Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vissza kell vennem az eladott...

Vissza kell vennem az eladott árút? Eladásra hirdettem egy 15 éve gyártott új állapotú bundát. A vevő személyesen jött el, felpróbálta és minőségi kifogás nélkül megvette.16 nap elteltével telefonon közölte, hogy az árut vissza akarja hozni.

Figyelt kérdés
(Az eladásról írás nem készült.)Indoka : szerinte a bunda szőre nagyon hullik.A vételárat kéri vissza.(Saját bevallása szerint a bundát sokszor hordta a karácsonyi ünnepek alatt).Kérdésem:köteles vagyok e két hét elmúltával az árut egyáltalán visszavennem? Ha igen,csökkenthetem e a visszafizetendő összeget alapos okokra hivatkozva?Jogászok álláspontja???

#Jogászok álláspontját kérem #adásvétel ügyben!
2017. jan. 1. 12:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azaz el akarod ismerni, hogy tisztességtelenül jártál el:(, csak azért, mert félsz egy idegentől! Még HA tényleg hibás is a bunda, nem a te felelősséged! És 16 nap után és egy alkalmi ruhadarab esetében épp "véletlenül" közvetlenül az ünnepek után "balhézni", neked tényleg kicsit sem gyanús???

Dehát mindenkivel azt lehet megtenni, amit hagy, hogy megtegyenek vele...

2017. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!
2017. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nehogy visszaadj egy forintot is.


Semmiféle jogszabály nincs erre. Nem adtál rá garanciát, nem vagy kereskedő sem.

Használt termék, ez benne van a pakliban...


Akkor lehetne gesztus, ha azt mondtad adsz rá két hét garanciát, és megtoldod két nappal.

2017. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Egyébként használt ruhákkal, bundákkal foglalkoztam, és minden bunda hullik , főleg a vintázs darabok. Ez ilyen műfaj... vegyen műszőrt.
2017. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!A 14-es számú vélemény alapján végleg eldöntöttem,hogy a vevő vélt vagy valós problémájával sem foglalkozom!

Üdvözlet minden kedves kommentelőnek,és BUÉK!!

2017. jan. 17. 09:21
 16/16 anonim ***** válasza:

A háztól vett cuccok 90%-a kapugaranciás!

Átvette.

Kifizette.

2017. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!