Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik mostanában vettek ingatla...

Akik mostanában vettek ingatlant hitelre nem félnek?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés csak, ha mai piaci áron veszek ingatlant hitelre, de pár év múlva borul a piac ( ne így legyen), és az ingatlanom értéke kevesebbet ér mint a kint lévő hitelem, akkor örökre eladósodok? - mert esetleges eladás után még mindig marad hitel? Más nem fél ettől?
2021. okt. 25. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jelenleg nekünk is most folyik a banki szerződéskötés, de én egyáltalán nem félek. Sajnos jelen helyzetbe 20 évig kéne félretegyek hogy tudjak venni bármit is. De akkor most nem tudom hol lakni. 5 évig amúgy is meg kell tartanod mert adóznod kellene ami már alapból veszteségessé tenné a dolgot.
2021. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

9: Ez nem rohadt nagy hülyeség.


Mivel az ingatlan jelzálogként van kezelve, ezért nem tudod eladni, csak abban az esetben, ha rendezed a fennmaradó tartozásod és a bank is hozzájárul.


Ezért kell általános esetben a vásárlónak legalább annyi önerővel rendelkezni, amennyi a hitel visszatörlesztését fedezi.


Ott borul a történet, hogy az ingatlan piaci értéke kevesebbet ér mint a hitel amit vissza kell fizetni. És abba a bank nem feltétlenül megy bele, ha úgy látja, hogy bukni fog rajta.

2021. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem félünk.

10 millió hitel van rajta, a jelenlegi törlesztőnk pontosan fele akkora, mint az albérleti díjunk volt! És ez már a miénk.

Addig nyújtózkodtunk, amíg a takarónk ér, így ha egyikünk elveszítené az állását, akkor is tudnánk fizetni.

Inkább megvettünk egy kisebb lakást biztosra, mint egy nagyobb álomlakást bizonytalanra.

Lakni mindig kell valahol, így ha átmenetileg stagnál vagy valamennyit lentebb megy az ingatlanok ára, pár év múlva megint csak növekedésbe fognak majd.

2021. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%

“ És ez már a miénk.”


Amíg rajta a jelzálog, még a kilincs sem a tiéd.

2021. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%

Hogyne lenne az enyém?

Benne van 20 millióm, a tulajdoni lapon én vagyok. Ettől függetlenül a banknak tartozom 10 millióval, de a lakás az enyém :)

2021. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%
Ingatlan hitelnel a bank is rajta van a tlapon.
2021. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Le lettem pontozva, de ellen véleményt nem kaptam azon kívül, hogy "rohadt nagy hülyeség"... Tipikus :D
2021. okt. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A vevo kozvetlenul a banknak utalja a hitel osszeget. A bank lekerul a tlaprol es utana minden a szokasos.
2021. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az infláció egyrészt nagyon magas most, nem valószínű, hogy csökkennének az árak, de még ha igen, akkor sem gondolom, hogy töredékére csökkenne. Ha lecsökkenne és muszáj lenne eladni épp akkor, az egy rossz forgatókönyv igen, de ennyi kockázat mindig van.

Egy esetleges válság esetén egyébként lehet, hogy lemennének az árak, a kamatok viszont megugranának, nem lennék sokkal előrébb akkor sem, ha akkor vennék fel hitelt.

2021. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
70%

Befektetési célra nem biztos, hogy vennék ingatlant jelenleg. Lakhatási célra, felelős döntések mellett, igen.

Csak hogy egy példával éljek, már 4 éve is le lettem itt hurrogva (meg mindenhol máshol is), hogy miért most, a legnagyobb felfelé ívelő ágban veszünk lakást, ahelyett hogy várnánk 1-2 évet, amikor a lufi kipukkan. 4 éve 16 millióért vettünk egy lakást, ami akkor eszméletlen rövid idő alatt ment fel 13-14-ről 16-ra. Most olyan 32-t ér, de már megkockáztatom, hogy 35-ért is elvinnék. Vagyis ha másokra hallgatok, akkor jól besz*ptuk volna. Nem azért, mert most aztán én milyen frankó üzletet csináltam, hanem mert arányaiban eléggé ki lennénk borulva, ha ezt a lakást most kellene megvennünk.

Ebből nekem az a tanulság, hogy mindig a saját helyzetedet tekintsd és mindig csak a saját megérzéseidre és számításaidra hagyatkozz akkor, amikor ilyen döntést hozol. Ne maxold ki a hitelkeretedet, a fizetésedet és akkor senkit nem érdekel, ha felére esnek vissza az ingatlanok árai esetleg 5-10 év múlva. Te benne élsz, tudod stabilan fizetni a hiteledet és ez a lényeg.

2021. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!