Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vissza kell vennem az eladott...

Vissza kell vennem az eladott árút? Eladásra hirdettem egy 15 éve gyártott új állapotú bundát. A vevő személyesen jött el, felpróbálta és minőségi kifogás nélkül megvette.16 nap elteltével telefonon közölte, hogy az árut vissza akarja hozni.

Figyelt kérdés
(Az eladásról írás nem készült.)Indoka : szerinte a bunda szőre nagyon hullik.A vételárat kéri vissza.(Saját bevallása szerint a bundát sokszor hordta a karácsonyi ünnepek alatt).Kérdésem:köteles vagyok e két hét elmúltával az árut egyáltalán visszavennem? Ha igen,csökkenthetem e a visszafizetendő összeget alapos okokra hivatkozva?Jogászok álláspontja???

#Jogászok álláspontját kérem #adásvétel ügyben!
2017. jan. 1. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem foglalkoznék vele, nem vagy ruhabolt, hogy visszacseréld neki. TALÁN egy hétig még foglalkozhattál volna vele, de 16 nap után... felejtse el, ha valóban hullana a bunda szőre, az nem 16 nap után kezd hullani. Nem vagy köteles garanciát adni, ha meg se egyeztetek semmi ilyenben, ráadásul személyesen vette meg, nem foglalkoznék vele a helyedben.
2017. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. (Nem vagyok ugyan jogász, de ez abszurd.) Nagyon úgy hangzik, csak az ünnepekre kellett neki az a bunda, esze ágában sem volt megtartani.

Ne legyél balek!

2017. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Na, akkor én leszek az "ellenvélemény" :-)

Egy 15 éves bundára eleve nem lehet azt állítani, hogy új állapotú... még akkor sem, ha nem volt hordva.

DE! a vevőnek a személyes átvétellel lehetősége lett volna megnézni, hogy hullik-e a szőre? Ha nem tette, akkor ez az ő hibája.

A következő variációk lehetnek:

1- lehet, hogy nem rögtön, hanem csak a használattól kezdett el hullani a szőre (én kaptam egyszer egy nagyon klassz táskát, gondolkodtam, eladjam a Veterán vagy sem, de inkább megtartottam - szerencsémre, ugyanis kb. a 3.-ik használat után elkezdett felperegni róla a bőr. Leégett volna a pofám a vevő előtt :D Vagy lehet, el sem hittem volna... :-) )

2.- lehet, hogy a vevő csak karácsonykor akarta hordani és most így akarja visszakapni a pénzét


Ha magánszemélyként adtad el, nem vagy köteles visszavenni - viszont ha nagyon drága volt a bunda, akkor ÉN (nem kötelező, de nálam a vevő elégedettsége a fontos) egyezkednék vele, hogy valamennyit visszafizetek. pl. egy 30 ezres bundánál mondjuk 5 ezret.

Mindenesetre azért előtte kérnék képet róla, hogy néz ki a bunda...

2017. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk a 3. válaszában van igazság, először küldjön képet és talán a vételár töredékét visszaadnám érte, ha tényleg ennyire hullik a szőre. Bár nagyon fura, hogy 15 évig smemi baja, szeméyles felpróbálásnál még nem hullik a szőr és rá 2 hétre meg már igen. Kicsit ilyen mese habbal érzés.
2017. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglalkoznék vele! Személyesen vette át,felpróbálta, a bunda korát nem tagadtad le,,, fentebb írták-az ünnepekre kellett neki!Ne hagy magad be palizni! Így járt!

B.Ú.É.K.

2017. jan. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"a bunda korát nem tagadtad le"

Ezt mondjuk nem tudhatjuk, hogy a vevőnek is elmondta-e az eladó, vagy csak itt, nekünk...


5-ös, csak egy másodpercre gondolkodj el azon, mi lenne, ha TE vagy a vevő? Nem tudjuk, mennyibe került a bunda? Ha pl. 5 ezer ft, akkor azt mondom az eladónak, nem foglalkozzon vele (3-as), de ha 30-40-50 ezer ft, akkor bizony, hogy a vevő nagyon-nagyot bukik vele - ha tényleg hullik a szőre. Te szeretnél mondjuk 40 ezret bukni úgy, hogy hullik a bunda szőre? (mert ugye nem tudjuk azt, hogy kinek, miben van igaza...)

2017. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6: "40 ezret bukni úgy, hogy hullik a bunda szőre?+ vásárláskor te nem nézed meg? Gondolom nem, mint a vevő sem!
2017. jan. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: ha valaki garanciát akar, vásároljon üzletből és tartsa meg a blokkot. Aki viszont magánszemélytől használt cikket vesz (mégha újszerű is), akkor vállal bizonyos mértékű kockázatot. Ezért kell megválogatni, mi az, amit minden további nélkül lehet másodkézből venni, és mi az, amit nem érdemes.
2017. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Rendes webshopoknál az átvételtől számítva 14 napig van lehetőség az áru visszacserélésére indok nélkül. Nem vagyok a kacsolódó jogszabályok nagy ismerője, de a 14 nap azt jelenti, hogy 14 napon belül hiánytalanul visszaviszed, tehát nem csak a szándékodat jelzed. Másrészt a 14 nap is lejárt és harmadrészt nem is vagy igazi kereskedő, csak magán eladó. Nem vagy köteles semmit visszafizetni meg visszacserélni.
2017. jan. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm minden komment küldőnek a válaszát!A kérdés feltevésére biztosított hely elég kevés,igy a teljes történetet csak nagyon szűkszavuan írhattam le.A 3. és 4. válaszadó véleményén elgondolkozva(konfliktuskerülő vagyok...)a vételár 10%-ának visszaadását fontolgatom.Végleges döntésemhez még 1-2 jogász véleményét is várnám! Üdvözlettel az Eladó!
2017. jan. 2. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!