Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használt eladott termékhez...

Használt eladott termékhez garancia?

Figyelt kérdés

Eladtam egy telefont ami megfelelően működött. Egy hete adtam el használtan. Garancia nélkül. Sokáig használtam. Semmi baja nem volt. A napokban kaptam egy üzenetet hogy nem működik jól a telefon. Viszont én 100%-így biztos vagyok benne hogy a telefon jól működött. A vevő kijelző problémára panaszkodik.

Valószínűleg vissza akarja kérni az árát. Meg nem mondta. De szerintem erre menne ki a dolog. A pénz viszont nincs meg. De nem is vagyok hajlandó visszavásárlni mert én jó állapotban adtam el. Nem vagyok hajlandó visszavásárlni egy terméket amit azért adtam el mert nincs rá szükségem. A vevő kárt tesz benne. Aztán vissza kéri az árát. Állítási szerint akkor lett baja amikor követte a tok bólintott a telefont. Azóta nem mindig érzékel az eszköz. Szerintem megsértése a kijelzőt meg nyomta amikor ki vette a flip tokbol.


Nektek mi a véleményetek erről? Tanácsokat kérnék?



2016. szept. 4. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy ha újra jelentkezik, és kéri a pénzét, akkor közöld vele, hogy használt termékre nincs garancia. Amikor átvette működött. Onnantól kezdve az ő gondja. Ha nem ért vele egyet, akkor menjen tegyen panaszt a rendőrségen. Elárulom, semmit nem fog érni vele.

Innentől kezdve nem is reagálnék többé erre az ügyre.

2016. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

magánszemélyként nem vagy köteles visszavenni, akkor meg főleg nem, ha előre le van beszélve, hogy nincs rá garancia.


Ezért kell e-mailban levelezni az ilyet! Mert ha esetleg följelent, akkor oda lehet dugni az orra alá, hogy vállalta a kockázatot!

2016. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 4. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!