Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik mostanaban tervenek...

Akik mostanaban tervenek ingatlant vasarolni?

Figyelt kérdés
Ti milyen helyen, milyen arkategoriaban neztek ingatlant, es mit vetettek eszre az elmult 2 honapban a kinalat es az arak valtozasan.
2020. ápr. 27. 22:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten szeretnék, max 40 millióért, szóba jöhetnek a XIII., XIV. kerületek, esetleg XVI. kerület belvároshoz közelebbi részei, illetve budai kerületek. Elég régóta figyelem a hirdetéseket, az elmúlt hetekben kevés új hirdetést láttam, ugyanakkor a régi hirdetések sem igazán tűntek el, így arra következtetek, hogy az eladók és a vevők is visszavonultak átmenetileg. Az árak tekintetében néhány kivételt leszámítva ahol csökkentek az árak, én nem igazán láttam elmozdulást. Viszont ha nem sürgős neked a költözés akkor szerintem várj egy kicsit amíg normalizálódik a helyzet, hogy tisztábban láss. Persze nézegetni addig is lehet és ha találsz valamit ami megegyezik az elképzeléseiddel és árban is elfogadható, akkor érdemes lehet azt is megfontolni.
2020. ápr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem érdemes még várnod.

Pár hónap múlva,amikor sok lesz a munkanélküli,alacsonyak lesznek a bérek,mert túlkínálat lesz a munkaerőből,biztosan csökkenni fognak az ingatlan-és albérletárak is.

2020. ápr. 28. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
16-17 millió környékén maximum, legalább 100m2-est, megyeszékhely 15 km-es körzetében keresek, csak épp nincs. Mindenki 20 millió felett hirdet. Már ami értelmes, az alatt nem kapsz. Alkudni? Szerintem felesleges, mindenki szebbet nagyobbat, modernebbet akar, három+ szobás tégla lakásokat olcsóbban mint amennyiért eladná neked a házát. Ezért nem engednek.
2020. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
25%

Nem erdemes venni. Ami jol nez ki es jo helyen van rohadt draga, amit fel kell ujjitani rohadt sokba fog kerulni.

Jelenlegi szamitasaim szerint olcsobb, max ugyanannyiba kerul epiteni, es legalabb tudod hogy uj, es olyan a tervrajz ahogy te akarod.

2020. ápr. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Mostanában, de nem most tervezek.

Mivel az én vásárlásom a jelenlegi ingatlanom eladásával összefügg, nem szeretnék járvány idején átjáróházat csinálni a lakásomból, sem másokhoz járkálni.

Nem aggódom az esetleges árváltozás miatt, mert amennyivel drágább/olcsóbb lesz a vásárolni szándékozott, annyival az enyém is, így a differencia mindig azonos lesz.

Ja és Budapesten lakom, ott akarok vásárolni is.

2020. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nos tervezem a hazaköltözést az 50es + nyugdíjas eveimre, Balaton hegyvidéki, balatonra panorámás, vagy pedig közvetlen balatonparti stéges házat keresek, az elmúlt 2 hónapban pedig semmit nem vettem észre az árak változásában. $600.000- árkategóriában.
2020. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%
Én szeretnék ingatlant venni de itt Győr környékén még most is dobálják fel a 70-90 milliós átlagos családi házakat. A lepukkant házak is 20 felett vannak. Olyat meg nem veszek ami még nincs felépítve.
2020. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Most tervezünk venni.

Debrecen 2 szobás, 25 millió körül.

A kínálat most a vírus miatt kevesebb megfigyeléseim szerint (meg is értem, hogy most kevesen fogadnak szívesen nézelődőt). Árak ugyanott vannak, tavaly tavasz óta követem őket.


Én nem hiszek a visszaesésben (talán 6 hónap stagnálás?), így felesleges várnunk.

2020. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Azzal mindenképp számolj, hogy ha felújítandó lakást akarsz vásárolni, akkor a szakembereknél nemhogy áresés lesz tapasztalható, hanem még jobban felmennek az árak. Szakember eddig se volt, most meg a vírus miatt egy részük nem mer dolgozni, más részük meg veszélyességi pótlékot kár, annyira sok a megkeresés, hogy az árak 30-40 %-ot ugrottak pillanatok alatt... Szüleim fürdőszobáját nem tudták vállalni idén nyáron se, az én lakásomba festőket várok, de még télen le kellett őket foglalnom most tavasza, szerencsére ők a vírus miatt nem álltak le.
2020. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

En azt tapasztalom, hogy kerulnek ki uj ingatlanok (xxii kerulet telek) de ugyan olyan irrealis arakon, de egyiket se adjak el. En mar tobb eve nezem amugy mivel abszolut raerek a vasarlassal.


Azt kell tudni a keruletrol, h rengeteg tarsas es iker haz epul a csaladi hazas ovezetben, es a csok illetve az epitkezesek fellendulese miatt a telkek ara 3szorozodott az utobbi 6 evben. Viszont az epitkezesek az utobbi 1 evben vissza estek es probaljak eladni az eddig felepitett tarsashazakat, a telkek arai viszont tovabbra is fenmaradtak.


En ugy gondolom h csak akkor varhato eses ha az epitkezesi vallalkozoknak nem eri majd meg uj projektbe kezdeni.


Viszont nehez azt eldontenem h ez igy lesz-e.

2020. ápr. 28. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!