Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a vevő szerint átvertük,...

Ha a vevő szerint átvertük, visszakövetelheti a pénzt, amit az eladott lakásért fizetett?

Figyelt kérdés

Adott egy lakás, amit pár hónapja adtunk el. A kazán nem működött, ezt eladás előtt pár héttel cseréltettük ki. Erről tudott is a vevő, és arról is, hogy jól működik, legalábbis amíg benne laktunk, mi úgy éreztük, hogy jó.


Eleinte azzal hívogatott, hogy nem működik ez vagy az a radiátor, amire nem tudtunk mit mondani, nekünk működött. Majd ma megkeresett az új címemen, hogy követeli vissza a pénzt, átvertük, mert kiderült, hogy rosszul lett bekötve az a kazán és hogy vannak ügyvédjei, akivel beperel minket és elveszítjük a mostani lakásunkat, mert kéri vissza a pénzt.


Tényleg vissza tudja így követelni? Van okunk félni tőle?


2020. febr. 6. 12:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Én csak azt tudom elképzelni, hogy arra kötelez, hogy fizessünk ki neki egy új kazánt oda, nem arra, hogy az ingatlan teljes árát visszaköveteli úgy, hogy elveszítjük az új otthonunkat.
2020. febr. 6. 12:20
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

max fizesd ki neki a munkadíjat, hogy átkössék normálisan a kazánt, de szerintem még ezt se vagy köteles megcsináltatni, ha nálatok tényleg működött.


csak nem kisebbségi?

2020. febr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha eltitkolt hiba van, annak a javítási költségét követelheti, ha a bíróság megítéli.

Ha úgy érzed hogy olcsóbb a javítást kifizetni mint egy plusz bírósági pert, akkor javittasd ki neki de csak számlával.

2020. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem eltitkolt hiba nem követelhet semmilyen pénz.
2020. febr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Ki kell röhögni.Gondolom a kazánt egy fűtéstechnikai szakember cserélte, nem te.Akkor pedig a kedves új tulaj reklamálhat nála,hiszen neked laikusként kideb.szottul nem kell tudnod,hogy egy kazánt hogyan és mi módon kell cserélni,fölszerelni,üzembe helyezni..stb.Sokan próbálkoznak ilyen lehúzásokkal(sajnos sikerrel)Én közölném vele,hogy részemről az adásvételt lezártnak tekintem,nyugodtan pereljen be(nem fog),a további fölösleges megkereséseket pedig innentől zaklatásnak tekintem ami viszont masszívan btk kategória.
2020. febr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Valami befektető. Tudta, hogy frissen ki lett cserélve a kazán, ennél több információnk nem volt nekünk sem a hibáiról, nálunk az újnál működött a fűtés, illetve a meleg víz is. Valóban nem értek a kazánokhoz, de ha annyira zavarta volna, a lehetősége megvolt többszöri látogatás után is ellenőrizni a lakáson bármit. Mi nem titkoltuk el, igaz, nem foglaltuk szerződésbe, mert nem tudtunk róla. A korábbi kazánnal is működött minden a rendszerben, amíg el nem romlott. A teljes rendszerrel semmi baj nincs, legfeljebb valamit az új kazán produkált, esetleg levegős, ahhoz meg nem értek.

50-ért vette tőlünk, 70-ért kezdte árulni azonnal, de már 10-et leengedett, mert nem tudja eladni és most hisztizik. Gondolom emiatt.

2020. febr. 6. 13:14
 7/13 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Ne foglalkozz vele. Ennyi.
2020. febr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
ha megint telefonál közlöd vele hogy rögzíted a hívást és feljelented zaklatásért
2020. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérded meg az adásvételt lebonyolító (ellenjegyző) ügyvédet.
2020. febr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Amiatt, hogy az újonnan vett lakásban valami szerelvény elromlik, nem lehet visszakövetelni az árat.

Ami miatt lehetne, az a frissen letapétázott repedések, derékig vizesedések, elrejtett, egészségre káros gombásodások, statikai problémák, stb.

Hajtsd el a rákba az ürgét, a pár hetes kazán egyébként is garanciális!... kivéve, ha a szomszédod rakta fel feketén, de akkor sem követelheti a lakás árát.

2020. febr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!