Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy 1980-as panellel lehet ma...

Egy 1980-as panellel lehet ma egy teljes életre tervezni?

Figyelt kérdés

A lakás Gödöllőn, központban van. Nagyon tetszik a település, az épület maga teljesen rendben van, kívül-belül karban van tartva, nem omlik a vakolat, nincsenek firkák stb. Rendszeres felújítások vannak, gépészeti felújítás, szennyvíz megvolt, külső szigetelés még nem, mert drága, de soron van. Panelprogram nem volt.

Viszont olvasom a panelekről, hogy 80-100 évre becsülik jelenleg az élettartamukat. Tudom, hogy ha a 80-at eléri is már 70 éves leszek. De épp nem szeretnék őreg koromra azon aggódni, hogy hajléktalan leszek-e, mert lakhatatlanná nyilvánítják a házat. Másfelől mondjuk 20 év múlva, a lakás 60-ik évében vajon el tudom-e adni a lakást, amikor a hitele kipörög?

Ti mit tennének? Mindenki azt mondja, hogy túlaggódom, de nem tudok teljesen nyugalommal belevágni egy hitelbe úgy, hogy a tudat ott van bennem, hogy lehet teljesen feleslegesen dolgozom, mert majd elveszíti úgyis addigra az értékét.

Persze tudom, hogy a lakosság ötöde panelben él, tehát vélhetően nem hagyja annyiban az állam sem majd idővel ezt. De nagyon kínzó bizonytalan kérdések most nekem ezek.



2021. okt. 23. 04:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
16 vagyok. Oke az ar. De ha meg Bphez is kotve vagy, tehat napi szinten be kell jarni, ido, energia, penz. Nem biztos, h hosszutavon jobban jarsz.En Bpn elek, peremkerulet, itt is sok a zold, a park, meg erdo is van.
2021. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
21: heti egyszer kell bejárnom, és ez még jó ideig valszeg így is marad. Amúgy vonattal 20-30 perc beérni, hévvel 1 óra. Ha más nincs majd veszek egy kocsit. Nekem ez megfelelő kompromisszum a kertváros és főváros között. Persze majd hosszú távon ez jobban letisztázódik.
2021. okt. 24. 16:42
 23/31 anonim ***** válasza:
A 3-as metro szerelvényeinek sem kéne már forgalomban lenniük, mégis átfestették és jóvanazúgy. Nagyjából ez mondható el a panelokról is, ergo nem fogják elkezdeni őket visszabontani sem. Legrosszabb ami történhet, hogy 10. emeletről visszabontják 7., 6. szintig. Ezért nem szabad 10 emeletes tetejébe venni lakást.
2021. okt. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy meg megbízhatóbbak statikailag, mint egy most épült lakás.


Barátomék 3 éve vettek Metrodom által átadott lakást kb. 60 millióért, és a teremgarázsnál már süllyed a fal, 1,5 centis repedés van a falakban, ami a földszinttől a második emeletig végigfut. Szigetelést a falakból kispórolták, úgyhogy télen megfagysz, nyáron meg meghalsz a melegtől. Ez utóbbi nyilván egy panelnál is igaz lehet, de a korszerűséget és az árkülönbséget nézve elég gáz, hogy az újépítésűek rosszabbul teljesítenek, mint a már, építészetileg elmaradott panelok.

2021. okt. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

#24: én végignéztem a metrodom építését őrmezőn, max 2 naponta sétáltam el mellette..

az alapozást nem láttam a kerítés miatt, gyanúsan gyorsan meglett, de

mialatt a budapest one irodaháznál 2 szintet zsaluztak és dúcoltak fel, addig a metrodomnál mind az 5-öt egyszerre.

Majd gyorsan behányták a téglákat az ablakok alá, és már jöttek is a nyílászárók és a szigetelés + vakolat a nedves betonra és habarcsra.

Eközben a budapest one-nál még mindig szabadon száradt a beton.

2021. okt. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

24es

Pont ezt akartam írni, a "modern" társasházakon és lakásokon olyan repedések vannak belül, hogy elsírod magad, a lenézett panelekben meg sehol nem látsz egy szál repedést sem.

2021. okt. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit más téma, de mégis idevág. A mostani nagy építési hajrában ,ezerrel húzzák fel az ikerházakat. Legalábbis Érden. Nagyon durva,amit az építési vállalkozók leművelnek. Láttam olyat,hogy a sötétbőrű munkások talicskában! keverték a betont. Az alap száradást szinte egyik háznál sem hagyták egy hétnél tovább... Egyik évszaknál sem. Ugyanúgy húzták rá a falakat a még kb nedves betonra, mind ősszel, mind nyáron. Én a mai újépítésű házakat sem vennék, mert nagyon gyorsan, spórolósan dobják össze, és azért Érd nem egy olcsó hely. 22. kerületi voltam.
2021. okt. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

És a legfőbb probléma, hogy a dráguló anyagárak miatt még kispórolósabb lesz az újépítésűek kivitelezése.


24es voltam

2021. okt. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#27-es,

Az, hogy az alap "száradásával" (ez alatt nem tudom mit értesz egyébként - talán szilárdulást) egy hetet sem várnak, sokat nem ront az épület stabilitásán. Azt terhet, amit eleinte elkezdenek rápakolni az a pár napos beton is elbírja már. A baj ott van ezekkel a házakkal, hogy nem hagynak időt a szerkezeti elemek és a talaj konszolidációjára. A talaj a terheket szinte egyidőben kapja, így másképp reagál, mintha szépen elnyújtva, fokozatosan terhelnék, így fokozatosan, kisebb mozgásokkal tud reagálni. Ugyanez igaz a ráépülő szerkezetekre is. Nem hagynak időt a mozgásokra, helyezkedésre. Ma 3-4-5 hónap alatt felépül egy ház, régen 1-2-3 évig épültek. Én is most újra építkezem, és mivel nem hajt a tatár, szépen nyugodtan másfél-2 év alatt fog elkészülni a házam. Ez előzőt 2 évig építettem, sehol egy repedés rajta azóta sem.

2021. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Köszönöm a pontosítást. 🙃
2021. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!