Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáseladás témában tudnátok...

Lakáseladás témában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Eladó házunk van. Jelenkezett rá 1 vevő. Megvásárolná a lakást. Nagyon jó arcmemóriám van ez a vasarló már volt egyszer megnézni a lakást. Mikor megkerdeztem h nem e ő volt itt a multkor 2 fiatalemberrel akkor azt válaszolta hogy nem. Én tudom h ő volt. Előlegbe akar fizetni 500 ezret, majd októberbe a többit mert ő is eladta a saját házát. Mondtam csakis ugyved jelenleteben veszek át pènzt, h csak akkor írjuk alá vegleges szerződést ha a teljes osszeget megfizettek. Közbe most mondja anyám h megkérték hogy hadd pakolhassa már be a bútorait a lakásba ugy hogy meg nincd kifizetve a teljes összeg. Véleményem szerint szó sem lehet róla. Szerintetek ha az ügyvédnél átadja a foglalót akkor ennyi engedmenyt adhatunk a vevőnek?
2019. szept. 16. 13:23
1 2 3
 1/22 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem. Majd ha kifizette az egészet azt csinál amit akar. Jó hogy nem akar beköltözni azért az 500 ezerért. És nem előleg kell. Foglalózza le egy millával ügyvéd előtt. Ha meggondolja a vételt bukja a millát ha te gondolod meg a kettő millát adsz vissza. Így szokták felénk. Semmi cuccot ne vigyen oda pláne ha eleve gyanúsak
2019. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképpen sem engedném, hogy bepakolja a cuccait a teljes vételár kifizetése előtt. Igazad van. pénzt csak ügyvéd előtt fogadj el. Foglalóval jobban jársz, mint előleggel.
2019. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Szabad megkérdezni, hol adjátok el a házat, mely településen? Egyébként mindent csak ügyvéd előtt. "Okosba" semmit.
2019. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Borsodba kis falu. 4 millióért 100 m2 ház. Kertes felújitasra szorúl picit.
2019. szept. 16. 14:04
 5/22 anonim válasza:
100%
Ott ténykedik a lakásmaffia.
2019. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

500 ezer reális lenne foglalóba (nem előlegbe) mivel az ingatlan értékének a 8-10% körül szokott menni a foglalózás.

Természetesen mindent csak ügyvéd jelenlétében. Cuccot semmi esetben sem engednék. Millió cigánykodásra adhat okot, eltűnt ez, eltűnt az, megsérült nem így nézett kis stb.

Isten ments az ilyentől, majd ha már megvette akkor azt cuccol amit akar.

2019. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeztessed anyukádat "A három kismalac" c. mesére.

Amikor a farkasnak először az egyik lábát engedik betenni az ajtón, majd a másikat is...

2019. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Zavaros helyzetekbe nem szabad belemenni a nagy csábítás ellenére sem.
2019. szept. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az az ő gondja, hogy olyan szerződést kössön a saját vevőjével, hogy hagyjon neki elegendő kiköltözési időt. Majd továbbfoglalózik nálad, stb., lesz ideje átköltözködni.
2019. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
no,no,no.
2019. szept. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!