Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Más is találkozott avval,...

Más is találkozott avval, hogy az ingatlanárakat nem néző emberek hogy kiakadnak az árakon?

Figyelt kérdés

Költöznék, de valahogy híre ment a településen sajnos, és tudják, hogy akkor 6.5m-ért vettem a házat.

Na most, ha költözni akarnék, megtakarításom nincs, ezt a házat kb 14M-ért kellene eladnom.

Még a leglepukkantabb helyeken is a 3 milliós házak most 15 millió.

Erre volt itt, aki idejött, hogy 4.5 milliót ajánl a házért, mert annyit ér...mert hogy a Béla annyiért vett 13 éve az utcájukban egy házat.

Elmagyarázni egy ilyennek az ingatlanpiacot, csok-it öreganyámat...képtelenség.

Kénytelen leszek ingatlanossal hirdetni emiatt, hivogassák őt ezek az elmeroggyantak.

Persze eladhatom a házat, amennyiért én vettem pár éve, de abból legfeljebb szabolcs megyébe költözök a c.sorra, amin nincs tető.


2021. jún. 13. 08:35
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Próbálom valahogy úgy feladni, hogy lehetőleg ne tudódjon ki a környéken.

Bizonyos face csoportokban ha feladok, ott pl kizárólag külföldi, meg Bp-i eladók jönnek.

Azért jó az ingatlanos, mert ő dühöng legfeljebb, nem én. :)

Aztán elkéri a jutalékát, na bumm.

Csak itt a környékbelik nem kicsit erőszakosak, ha valaki a fejébe vesz valamit, hogy azt megszerzi, azt megszerzi.

Az az enyhén bosszantó c. típusú mentalitás.

2021. jún. 13. 13:20
 22/33 anonim ***** válasza:
Igen, volt ilyen. Szinte nyerészkedőnek tartottak, de azt nem vette figyelembe az illető, hogy egy lepukkant lakásban mindent fel kell újítani. Gépeket, kazán, bojler, vagy konvektorok, tűzhely, stb, és aztán a burkolatok, falban vezetékek, csövek, nyílászárók cseréje, azok után a helyreállítás. Egy vagyonba kerül.
2021. jún. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Próbálod úgy feladni?

Kicsit túlgondolod ezt, kell pár jó fotó, alaprajz, értelmes, lényegre törő leírás aztán eltölteni az ingatlan.com-ra és kész.

2021. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én a 14-es válaszoló vagyok, aki szintén vidéki - konkrétan falusi- házát adta el sikeresen. De én ilyesmiket amiket leírsz nem tapasztaltam, mert eleve megelőztem.

Az árfekvése kizárta "tesókák" érdeklődését, de önmagában a telefon is megfelelő szűrő volt.

Ahogy írtam az előzményben, a házam fixáron volt hirdetve, így aki már látatlanban a telefonban alkudozott, azt rövid úton elhajtottam.

Amellett nem is kell nagyon vájt fülűnek lenni, hogy a hanghordozásból, stílusból megállapítsd, hogy kiféle-miféle, így akiknek nem olyan volt a stílusa, hogy feltételezhetően megfelelő üzleti partner lehetne, szintén mentek a levesbe. Kisebbséggel nem tárgyaltam, mert nem eresztem őket a házamba, bemutatva nekik a leltárt, betöréshez.

Az ilyeneknek meg kell mondani, hogy komoly érdeklődő van, aki hitelt intéz.

Én feltettem az ingatlan.com-ra és nagyjából mindennel együtt 10 nap alatt elkelt. (a 23-as válaszoló által leírt feltételekkel)

Nem kell rettegni a vevőktől, csak megfelelően kell tudni szűrni!

2021. jún. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez felènk is így van. Azzal jönnek, hogy bezzeg te ennyiért vetted... De azt nem nèzik, hogy kb az alap a régi, minden más új. Aztán mikor elkezdtek elkelni többèrt is a házak, mindjárt vinnèk, de akkor már késő. Bízd ingatlanosra ha neked úgy jobb, én simán elhajtom aki csesztet.
2021. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

2 éve vettem házat, nem volt hirdetve, csak utánajártam...

2 millió volt. Hasonló házak 5-6millióért mentek már akkor is.

Ráköltöttem 4 milliót, felújítottam, szép, modern. 9-ért hirdetem. Ez baráti ár. Az utca elején összedőlő tetejű vályog ház amiben fürdőszoba sincs 8millióért kelt el nem rég...

Megtudták a környéken hogy hirdetem a házat, egy faszi aki a vízműveknél dolgozik látta az átiratáshoz beküldött adásvételit, elhíresztelte menyiért vettem. Az elején napi szinten írtak rám a gyökerek, meg jöttek házhoz hogy adnak érte 2,5 milliót max.

Párszor elmagyaráztam mennyi lett ráköltve,szépen, normálisan.. de már csak annyit mondok nekik hogy vegyél annyiért a jó krv4 anyádban!

Ha egy forintot nem költöttem volna rá, csak tovább adok rajta drágábban, megtehettem volna azt is. Enyém. 10 évig lakatlan volt, lett volna lehetőségük utánajárni és megvenni.


Sz4rd le az ilyen tetveket, ne idegeskedj rajtuk.

2021. jún. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hang alapján telefonban mindig azt hiszem, valami öregúr.

Aztán meglátom személyesen, hogy....a tipikus kanc. ány, mondjuk szerencsére háznál ilyen még nem volt, de autóknál, minden másnál kismilliószor. Na meg a bevett trükkjük, valami csilingelő hangú nő felhív, aztán megjelenik a banda.

Ez Nógrád megye, vicces környék.

Mondjuk a kapu mindig zárva van, kamera ráirányítva, szerverre ment, de örülni fogok, ha elhúzhatok erről a környékről.

Vicc, hogy rengeteg külföldi vett itt házat, nem tudom milyen istenben hisznek, de lakatlanul hagyják a házakat, ritkán látogatják.

Én se terveztem sokáig itt maradni, 1 szabály van, lehetőleg nem összebratyizni a környékbeliekkel.

Kb mint a piócák, olyanok, tisztelet a kivételnek.

Amit egymás között füvet levágnak 10 ezerért, na azt nekem 40-ért akarják.

Inkább felfordulok, de lefűkaszálom én a területet.

El tudom képzelni mennyi fiatalság szív ezekkel a ház vásárlásokkal.

Főleg iskola miatt a gyereküknek, boltok miatt, közlekedés, stb.

Na meg főleg szakikat keresgélve.

2021. jún. 14. 04:19
 28/33 anonim ***** válasza:
Hát ha vesznek külföldiek, akkor hirdess külföldi portálon!
2021. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Angliában kerestem eladó ingatlant, naná hogy az ingatlan.com on kerestem.

De nem értem, én ha el akarok adni valamit, akkor elmagyarázom ki csinálta, minőségi anyagokkal, számlával, garanciával, fényképekkel. Utánajárnék mennyibe kerülne újonnan megcsinálni, de arra nem lenne pofám, hogy azért ennyi, mert az árából jobb házat, kocsit akarok venni. Ez már pofátlanság, még ha kisebbséggel van is dolgod.

2021. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

#29

"... arra nem lenne pofám, hogy azért ennyi, mert az árából jobb házat, kocsit akarok venni. Ez már pofátlanság, még ha kisebbséggel van is dolgod."


Micsoda???


Ki ne találd már, hogy BÁRKINEK is bármilyen morális alapja lehet megítélni, hogy az eladó mit akar venni az ingatlana eladása után!

Lehet hogy el akar utazni Las Vegasba és elrulettezi, vagy egy luxusqrvát akar finanszírozni.

Az ingatlannak annyi az ára, amennyiért azon a környéken a hasonló adottságú házak mennek és amennyiért megveszik.

Az eladó későbbi terveihez semmi közöd!

Az eszem megáll!

2021. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!