Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tartanád valamennyire a...

Tartanád valamennyire a kapcsolatot az eladott házad vevőivel településen belül?

Figyelt kérdés

Egy házaspár eladott egy házat nekünk(szülői házat), ők pár utcával odébb laknak.

Senkit sem ismerünk a településen, eleinte segítettek pár dologban, én mindig nagyon megköszöntem a segítségüket(lényegében csak információkat kértem) de újabban már fel sem veszik a telefont, meg kinyomnak.

1 héten, ha egyszer megkerestem őket valamiért, de most megfogadtam, többet nem zavarom őket.

Kb 6 évig hirdették a házat, hát nem a legjobb választás volt, finoman szólva. Talán ezért?



2017. nov. 29. 02:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért tartanám a kapcsolatot? Az ember max a házzal kapcsolatban keresse a volt tulajt ha nagyon muszály. Olyannal amit csak az előző tulaj tudhat. Pl hol megy ki a szenyvízcső.
2017. nov. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt vannak a közelben, néha beszélgetünk, ennyi. Nem zavarjuk őket.
2017. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Értem, szóval a gyk-s elmélet szerint akkor fapofa, semmi kapcsolattartás, 1 héten 1x sem, ha meg a boltban meglátom, talán még fel is lököm. Heti 1x felkeresés nem hiszem, hogy annyira tapadás lenne.

Amúgy nem a segítségkérés volt a konkrét cél, hanem az ismerkedés, ismerősök keresése.

DE ilyen bezárkózott, mufurc embereket a hátam közepére sem akarnék.

2017. nov. 29. 15:55
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi hasonló szituációban voltunk, és valamennyire tartjuk a kapcsolatot, párszor kértünk segítséget is a házzal kapcsolatos dolgokban, egyszer még el is jött a régi tulaj segíteni megszerelni valamit, ajánlottak szakembereket, villanyszerelőt, festőt stb.

DE! Ők az elején felajánlották a segítséget, többször is elmondták, hogy ha bármi van, nyugodtan keressük őket, mi éltünk a lehetőséggel és ők ezt nem vették rossz néven, aminek természetesen nagyon örültünk. Ha nem így lett volna, ha nem ajánlják fel, vagy bármi módon arra céloznak, hogy nem szívesen fogadják a kérdéseinket, pl nem hívnak vissza vagy ilyesmi, akkor nem erőltettük volna a dolgot, és nem rugóztunk volna a témán, akkor tovább lépünk és igyekszünk máshogy megoldani a dolgot.

2017. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Sok helyen laktam az elmúlt majd' 60 évben. Adtam is, vettem is házat nem egyet. De csak az egyik volt tulajjal, valamint az egyik vevőmmel tartom a kapcsolatot, noha nem egy településen lakunk már.
2017. nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"semmi kapcsolattartás, 1 héten 1x sem,"


Mi a fenének kéne hetente hívogatni a volt tulajt? Semmi olyan dolog nincs, amit nélküle nem tudnál elintézni.

2017. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, szóval a gyk-s elmélet szerint akkor fapofa, semmi kapcsolattartás, 1 héten 1x sem, ha meg a boltban meglátom, talán még fel is lököm."


Nincs itt semmi gyk-s elmélet, csak te nem ismered az arany középutat.

A "boltban fellököm, vagy hetente zaklatom között van egy köztes megoldás.

Mégpedig ha a boltban találkozunk, udvariasan köszönök, esetleg megkérdezem hogy van, de egyébként hagyom békén, nem tukmálom magam rájuk.

2017. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezen megakadt a szemem... Hetente egyszer? Tudod, kit hívok fel hetente egyszer? A legjobb barátaimat.
2017. nov. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Éppen egy lakáscsere közepén vagyok, de ha olyan vevőt fognék ki, aki hetente hívogat és velem akar társadalmi életet élni, tiltanám a számát.
2017. nov. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint, ha veszel egy tévét, vagy egy pár cipőt, akkor úgy gondolod, hogy "öribarik" vagytok az eladóval?

Most akarom eladni az autómat, (Vectra) kérlek ne keress!

2017. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!