Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy kell szépen felmosni, és...

Hogy kell szépen felmosni, és takarítani?

Figyelt kérdés

Tudom, elsőre furcsa lehet a kérdésem, de leírom miért kérdezem.

Takarítónőként dolgozom egy cégnél. Észrevettem, hogy bár tisztán takarítok, de mégis vannak hibák amikkel nem tudok mit kezdeni.

Pl:

fehér padlókő van a recepción, és bármivel, bárhogyan mosok fel, amikor megszárad csíkos lesz a padlózat. Hiába mosom fel bő vízzel, hipósan, vagy hipó nélkül felmosó folyadékkal, vagy csak felmosófolyadékkal, hiába mosom fel 3x egymás után, vagy hiába csinálok huzatot, hogy a szél szárítsa fel vagy hagyom, hogy magától száradjon (nem nyitok ajtót) akkor is csíkos lesz. Mivel csak hipót és virágillatú felmosófolyadékot kapok, így ezekkel kell kitalálnom, hogy miképpen ne legyen csíkos felmosás a kövezet.

A másik gondom a számítógép monitorjai, és a használatban lévő irodai telefonok. Telefonokat képtelen vagyok szép pormentesen letörölni. Letörlöm, de nem az igazi. Monitor meg foltos mert kézzel fogdossák. Ennek tisztítására csak egy sima száraz puha törlő"rongyot" kapok.

A telefonokat a kapott antibacteriális spray-vel szoktam tisztítani, de nem az igazi.

Szóval aki jártas benne, elmondaná, hogy ennyi tisztító szerekkel miképpen lehet csíkmentesen felmosni a padlókövet, és miképpen töröljem le a telefonokat, hogy ne nyomjam meg a gombot akaratlanul is. (kihúzni nem szabad, mert akkor elvész a beprogramozott hívószámok)


2016. máj. 6. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok profi takarító, de a monitort én egy vizes papírtörlővel szoktam tisztítani, néha ablaktisztítós folyadékkal, vagy a törlőre egy kicsi mosogatószert teszek.

Telefont és minden mást szintén nedves törlőkendővel takarítok.


A fehér padlókőre nincs tippem.

2016. máj. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg kicserélni közben a vizet, lehet, hogy a végére már piszkos lesz és az látszódik meg a fehér padlón. Vagy el tudom képzelni, hogy esetleg a felmosóban marad piszok. Ami még ötlet, hogy próbáld kör-körösen felmosni, ha lehet - csak az tovább tarthat.


A telefonokat mivel törlöd? Próbálj másféle rongyot esetleg. Vagy azzal a nyeles műanyag cuccal csinálod? Ha azzal kell dolgoznod, amit kapsz, akkor próbálj hasonlót csinálni otthon, majd ami beválik azt kérd a főnökeidtől is.


A monitorokat soha nem fogod tudni letörölni puha ronggyal. Kell rá speciális spray. Azzal már majdnem tökéletes. De ha nincs és nem kapsz, akkor nincs mit tenni.


Egyébként minden tiszteletem a tiéd, hogy szeretnél jobban teljesíteni a munkádban! Bárcsak felénk is ilyenek lennének a takarítók!

2016. máj. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fehér tükörsima burkolatot nagyon tiszta vízzel és ronggyal kell felmosni. Utána ha megszáradt, száraz tiszta ronggyal töröld át, az leszedi a csíkokat. Ilyen helyen hypot ne használj, az csak a wc-ben kell.


Ahogy írták, monitorra van speciális spray, a billentyűt, egeret nedves antibakteriális kendővel kell tisztítani.

2016. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felmosásra nekem a Vileda Lapos Felmosó vált be! Nem csíkoz, szerintem próbáld ki! A hagyományos felmosók nekem is csíkoznak, a lapos nem. Túl sok felmosófolyadék miatt is csíkozhat, mert ugye habos.

A monitort vagy speckó monitortisztítóval kell, én ablaklemosóval szoktam áttörölni. Billenytűzetet vagy a telefongombokat sűrített levegővel kell kifújni a port. Ha ilyet nem kapsz nem tudom, hogy hogy lehetne, hogy ne nyomd meg a gombot. Én a telefont is áttörölném ablaktisztítóval vagy mosogatószeres nedves ronggyal utána az antibakteriális sprivlivel. Óvatosan mindent, ne legyel túl nedves a rongy. Sima száraz ronggyal kb csak tologatod a port. Max a mikroszálas ér valamit, de az sem olyan, mint a nedves rongy. ujjlenyomatokat meg nem fogsz száraz ronggyal eltüntetni.

2016. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A recepció nem olyan nagy, hogy kicseréljem a vizet. Mint egy kisebb szoba..

Sajnos speciális monitor spray, vileda nincs a készleten, és nem fognak hozni. Én meg a saját pénzemből nem fogom megvenni. Így csak azzal tudok dolgozni amit adnak. A sűrített levegő megoldás sem jó, mert nincs mivel előteremteni a sűrített levegő fújását. A telefonokat antibacteriális spray-vel takarítom. Felmosáshoz sima mopot kapok, azzal kell boldogulnom. Ma már nem raktam a felmosó vízbe hipót, csak a virágillatú felmosófolyadékot. Jó illat volt, tiszta is, de még mindig látom, hogy csíkos..Bár csak akkor látni ha a nap rásüt..

Monitort még az elején ablaktisztítóval takarítottam, de nagyon csúnyán ott maradt a nyoma, így azóta nem merem csinálni vele.. Lehet azt hagyom úgy ahogy van.

2016. máj. 6. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz eszközöket szerezni, akkor nincs mit tenni, szerintem mindent jól csinálsz. Egyébként a sűrített levegőt lehet kapni.

A felmosásnál jól csavard ki a moppot, akkor annyira nem csíkoz, mintha nagyon vizes lenne. Más megoldás nincs.

2016. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!