Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tartanád valamennyire a...

Tartanád valamennyire a kapcsolatot az eladott házad vevőivel településen belül?

Figyelt kérdés

Egy házaspár eladott egy házat nekünk(szülői házat), ők pár utcával odébb laknak.

Senkit sem ismerünk a településen, eleinte segítettek pár dologban, én mindig nagyon megköszöntem a segítségüket(lényegében csak információkat kértem) de újabban már fel sem veszik a telefont, meg kinyomnak.

1 héten, ha egyszer megkerestem őket valamiért, de most megfogadtam, többet nem zavarom őket.

Kb 6 évig hirdették a házat, hát nem a legjobb választás volt, finoman szólva. Talán ezért?



2017. nov. 29. 02:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Érthető,ez már így terhes számukra.Eladok valamit,nincs kedvem utána tartani a kapcsolatot az illetővel.Ha új vagyok egy településen,vagy megnézem a netet,vagy boltban,mit tudom én kérek infót,olyan nagy dolgok nem lehetnek.
2017. nov. 29. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
n nem tartanám, ha az kizárólagosan üzleti jellegű kapcsolat vlt és egyéb emberi vonatkozású. Ne csodálkozz a volt eladók reakcióján. Szabad akaratodból megvettétek a házat, amelyet évekig hirdettek és már te is rájöttél, hogy nem volt a legjobb vétel. Ezt nyilván ők is tudják, te viszont hetente hívtad őket, amikor is ismét "rettegtek", hogy valami probléma merült fel. Egyszerűen terhes vagy a számukra.
2017. nov. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartanám, fölösleges és nem is tartom. Vevőt és eladót egy cél hajtja, utána már az ő dolguk, hogy barátkoznak e vagy sem. Én amióta költöztünk csak egyszer hívtam az eladókat, mert levelük jött. Úgy volt legkényelmesebb mindenkinek, hogy hazafelé bedobom nekik, úgyhogy azóta már csak az új postaládájukkal találkozok olykor.

Eladták a házat, nekik ez volt a lényeg. Az egyéni problémáidat (új vagy a településen), nem nekik kell megoldani.

2017. nov. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom, nem tartanám. Semmi közötök egymáshoz, miután az adás-vétel és a papírmunka lezajlott, mindenki megy a maga dolgára.
2017. nov. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olyanokkal zaklattad őket hogy "ajánlanátok festőt, kőművest..ez is elromlott az is szétesett...". Ha eladok egy házat tökmindegy milyen állapotban, akkor már semmi de semmi kedvem foglalkozni sem a házzal sem a vevővel. Ennyi.
2017. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Adtam is el, vettem is, (utóbbit elég sok rejtett hibával) mégsem jutott eszembe az eladókat molesztálni és engem sem keresett a volt vevőm.

Beköltözéskor bemutatkoztam körben a szomszédoknak, ha megoldhatatlannak tűnő problémámhoz kellett információ, akkor hozzájuk fordultam, de azt sem heti szinten, talán a 20 év alatt háromszor.

2017. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Annyi hozzátartozik még a dologhoz, hogy az eladó úrral nagyon jól elbeszélgettünk, sok közös téma volt, én meg alapból olyan vagyok, hogy szeretem mindenkivel tartani a kapcsolatot. Az úr felesége kissé olyan távolságtartó volt, mindenkiről úgy beszélt, mint valami kapcarongyról, a férjét is sokszor leszólta, meg ugráltatta.

2017. nov. 29. 10:45
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy is volt, sok voltál nekik, nincs mit tenni!

Ismerkedj másokkal is a településen, beszélgess a boltban, orvosnál, helyi buszon, vagy a fene tudja mik a lehetőségek.

A szomszédokkal is érdemes jóban lenni, természetesen nem úgy, hogy naponta 8x bejárkáltok egymáshoz, mert azok is le fognak koptatni.

Menj el rendezvényekre (szüreti bál, pálinkafőző fesztivál, lecsóünnep, disznóölőverseny, rétesfesztivál, karácsonyivásár, stb) és ha barátságos vagy, hamar tudsz ismerkedni.

Csak arra ügyelj, hogy ne legyél ragadós!

2017. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, próbálok az lenni, nem mindig boldog az ember, ha vendége van, vagy felkeresik csak úgy.
2017. nov. 29. 11:14
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok esetben kedvesen és aranyosan elbeszélgetek vadidegenekkel egy adott szituációban, de ez nem jelenti azt, hogy jóbarátok lettünk. Figyelj rá, hogy ne legyél az emberek terhére, a barátságot nem.lehet erőltetni.
2017. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!