Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik mostanában vettek ingatla...

Akik mostanában vettek ingatlant hitelre nem félnek?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés csak, ha mai piaci áron veszek ingatlant hitelre, de pár év múlva borul a piac ( ne így legyen), és az ingatlanom értéke kevesebbet ér mint a kint lévő hitelem, akkor örökre eladósodok? - mert esetleges eladás után még mindig marad hitel? Más nem fél ettől?
2021. okt. 25. 14:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Eladni akarod az ingatlant rovid idon belul vagy hosszu idon at lakni benne?
2021. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%

1, ha borul a piac, akkor ez mindegy. Mindenképp szívás.


Ismertem olyant aki huszonéve felvett 20 milliót, pár éve még 23-mal tartozott. Igaz most 40-et ér legalább az ingatlan, de ha visszaesne 20-ra egy krach miatt, az azt jelentené, hogy 20 év munkája ment a levesbe.

2021. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

20 eve vette fel a 20M-et de par eve 23al tartozott akkor nem az ingatlanpiac a hibas hanem o hozott rossz penzugyi dontest, pl devizahitel.


Ha halalaig akar lakni a hazban akkor tokmind1 hogy ugral a piac.

2021. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem túlzottan érdekel, hogy őszinte legyek, vagy 20-25 évig biztosan nem fogjuk ezt a házat eladni. Ha azt mondanák, hogy holnaptól csak 10 millát ér (14 milla hitel van rajta), az se izgatna, lakni vettem, nem befektetésnek.
2021. okt. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"kevesebbet ér mint a kint lévő hitelem, akkor örökre eladósodok?"


Én az összefüggést nem értem.


Felveszel egy pénzösszeget, azt törleszted vissza.


Ennek semmi köze az ingatlanod értékéhez és ugyanannyit kell fizetned ha 1 forintot vagy 1 milliárdot is ér az ingatlan.

2021. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Elvileg mindenki óriási inflációt jósol. Ez egy tipikus két tűz közti helyzet. Volt 25 milliónk devizában és forintban, vettünk belőle egy 50 millás lakást.
2021. okt. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem foglalkoztat hogy jelenleg mennyit er a haz es hogy 1-2 ev mulva mennyit fog erni.

Ugy vettem eszre hogy tartosan soha nem mentek le az arak, foleg annyit nem hogy felere csokkenjen az erteke.


Ha megis nagyon lemenne az erteke akkor meg foleg nem adnam el hanem akkor olcson vennek masikat, egy nagyobbat, vennek fel arra is hitelt es a mostanit meg eladnam mikor normalizalodik a helyzet.

2021. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

"eladás után még mindig marad hitel?"


Tegyük hozzá ettől az opciótól nem nagyon kell félni, mert addig nem fogod tudni eladni, ameddig nincs kiegyenlítve a hitel tartozás.

2021. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%
8: ez mondjuk rohadt nagy hülyeség.
2021. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
3: nyilván, ezt nem vitatja senki. De ha borítják az ingatlanpiacot, az sem lesz jobb, mint ha valakit bepaliztak a frankhitellel.
2021. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!