Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lett házatok/lakásotok?

Hogyan lett házatok/lakásotok?

Figyelt kérdés

Milyen úton jutottatok az ingatlanhoz ahol éltek? Esetleg másra használjátok? Kölcsönt vettetek fel? Vagy örököltetek? Vagy önerőből kifizettétek?


Mi a "történetetek"?


2021. ápr. 27. 16:41
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
62%
Sehogy. 40/F Pedig dolgozom. A szüleimmel élek.
2021. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
56%

20 éves koromig a szüleimmel éltem. 20 évesen albérletbe költöztem, onnan jártam be az egyetemre.

25 évesen saját kisvállalkozásom lett (állatorvos), és felallitottam egy fontossági sorrendet. Első volt a lakás, második az autó. A lakásra minden honapban félre tettem, meg előtte is volt már 1.500.000 forint felreteve. 2 év múlva osszegyult a pénz egy szép házra. Megallok a saját lábamon nem kellett még kölcsönkérnem senkitől, és erre büszke vagyok. Most itt vagyok 32 évesen házasan, 2 gyerekkel, boldogan.

A titok az előre tervezés. 10 éves korom óta gondolkodom hogy mit hogy fogok csinalni az életemben, és sikerült elérnem, pedig nem gazdag családból vagyok. Elhataroztam, hogy ezt el fogom érni hogy jó életem lehessen.

2021. ápr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
91%

Munka. Tanulás, fejlődés. Még több munka, maszek. Spórolás.

Majd önerő + hitel => felújítandó családiház => kis felújítás.

Majd munka. Tanulás, fejlődés. Még több munka, maszek. Spórolás. => nagyfelújítás

2021. ápr. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
93%

2


"A titok az előre tervezés"

Na meg az, hogy az ember havonta hazavigyen egy jelentős összeget.

2021. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Munka jövedelem spórolás. Hitel. Szülői segítség. Egyenlő arányban. Így lett egy kertes ház 30 éves koromra. Hitel már nincs.
2021. ápr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

32 éves vagyok mindjárt, és úgy néz ki, hogy sehogy nem lesz :D


Az a baj, az árak jobban elszálltak mint a fizetésem. Tudnék venni lakást valakol világvégén. Vagy Pesten belül a legputtób helyeken egy garzon panelt. De hát az meg nem élet.

2021. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy. Még jó, hogy a szüleimnek van 5 ingatlanjuk, és így van hol lakni...
2021. ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
54%

Külföldön dolgoztunk évekig a férjemmel, gyakran másodállást is vállaltunk, plusz a hazaköltözés után vettünk fel két gyerekre támogatást és egy kevés babavárót.


Itthon dolgozva max. azt tudom elképzelni, hogy egy 2 szobás panelt vettünk volna 20 év hiteltelenné, ugyanis a nulláról indultunk...

2021. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

#4!

A #2 nyilván a tanulást, és a későbbi jövedelmét is előre eltervezte.

2021. ápr. 27. 18:25
 10/40 anonim ***** válasza:
91%
Hát a 2-es válaszoló nyilván nem önerőből meg diákmunkából spórolgatta össze 25 éves korára albérlet mellett egy kezdő állatorvosi rendelő berendezésének árát, szóval ezért vicces a kommentje 😄
2021. ápr. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!