Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lett házatok/lakásotok?

Hogyan lett házatok/lakásotok?

Figyelt kérdés

Milyen úton jutottatok az ingatlanhoz ahol éltek? Esetleg másra használjátok? Kölcsönt vettetek fel? Vagy örököltetek? Vagy önerőből kifizettétek?


Mi a "történetetek"?


2021. ápr. 27. 16:41
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy önkormányzati szükséglakásom,29nm. Ezt potom pénzért megvettem, még 93'környékén. Felújítottam szépen, járólap, fűtés, beépített szekrények, persze apránként, mert pénzem mindig kevés volt. Utána ezt elég jó áron eladtam és vettem egy jóval nagyobb, nagyon lepukkant lakást. Ezt is megcsinálgattam szépen, itt már modern fűtésrendszer lett, ablak cserék, burkolatok stb. Ezt is eldtam jó áron. Aztán vettem egy mégnagyobb lelakott, lepukkant lakást, de itt már hitelt is vettem fel. Most ezzel foglalkozom. Nekem relatíve könnyű dolgom van, mert minden munkát eltudodk végezni, a villanyszereléstől a burkolásig. 2x hívtam embert életemben, egy gázost, a cirkó bekötéshez, meg egy villanyászt az eph engedély miatt, ezt is csak azért mert muszáj. Most gyűjtögetek, spórolok, mert szeretnék nyaralót venni valahol.
2021. ápr. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
és már meg is vette valaki. D
2021. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
66%

Én sajnos nem örököltem csak egy parasztház 1/6-od részét, de volt rajta tartozás is, így azt a pár 100ezret amit abból kaptam, előtte be is fizettem rá, hogy el lehessen adni. Szüleim házát vitte a deviza, így totál reménytelenül indultam neki az életnek, albérletben, ahonnan nem volt hová menni még vész esetén sem.


Rengeteget képeztem magam, egyetemen elvégeztem az alapszakot, mesterszakot, majd doktori képzést, elvállaltam minden megbízást, munkát, elhelyezkedtem kutatóintézetben, és 30 éves koromra jutottam oda, hogy lett önerőm arra, hogy vegyek egy szép nagy lakást az agglomerációban (vagy akár budapesten, de akkor a törlesztőm lett volna magas, nekem nem érte volna meg). Most kevesebb sokkal a törlesztőm, mint az albiban, és végre sajátom a lakás, marad pénzem felújítani is.


Sosem gondoltam, hogy sikerül, de ha az ember képes kompromisszumokat kötni, várni, gyűjteni, és nem azonna a budai hegyekben szeretne villát, akkor sikerülni fog.

2021. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Egy új autó árából 31 féle lehetőség van költözésre.
2021. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Íme


[link]

2021. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
#33 vagyok, miért lettem lepontozva?
2021. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
8%
33# Mert nem vagy szimpatikus. Nem kell ezt túlgondolni.
2021. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
64%

Mi eloszor alberletben laktunk de gyujtottunk penzt amennyit csak tudtunk. Nagyon szerenyen eltunk.

Aztan vettunk fel hitelt es egy kis szerencse is kellett hozza hogy talaljunk egy hazat jo aron.

Nem orokoltuk es szuloktol sem kaptunk semmi penzt.

2021. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Húsz év kemény munkával lehetőségem nyílt leválni a szüleimről, ha rászánom magam a költözésre. Egy ehhez hasonló épületet meg tudnék vásárolni.


[link]

2021. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
39, az egész épületet? sok lesz a tesó a környéken, kiadhatod nekik albérletbe a lakásokat.
2021. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!