Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik mostanaban tervenek...

Akik mostanaban tervenek ingatlant vasarolni?

Figyelt kérdés
Ti milyen helyen, milyen arkategoriaban neztek ingatlant, es mit vetettek eszre az elmult 2 honapban a kinalat es az arak valtozasan.
2020. ápr. 27. 22:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi max 20M kp-ig keresünk Pest megyében, de a jobb helyen. Esélytelen. Minden nap sírni tudnék, hogy mennyire elértéktelenedett egy ekkora összeg, és hogy az ingatlanosok lekezelnek, mert "csak" 20 milliónk van..
2020. máj. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezert kell kihagyni az ingatlanosokat.

Inkabb atbongeszem naponta az osszes hirdetest minthogy az ingatlanosok zsebet tomjem.

2020. máj. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én terveztem, házat, de most már inkább kivárok.
2020. máj. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
67%
Ma index cikk: már a koronavirus előtti helyzet előtt is beindult az árcsökkenés. Ha beleszámítják majd a válság miatt kialakuló gazdasági helyzetet sztem elég masszív csökkenés is lehet itt. Ha 10 évvel ezelőtti árak nem is lesznek, de az elmúlt 1-2 év drágulása könnyen eltűnhet. De ez az én véleményem. Mondjuk a cikkben is vmi hasonló volt.
2020. máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim válasza:
Maximum ötmillióból Pest megyében. Lakást, vagy akható nyaralót.
2020. máj. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Mi eladni szeretnenk egy ingatlant, de nem találunk vevőt, biztos kevesebbet ér, mint hirdetjük, de nem sürgős. Inkább tartjuk üresen, hasznaljuk félig-meddig. Üresen is többet ér nekünk, mint hogy áron alul adjuk. Mert aztan mit veszek belőle helyette, ha más nem enged? (Másik ingatlant vennék helyette.) Olcsón adjam, drágán vegyek? Inkább álljon üresen.

Folyamatosan nézem az árakat, pl. kis nyaralót vennék 15-25 M között, ha ezt eladnám vagy megyeszékhelyen panellakást 14-17 M-ért. De enyhe csökkenést se látok. Inkább stagnálnak az árak. Járványtól függetlenül az enged, akinek sürgős.

Kínálat? Gyenge. Rengeteg, de ezer éve fent lévő hirdetések vannak. Eladók nem engednek, vevő nem vesz. Stagnál minden.

2020. máj. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Beviz Elek ***** válasza:
51%

Én elhiszem hogy az eladók szeretnének minél többet kapni a házukért és nagyon nehéz megemészteni hogy a vírus előtt mennyivel drágábban lehetett eladni, de ez nem úgy működik hogy kivárunk míg újra felmennek az árak, legalábbis ez az esetek nagyon kicsi részében működik ahol a tulajdonosnak sok háza van befektetési célból.


Mindig a kereslet-kínálat határozza meg az árakat, az egy másik kérdés hogy a CSOK-kal mesterségesen feltolták a fizetőképes keresletet. Azt ne feledjük hogy sok családban csak emiatt lett gyerek, csak emiatt lett annyi amennyi, a nevük is CSOK1, CSOK2, CSOK3. Gyerek nélkül lehetetlen kifizetni ezeket a hihetetlenül magas árakat.


Hogy ki mennyit fog engedni? Annyit amennyiért elviszik a házat.

Lehet hogy az eladók néhányszor telesírják a párnáikat, de mi mást lehetne tenni?

Egy válás után szeretnél továbblépni, esetleg ott az új akivel összebútoroznál, de még ott a fél ház az előző házasságból. Meddig vártok?

Ki akarsz kerülni a betondzsungelből, vársz 10 évet hogy rendeződjenek az árak?

A gyerek miatt akarsz költözni (iskola, jobb környék, stb), megvárod míg felnő?

Meghaltak a szülők, nem fizetitek ki a hitelt, nehogy olcsóbban eladjátok a házukat?

Millió oka lehet amiért nem tud az ember várni.


Ha az embernek valami kínja van és változtatni akar, akkor nem fog várni bizonytalan ideig, egyszer betelik a pohár és ha bukik is, lépni fog. Ahogy mindennek esni fog az ára, az is engedni fog aki a pénzből másik házat venne és egyébként tartotta az árat, hiszen nem bukik, az eredeti árért pedig senki nem veszi meg.


Előrejelzések szerint most nagyobb válság elé nézünk mint 2008-ban. Esni fognak az árak, nem is keveset.

2020. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
49%
Semmi pénzért nem vennék ebben az országban. Ahogy lesz annyi tartalékom, hogy pár hónapig meg lehessen élni, megyek külföldre. Az a mentalitás meg az irány, ahova magyarország halad, nem ér nekem egy forintotot sem.
2020. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Felújítandó kádár-kockát, tégla parasztházat, esetleg egyszintes 70-es, 80-as években építettet keresek észak-budai agglomerációban. A falak és a tető, na és persze a környék legyenek rendben, a többit megoldjuk. Állapottól, elhelyezkedéstől, telektől függően max. 18M-t szánok rá. Kb. 5 éve követem az ingatlan árak alakulását, úgy gondolom, ezekért a régi vezetékes, régi nyílászárós felújítandókért ennyi a reális ár.

Látom én is a 24-26M-s hirdetéseket a hólyagos falú elhanyagolt házakról a rossz közlekedésű falvakban, ábrándozzanak csak. Én ráérek még néhány évig, és úgy néz ki az idő most a vevőknek dolgozik.

Nem érdemes 2-3 hónap távlatában csökkenést remélni. A gazdaság átalakulása szinte biztos. Hogy milyen irányt vesz? Kétséges. Egy viszont biztos: csökkenő gazdaság mellett eddig még mindig csökkentek az ingatlanárak.Nem egy, de két, három év alatt mindig eljött a mélypont a piacon.

2020. máj. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
66%

Én megyeszékhely közelében néztem telket. Véletlenül találtam pont ott, ahol szerettem volna, es nagyon jó áron, de függetlenül a mostani piaci helyzettől. Néhány év múlva tervezek építkezni.


Hiába vészmadárkodnak, a befektetési céllal eladók kivárnak mert elvileg V-alakú visszaesés lesz, akiknek meg sürgős volt, azok ezután is olcsóbban kínálják majd.


Kevesebb lesz a vevő és az eladó is, de felesleges abban reménykedni, hogy nagyot esnek az árak. Egy 20 milliós ház nem fog elmenni 10 millióért.


Benn a megyeszékhelyen én semmilyen változást nem vettem észre. Kinn a városból meg nem akkora a kínálat, hogy sok lenne az összehasonlítási alap.

2020. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!