Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kihez lehetne fordulni? Már...

Kihez lehetne fordulni? Már tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Van egy lakásszövetkezetünk akik nagyjából nem sok mindent csinálnak. A lépcsőházban már egy hónapja áll a szemét a kosz mert nem takarít senki. Már többször jeleztem ezt feléjük de csak az volt a válasz erre nincs pénz hogy takarítónőt fogadjunk. Hova merre lehet tovább lépni ezügyben? Nem mellesleg nem kevés a közös költség összege...
2019. júl. 20. 13:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10: Nálunk azt hiszem évi 2 takarítás van előírva a teljes házban, 1 hónap után mi történne?
2019. júl. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Szolnok. 12.000ft a közös költség.

Nem kívánnék többet fizetni...

2019. júl. 20. 15:04
 13/22 A kérdező kommentje:
Azért zavar a kosz mert szeretem ha rend van. És ha én meg tudom csinálni akkor más is megcsinálhatná. Vannak emberek kik jobban ráérnek mint én.
2019. júl. 20. 15:06
 14/22 A kérdező kommentje:
Annyira nem kellemes amikor a porban és más által felhordott koszban kell felsétálni a lépcsőn.
2019. júl. 20. 15:08
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#13

Én pl. nem csinálnám meg és nem azért mert lusta vagyok, hanem napi 12-14 órákat dolgozom, sokszor hétvégén is, alig vagyok otthon. Háztartást nem vezetek, szemetem nem képződik azzal, hogy reggel 7-kor elmegyek, este 10-kor hazamegyek.

Ha néha van 1-1 szabad délutánom, akkor nem a házat fogom sikálni.

Ennek ellenére elfogadtam a többség akaratát, hogy a lakók csinálják, de nálunk úgy lett kitalálva, hogy minden héten más lakó szutyakolja végig az egész házat.

Magam részéről ezt úgy oldottam meg, hogy átmentem a szomszéd házba, ahol vannak háztakarítók és megbíztam őket, hogy 3 havonta (akkor kerülne rám a sor, mert 12 lakás van) tegyék rendbe helyettem a házat. Ezért minden 12-ik héten kifizetek 4ezer Ft-ot és béke van.

2019. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mi van a 12e-ben???
2019. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Közös költség meg lakás takarék.
2019. júl. 21. 08:39
 18/22 anonim ***** válasza:

De mi van a "közös költség"-ben??? Hogyan jön ki a 12e Ft? Ez csak egy összefoglaló-gyűjtő név, van annak egy tételes listája is.


Általában lakás nm-re van vetítve a fizetendő lift, üzemeltetés, felújítási, stb. stb. Na ez hogyan jön nálatok össze? Kell, hogy legyen erről papírod. Pl. régebben a szemétdíj is közös költségben volt, de azt már mindenki maga fizeti, tehát ha nálatok is abban volt, akkor annak az árával csökkennie kellett tavaly. (vagy tavaly előtt, már nem emlékszem)

2019. júl. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol van most hirtelen az a papír majd ha megtalálom akkor leírom
2019. júl. 21. 10:53
 20/22 anonim ***** válasza:
85%

Bocsánat, de a lakástakaréknak mi köze a közös költséghez?

Vagy a felújítási alapot tekinted "lakástakaréknak"?

Tényleg nem értem, mert ez/ezek a TE ingatlanod felújításának a költségei, ami minden esetben állagmegóvásra és értéknövelésre szolgálnak.

Ha családi házban élnél, ott sokkal többe kerülne a tetőjavítás, vagy a csőtörés és nem is részletekben fizethetnéd, tehát ezt a tételt ne számítsd bele.

Vizet, szemétszállítást, világítást, biztosítást mindenki fizet, közösköltségben vagy egyénileg, ezeknek települések szerinti szabott egységára van, ezt nem lehet megúszni, ha nem társasházban laksz akkor sem.

Egy valamit kell eldöntenie a lakóközösségnek, hogy a megfizetett takarító heti díjazása belefér e még az egyéni büdzsébe - kb.lakásonként 1000-1500/hó plusz a ház nagyságától függően - mert ha nem, akkor csinálnia kell mindenkinek, vagy bokáig jártok a mocsokban.

2019. júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!