Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy 1980-as panellel lehet ma...

Egy 1980-as panellel lehet ma egy teljes életre tervezni?

Figyelt kérdés

A lakás Gödöllőn, központban van. Nagyon tetszik a település, az épület maga teljesen rendben van, kívül-belül karban van tartva, nem omlik a vakolat, nincsenek firkák stb. Rendszeres felújítások vannak, gépészeti felújítás, szennyvíz megvolt, külső szigetelés még nem, mert drága, de soron van. Panelprogram nem volt.

Viszont olvasom a panelekről, hogy 80-100 évre becsülik jelenleg az élettartamukat. Tudom, hogy ha a 80-at eléri is már 70 éves leszek. De épp nem szeretnék őreg koromra azon aggódni, hogy hajléktalan leszek-e, mert lakhatatlanná nyilvánítják a házat. Másfelől mondjuk 20 év múlva, a lakás 60-ik évében vajon el tudom-e adni a lakást, amikor a hitele kipörög?

Ti mit tennének? Mindenki azt mondja, hogy túlaggódom, de nem tudok teljesen nyugalommal belevágni egy hitelbe úgy, hogy a tudat ott van bennem, hogy lehet teljesen feleslegesen dolgozom, mert majd elveszíti úgyis addigra az értékét.

Persze tudom, hogy a lakosság ötöde panelben él, tehát vélhetően nem hagyja annyiban az állam sem majd idővel ezt. De nagyon kínzó bizonytalan kérdések most nekem ezek.



2021. okt. 23. 04:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Az értékét a piac határozza meg. Én első lakásomat olcsóbban adtam el mint vettem, de a többi lakás is olcsóbb volt 2-3 évre rá ugrottak meg az árak. Most kb 3x annyiér tudnám eladni mint vettem
2021. okt. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
98%

Szerkezetileg atom stabil épületek, Pripjatyban 35 éve ablakok nélkül áznak, fagynak, és még mindig állnak!

Gépészetileg pedig könnyen karbantarthatók, modernizálhatók.

Olyan házban kell venni ami már le van szigetelve, akkor a rezsid is minimális lesz.

2021. okt. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
98%
Ha a szomszédság rendben van akkor nyugodtan vedd meg. A 80-100 év szerintem csak a minimum és az se azt jelenti, hogy akkor összeomlik!
2021. okt. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%
Túlaggódod
2021. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Összeomlani vagy ilyesmi, nem fog. Tényleg nagyon stabil épületek. A lakhatatlanság szerintem inkább az lehet, hogy a korszerűsítés, az energetika egy idő után korlátokba ütközik, és nem feleltethetők meg majd az akkori igényeknek. De az ilyen épületek óriási száma miatt biztos vagyok benne, hogy ki fognak találni valamit ennek a problémának a kezelésére.
2021. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobbak mint az új építésű társasházak
2021. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a 22. kerületben laktam egy újépítésű lakóparkban. 2009-ben épült, 2014-ben laktam ott. A fürdőben a padlótól úgy elvált a fal hogy a kisujjam befért. Ezerszer inkább vennék, egy panelt ami már 1980 óta áll, mint egy újépítésű társasházban lakást.
2021. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
97%

7-el egyetértek,... A panelt legalább azért rendesen megtervezték/összerakták a cocializmusban".. és a mai építésű társasházak a nyomába sem ér minőségben.

Ha lenne mondjuk egy 7 magnitúdójú földrengés,azt a panelok kibírnák,de az újakra ezt már nem merném kijelenteni.

2021. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%

A panel a kialakításánál fogva bírná a földrengést, és elég hiányosan rakták össze és pontatlan a kiöntés is. De erről sok felmérés tanuskodik.

Egy 7 földrengést sokminden nem bír ki, talán a panel sem

2021. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
17%

A remény hal meg utoljára.

Az igazság az, hogy minden panellakó csak reménykedik hiszen köztudott, hogy eredetileg csupán 40 évre tervezték ezeket a "szükséglakásokat" azzal a felkiáltással, hogy majd a kommunizmusban mindenki kap egy rendes élhető lakást.

Mint tudjuk a kommunizmus technikai okokból elmaradt.

A panelek viszont tovább csúfítják a városokat és sajnos gettósodnak, mivel ezekben laknak a "legszegényebb milliomosok".

(Milliomosok, hiszen a legalja is több 10millióba kerül manapság.)

Ha nincsen más lehetőséged, akkor első lakásnak megteszi, de leélni egy teljes életet egy akkorka csöpp helyen mint egy családi ház garázsa, már nem egy nagy perspektíva.

2021. okt. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!