Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáseladás témában tudnátok...

Lakáseladás témában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Eladó házunk van. Jelenkezett rá 1 vevő. Megvásárolná a lakást. Nagyon jó arcmemóriám van ez a vasarló már volt egyszer megnézni a lakást. Mikor megkerdeztem h nem e ő volt itt a multkor 2 fiatalemberrel akkor azt válaszolta hogy nem. Én tudom h ő volt. Előlegbe akar fizetni 500 ezret, majd októberbe a többit mert ő is eladta a saját házát. Mondtam csakis ugyved jelenleteben veszek át pènzt, h csak akkor írjuk alá vegleges szerződést ha a teljes osszeget megfizettek. Közbe most mondja anyám h megkérték hogy hadd pakolhassa már be a bútorait a lakásba ugy hogy meg nincd kifizetve a teljes összeg. Véleményem szerint szó sem lehet róla. Szerintetek ha az ügyvédnél átadja a foglalót akkor ennyi engedmenyt adhatunk a vevőnek?
2019. szept. 16. 13:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%
Sztem vannak öntörvényű emberek , aki egyébként normális. Ha fehér akkor engedném.
2019. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

A kialkudott vételár 10%-át szoktuk elkérni foglalónak. Ügyvédnél kötött szerződéssel.


A SAJÁT ÜGYVÉDEDHEZ MENJÉL!!! Nehogy az övéhez!

Írta valaki itt a lakásmaffiát, ott beépített ügyvéd is szokott lenni. Írt már ide olyan bácsi, akit átvágtak és elvesztette a hàzát.


Namost ha tudod, hogy ott volt már ez az ember egyszer, csak másokkal, ő meg letagadja, akkor miért nem zavarod el?? Miért neki akarod eladni?! Nem szoktuk letagadni, ha már megnéztünk egy ingatlant.


Ügyvéd szerződésben az áll, hogy a vevő megfizeti a vételár 10%-át foglalóként. Ügyvéd megad egy dátumot, ami mindenkinek megfelel, amikorra a vevő köteles kifizetni a maradék vételárat (lehet hitelt vesz fel, ilyesmi). Van még egy határidő a szerződésben : a teljes vételár megfizetése után van még egy dátum, amikorra nektek ki kell költözni. (mondjuk plusz két hét).


Foglalót ad a vevő, nem előleget. Az előleg maradéktalanul visszajárna ugyanis. Ez meg elég nagy dolog. Ha a vevő hibájából hiúsul meg az eladás, a foglaló nem jár vissza. Ha az eladó hibájából hiúsul meg, a foglaló kétszerese jár vissza a vevőnek.

Szóval jól gondold meg üzletelsz-e ezzel az alakkal. Nyomozd le facebookon! Az a minimum.

Itt mindenki rühelli az ingatlanosokat, de ugye milyen jól jönne ilyenkor egy, a látogatókkal aláíratott megtekintési nyilatkozat? Na, itt van a másik oldala az éremnek!

Az igatlanba ő akkor vihet be bármit, ha megvolt a kulcsátadás. Ami meg átadás - átvételi jegyzőkönyvvel kell hogy legyen, amiben két tanúval rogzíteni kell az óraàllásokat, amiket le is fényképezünk. (Google : ingatlan átadás - átvételi jegyzőkönyv, letölt, nyomtat).

Kulcsátadás meg csak akkor van, ha totál kifizette az ingatlant, határidőre, és te kiköltöztél határidőre. Utána van a fenti jegyzőkönyves kulcsátadás. Utána azt visz az ingatlanba, amit akar, mert az övé, addig semmit.


(A mai világban jószívű ne legyél, ha ilyen nagy dolog forog kockán, ilyen nagy vagyontárgy).


Nagyon vigyázzál, én elhajtanám az illetőt. A minimum, hogy saját, te általad választott ügyvédhez mentek. Minden papírt, szerződést átolvasol, mielőtt aláírod! Amit nem értesz, megkérdezed! Magyarázzák el. Ha büdös a dolog, felállsz és ott hagyod, mielőtt pénzt vennél át, vagy aláírnál bármit.

Igen, tényleg vannak történetek.


Google-ban nézd meg hogy ingatlan eladás menete, nem tudom linkelni telefonról, sorban írják le ügyvédi irodák.


(ingatlanos vagyok)

2019. szept. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
A vevő aki jelentkezett nem fehèr. Még szerencse hogy 2 tulajdonosa van a háznak. Így nem tudják a nagyanyámat rászedni. Nagyon kell vigyàzni otthon azt mondjàk ne a rossz oldalát nézzem a dolgoknak. Pénteken még nagyon sürgős volt az ügyvédhez menès a vevőknek. Kerestem ügyvédet nekik megadtam az elérhetőségét innentől kezdve rajtuk múlik a dolog. A bepakolok 1 szobába gyanus nekem attól tartok h majd ügyintézés előtt bepróbálkoznak. De én nem hagyhatom még ha családi vita lesz akkor sem. Persze a családnak felcsillant a szeme h van vevő a hàzra. A lakáshirdetésben egyébként az én elérhetőségem van megadva érdekes inkább házhoz mentek, pedig nincs a hirdetésben feltuntetve házszám.
2019. szept. 17. 11:58
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem lehet egy szavát sem elhinni. Lehet, hogy nincs is pénze. Ragaszkodj a szabályos adásvételhez ahogy a korábbiak írták.
2019. szept. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Alapesetben még lehetne szó róla, de ha nem fehér, és letagadta, hogy egyszer már megnézte, akkor maximális óvatossággal!
2019. szept. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Hát az eszem megàll. Csütörtök este màr azt mondtàk h nem akarnak fizetni csak egybe a penzt. De hadd rakjak mar be a butorokat a hazba mert nincs hová tenni. Egy férfi volt, személyesen alkudozni. És majd később rendezzük. Idös nagyszülőm azt mondta h rendben van. Ma felhívom au eladot h anyám nem egyezik bele. És hogy ha ìgy állnak a vásarláshoz akkor inkább másnak adjuk el a házat.
2019. szept. 21. 07:47
 17/22 anonim ***** válasza:
Kérdező, az utolsó kommented alapján nekem az a benyomásom, hogy az illetőnek nincs pénze a házvásárlásra, meg se akarja venni. Csak a cuccait akarja valahol tárolni ingyenesen. Meg ki tudja, milyen hátsó szándékai vannak. Nehogy engedd, hogy berakják a cuccaikat. Éna helyedben inkább másnak adnám el a házat. Itt már túl sok a susmus.
2019. szept. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16: Melyik város?

Bp. belváros 3000 Ft/nm az átlag raktározási díj egy hónapra.

Ha raktárra van szüksége, fizessen érte.

2019. szept. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%

12 vagyok. Nem akarom a falra festeni az ördögöt, de nekem a következő jut eszembe az egészről : A 3 kismalac és a farkas. Ugye mindenki ismeri? Engedj be kismalac - nem engedlek. Csak a mellső lábam hadd tegyem be, hideg van. - na jó! Csak a jobb hátsó lábam tegyem be, mert már reszket a hidegtől! - na jó! És már bent is van a farkas.


Leforditom, ne legyen igazam. A "vevő" ad egy kis pénzt foglalóként (előleget fog mondani). Aztán, ha megengeditek neki, beteszi az egyik szobába a szekrénykéjét, meg az ágyacskáját.. Másnap elhozza a ruhácskáit. Harmadnap engedélyt kér, hogy hadd aludjon már az ágyacskájában a ruhácskáiban, mert elzavarta otthonról az asszony, vagy egyszerűen már fáradt hazamenni. Negyednap megjelenik az egész pereputty és a nagyidat meg anyukádat kipakolják az utcára, némi fenyegetéssel megspékelve (anélkül, hogy kifizetnék a házat).

2019. szept. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem túl nagy az érdeklődés a házra, és örül a nagyid, de azért vegyük már fontolora inkább a biztonságot.
2019. szept. 22. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!