Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kihez lehetne fordulni? Már...

Kihez lehetne fordulni? Már tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Van egy lakásszövetkezetünk akik nagyjából nem sok mindent csinálnak. A lépcsőházban már egy hónapja áll a szemét a kosz mert nem takarít senki. Már többször jeleztem ezt feléjük de csak az volt a válasz erre nincs pénz hogy takarítónőt fogadjunk. Hova merre lehet tovább lépni ezügyben? Nem mellesleg nem kevés a közös költség összege...
2019. júl. 20. 13:19
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

16 lakásos lépcsőházban 600 forint a közös költségből a takaritási díj.

Ezért hetente 1* felmosnak és söprögetnek

2019. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nálam, 2018-ban ez volt: 50m2-es lakás, 2 lépcsőház, 80 lakás, kb átlagban ekkorák. (van kisebb is, nagyobb is)

felújítási hitel szigeteléshez 24Ft/m2=1200

felújítás 6Ft/m2=300

üzemelés 60Ft/m2=3000

lift 30Ft/m2=1500

lakszöv alapköltség 1650Ft/hó


Összesen=7650Ft És ebben benne van a két lph miatt 1-1 takarító heti 1x és 1 gondnok aki füvet nyír, kukákat húzgál, havat lapátol, ja és még 1 közös képviselő is.


A fűtés, melegvíz lakáselhelyezkedés és egyénfüggő, plusz utólagos elszámolással korrekció van, ezért ezt nem is számolom ide, de 2410 Ft/hó a fűtés és 1800Ft/hó a melegvíz


Melegvizekkel együtt: 11860Ft havonta amit fizettem (vagyis kerekítem 10-15e-re, mikor hogy van kedvem. De ehhez még hozzá lehetne számolni átutalásonkánt 160Ft-ot vagy mennyit, mert azt is én fizetem ki, így kb 12eFt-ot fizettem én is.


A szemétdíj kikerült a közös költségből mióta azok a népnemzeti szemetek hajtják be, addig az is benne volt és a lakszövön keresztül volt fizetve.

2019. júl. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!