Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek ez kóros rend/tisz...

Szerintetek ez kóros rend/tisztaságmánia már?

Figyelt kérdés

A férjem szerint kóros vagyok..

Például:

-Péntek este ilyenkor fél 11-kor én képes voltam még most wc-t, mosdót, mosogatót takarítani meg a kamrát és a konyhaasztalt "csinosítottam" még ki és még azon agyalok épp mit csináljak

-Van hogy mostanában azért késünk valahonnan mert nem tudok itthonról elindulni úgy, hogy mind a 9 helyiség nem csillog-villog és nincs minden a helyén

-Volt hogy este 11kor azon vesztem össze a férjemmel, mert kifogyott a kóla a flakonból és ott hagyta a konyhapulton hogy majd reggel kiviszi a szelektív zsákba a garázsba de én nem tudok úgy lefeküdni hogy ott van, szóval puffogva de kivittem én

-Nem bírom elviselni ha elővesz valaki egy poharat vagy ha 2-3 játéknál többet előpakol a férjem a babának egyszerre

-Még a kutyaházat is naponta takarítom, mert idegesít, hogy a kutya mindig "összetúrja"


És még hozhatnék nagyon sok példát, de pl ilyenek vannak.


Szerintetek ez kóros?

Vagy még normális?

Vam egy 5 hónapos babám, előre félek a pakolós korszak eljövetelétől..


Hogy tudnék kicsit lazább lenni?


2019. jún. 28. 23:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez már kóros, kényszerbetegség.

" Nem bírom elviselni ha elővesz valaki egy poharat " - Ezen nincs mit ragozni..

2019. jún. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ogen, OCD-s vagy.

Bizonyára nem most kezdődött, max. most vetted észre/újult ki.

Pszichiáter, megfelelő gyógyszerek és pszichoterápia. Elég jól kezelhető, de nem szabad elhanyagolni!



*egy OCD-s

2019. jún. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Gyere hozzánk rendet rakni légyszi'. Picit túlzásba viszed, viszont tök jó hogy már az elején megfékezed a rendetlenséget, mert mint tudjuk, hamar káosszá alakul a lakás. Szerintem ilyen fészekrakó ösztön munkálkodik benned, hogy anyuka lettél. Ha örömöd leled magad benne, akkor így oké szerintem.
2019. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Egy ismerősöm amikor haza érkezik a bevásárlásból mindent egy ronggyal letöröl, mert szerinte a boltban mindent összetapogatnak az emberek, a lakása meg nem mondható különösen tisztának. A cipők talpát is egy vödör vízben lecsutakolja, csakhát a wc-kefe meg nem tölti be a neki szánt szerepet. Hol van itt a konzekvencia, kérdem én?
2019. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Te nem egy családi házat szeretnél üzemeltetni, hanem egy bemutatótermet. Amiben mindig mindennek tipp-topp-nak kell lennie. Részvétem a férjednek és a babának...
2019. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5ös


Igen, ez jó megfogalmazás.


De én ezt nem élvezem amúgy.. Irigylem is, aki olyan otthonosan él, nem zavarja 1-2 kósza "lom".

2019. júl. 1. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget!

A területi ideggondozóban ingyen fogadnak, de ha van rá kereted, magánúton os kereshetsz pszichológust.

Így nem fogtok tudni hosszútávon együttélni.

2019. júl. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!