/29 anonim ***** válasza:
84%

Én írtam, hogy keres párt....


Ha nem volt pénzetek átlag alatt éltetek, mért olyan szakot választottál ahol mindenki tudja, alul van az egész fizetve nem lehet belőle megélni?

Nyomorba voltál és most is abban vagy nincs félretett pénzed nem tudsz normálisan élni! Mért nem mész el dolgozni akár egy boltba vagy egyéb helyre ahol 200-250 ezret simán megkapnál?

Egyetem alatt ismertem több olyan embert aki árva lett vagy kis faluból szegénységből tört előre szorgalmasan tanul elvégezte az egyetemet és már jól keresnek.

2021. nov. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!