Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy 1980-as panellel lehet ma...

Egy 1980-as panellel lehet ma egy teljes életre tervezni?

Figyelt kérdés

A lakás Gödöllőn, központban van. Nagyon tetszik a település, az épület maga teljesen rendben van, kívül-belül karban van tartva, nem omlik a vakolat, nincsenek firkák stb. Rendszeres felújítások vannak, gépészeti felújítás, szennyvíz megvolt, külső szigetelés még nem, mert drága, de soron van. Panelprogram nem volt.

Viszont olvasom a panelekről, hogy 80-100 évre becsülik jelenleg az élettartamukat. Tudom, hogy ha a 80-at eléri is már 70 éves leszek. De épp nem szeretnék őreg koromra azon aggódni, hogy hajléktalan leszek-e, mert lakhatatlanná nyilvánítják a házat. Másfelől mondjuk 20 év múlva, a lakás 60-ik évében vajon el tudom-e adni a lakást, amikor a hitele kipörög?

Ti mit tennének? Mindenki azt mondja, hogy túlaggódom, de nem tudok teljesen nyugalommal belevágni egy hitelbe úgy, hogy a tudat ott van bennem, hogy lehet teljesen feleslegesen dolgozom, mert majd elveszíti úgyis addigra az értékét.

Persze tudom, hogy a lakosság ötöde panelben él, tehát vélhetően nem hagyja annyiban az állam sem majd idővel ezt. De nagyon kínzó bizonytalan kérdések most nekem ezek.



2021. okt. 23. 04:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
18%

A paneleknél -központi- felújítás még soha nem történt, csupán az öreg lepusztult épületeket kívülről "kisminkelték" egy mindent elfedő hőszigeteléssel.


Pont olyan mint egy agyonsminkelt vénasszony, aki ha esténként levakarja magáról a "vakolatot" alatta már csak a fáradt ráncai maradnak...

2021. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
96%

#11: ugyan nincs államilag támogatva, de így is sok helyen megy a strangcsere, fűtéskorszerűsítés, felujítják a lifteket a lépcsőházat. Saját pénzből, nyilván nem a gettóban, hanem a normálisabb környékeken.

Nem családi házzal kell összehasonlítani, hanem a hasonló árú omladozó zegzugos dohos "bérházak" lakásaival.

Ahol sokszor azt sem tudod melyik szomszédnál kell elzárni a gázt vagy a vizet a lakásodban, vagy mikor szakad a fejedre 50 kiló vakolat a gangon vagy a járdán.

2021. okt. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Na igen azért a belvárosban ezek a gangos házak kegyetlenek. Az is bátor aki ilyet bérel, de venni meg aztán végkép nonszensz.

Egyszer a keletinél voltam egy olyanban,ahol már kb a lépcsőn alig mertem felmenni, olyan állapotban volt.


A 22. kerületi voltam. :-)

2021. okt. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

azt is tartsd szem előtt, hogy rengeteg panellakásban törték át a falakat mindenféle engedély nélkül és ezek a "sajtházak" már nem állnak biztos lábakon.

2021. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80-100 évre tervezték, de úgy tűnik, lehet 200at is kibírnak majd.
2021. okt. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Sosem ertettem, hogy emberek Bp vonzaskorzeteben miert panelba koltoznek? Ezt elmagyarazna valaki? Az aron kivul termeszetesen.
2021. okt. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

#16: amiért bárhol az országban, ár/érték arányban a legjobb olcsó lakások.

Akinek több pénze van, vagy örökölt, kivételn nélkül szivesebben lakik családi házban vagy penthouse lakásban ;)

2021. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Hintalow ***** válasza:
100%

Minimum 100 èvet azèrt elketyegnek :D

Egy jó evtizede bontották a Dózsa György úti paneltechnológiás hotelt, alig birták szètszedni :)

2021. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Hintalow ***** válasza:
100%

A linket persze lehagytam:


[link]

2021. okt. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
16: csakis az ár miatt :) Bp-en dolgozom, nem nagy távolságra, viszont nem jön be a pesti nyüzsgés, itt Gödöllőn két utcával arrébb már "falun" vagyok. Rengeteg a fa, a zöldes utca. Egyedül vagyok, az én pénztárcámnak most ez a legjobb köztes megoldás.
2021. okt. 24. 15:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!