Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire alkuképes?

Mennyire alkuképes?

Figyelt kérdés
Van egy ház, 39 millióért hirdetik. Jól néz ki, de pl konyhát, teraszt, kertet én átalakítanám saját igényemre. A gondom az, hogy kb pont 40 millióm lenne (támogásokkal együtt). Tehát az átalakításra nem maradna pénzem. Mennyit lehet alkudni vajon? Nyilván az ingatlanos jutaléka bele van kalkulálva, de gondolom eleve úgy hirdetik, hogy alkuképes.
2020. nov. 23. 14:18
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Az az igazság, szerintem túl van árazva. Sok ingatlant megnéztem az elmúlt két hónapban, sok hegyi pince, lelakott, közmű nélkülit árultak 19-20 millióért. Egy közmű nélküli, 1300 m2-es telekért hat milliót kértek. Kilenc méter széles. Ez mifelénk vicc kategória.
2020. nov. 23. 18:37
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem világos, hogy ez most kinek vicckategória. Neked, vagy az eladónak? Azt sem értem miért közmű nélküli telkekhez hasonlítod a kinézett házat
2020. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam, mert a közmű nélküli is nagyon drága. Az ingatlanos is mondta, hogy nem érti meg a tulaj, hogy a paraméterekkel senki sem fogja megvenni. De a tulaj "élete munkája két keze" benne van, meg anno negyven éve értékes volt. De ma, már nem, csak a tulaj hiszi azt.
2020. nov. 23. 18:50
 14/23 anonim ***** válasza:
45%

Keresd meg a tulajt, megspórolod a jutalékot.

Melyik iroda hirdeti? Lehet tudni, melyiknek mennyi a jutaléka.

Azt levonod és lefele kerekíted, addig biztosan alkuképes.

Szerintem 35-t akarhat kapni a tulaj.

2020. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsó sem vett még ingatlant.

Úgy beperel az ingatlanos ha kikerülöd, hogy a gatyádat is otthagyod.

Nem olyan hülyék mint te..

2020. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%

15:

Ez nettó hülyeség.

Ha nincs kizárólagos szerződés, illetve nem tekintetted meg a házat még, ahol aláírtál megtekintésit, akkor semmi köze nincs hozzá senki más emberfiának.


Hát kb. 2 évente veszünk ingatlant.:)

A tulaj is hirdetni szokott, 99%-ban meg lehet találni a tulaj hirdetését ugyanazon a hirdetési felületen.

2020. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
96%

15: Például amelyik lakást nagypapámnak vettük 4 éve, azt a tulaj 27,9-ért hirdette, az ingatlanirodák meg 29-29,9-ért.

24,5-ért vettük meg a tulajtól.

Semelyik közvetítő nem jött képbe, mivel nem volt kizárólagos a szerződés.

2020. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kérdező tudja, hogy át akarja alakítani, akkor valószínűleg már megnézte, főleg, ha már az ingatlanossal is beszélt előtte. Vagy nem kérdező?
2020. nov. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Igen, már megnéztem.
2020. nov. 24. 09:18
 20/23 xswerdy ***** válasza:
90%
én alkudtam ár kb. ennyit, de nem egyből ment bele az eladó. 3 hónapja hirdette, mikor elkezdtünk beszélni róla, hogy megvenném. Aztán várt még 3 hónapot (fél éves szerződése volt az ingatlanossal, addig várt, hogy kiket hoz), mire belátta, hogy nem kap nálam jobb ajánlatot. Az én első ajánlatom is kevesebb volt még ennél is, szóval a 28-at is megajánlhatod. Arra nyilván semmi esély, hogy azonnal elfogadja, nem tudom, neked mennyire sürgős. Ilyen esetben amúgy nem biztos, hogy baj, hogy van ingatlanosa, lehet, hogy ő segít a realitás talajára visszahozni az eladót.
2020. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!