Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindig rendetlenség a szobában?

Mindig rendetlenség a szobában?

Figyelt kérdés

Tehát a probléma: ha egyik nap rendet teszek a szobámban, akkor másnapra ugyanolyan rendetlenség van, mint a rendrakás előtt.

Én ezt nem akarom, de egyszerűen megtörténik. Pedig odafigyelek, hogy mindent a helyére tegyek, de egyszer csak elszalad velem a ló és már megint kupi van.

Olyanok válaszát várnám, akik hasonlóak voltak, de már kiküszöbölték ezt a problémát. Hogyan csináltátok?

Legyek minimalista? (Már a mi a szobámban lévő tárgyak számát illeti.)

A múltkor, amikor új szekrényt vettem (sokkal kisebbet), a cuccok felét kihajítottam/elajándékoztam. Persze az ágyam ágyneműtartójában még sok a cucc, azokhoz nem nyúltam/nem nyúlok soha. Lehet, tudat alatt ez is zavar (hm, vagy inkább tudom, hogy zavar)?

A legjobb barátomat sem tudom megkérdezni, mert ő is rendetlen, ha úgy vesszük. :D Annyi a különbség, hogy ő legalább beveti az ágyát reggel... Én azt sem teszem meg.

Őszintén segítséget kérek... hogyan tartsam meg a rendet? Tudom, hogy mindig mindent a helyére kellene tenni és ennyi, de másnap valahogy mindig jön egy "sietnem kell"-szakasz, és akkor lőttek az egésznek. :/



2018. okt. 20. 10:08
 1/7 A kérdező kommentje:
ami*
2018. okt. 20. 10:09
 2/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy alapból nem okozna gondot (tehát megtalálok mindent), csak a látvány nem szép. :D Csak azzal van bajom. :D
2018. okt. 20. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mostanában egészen rend van a szobámban, egyedül a porosodás amit utálok a közeli építkezések miatt.


Ami nekem bejött:

- Alapból kis szoba, 7-8 m2, így muszáj elpakolom mindig mindent, ne legyen útban.

- Ha kajálok rögtön kiviszem utána a tányérokat, szemetet.

- Ruhákat mindig elpakolom. Erre vannak direkt tároló dobozaim. Csak bele dobom és már nem rendezetlen.

- Koszos ruhákat rögtön a szennyes tartóba teszem, kimosottakat elrakom ha megszáradtak.

- A napi ruhát is rögtön összehajtom és elrakom.

- Havi szinten tolok egy nagytakarítást ahol áttörlöm a polcokat, felmosok.

2018. okt. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha téged zavar a rendetlenség, akkor majd rájössz magadtól, ha nem zavar, akkor semmi gond.
2018. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem is konkrétan a rendetlenség zavar, hanem az, hogy tudom, hogy rendnek kellene lenni. :D Mert a rend szép. Próbáltam már ilyen saját "heti challenge"-et, de az nem jött be... Talán napira kellene váltani.


Azt mondják, a nőknek a számítógépén van rendetlenség, a szobájukban rend... Nálam ez éppen fordítva van. x) Más helyiségekben minden rendben... konyha, fürdőszoba, nappali teljesen tiszta, rendezett... egyedül a hálószobában robban a bomba valamiért. Az íróasztalon káosz, az ágyam körül káosz, nincs bevetve... Itt egy zokni, ott egy nadrág, amott egy kidobandó papírfecni...

2018. okt. 20. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Túl sok a cuccod, selejtezz. Úgy ezerszer könnyebb rendet tartani. Ez talán segíthet: [link]
2018. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem tudom, hogy aktív-e még ez a beszélgetés, de én arra lennék kiváncsi, hogy miért lehet az, hogy a saját szobámban lévő rendetlenség/kupleráj nem zavar, de a ház többi részében pedig szívesen nekiállok néha rendet rakni, meg őrült módjára takarítani.

És én sem tudom, hogy hogy tudnék rendet tartani, nálam is csak 1-2 napig tart a rend, aztán két hét múlva megint rendet rakok, addig meg csak kerügetem a dolgokat. :D

2019. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!